Autor Wątek: Jitai, Kastking, Lizard - czyli bardzo budżetowy kołowrotek Mela II z Aliexpress  (Przeczytany 5189 razy)

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Mateusz świetna recenzja :thumbup:
Teraz musisz tylko ochrzcić młynek na dwucyfrowym karpiu, a czuję że to niebawem nastąpi 8)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Żeby nie skończyło się tylko na dwóch cyfrach po przecinku ;) ;)

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Są takie przypadki. Są też przypadki, gdzie jeden klon ubierany jest przez różne marki w różne ceny, od 200 do 400 złotyc, lub nawet więcej. Coś kojarzę, że któreś cudo z oferty Tubertini tak zabawnie było wycenione w stosunku do innych firm z tym modelem w ofercie.

...

Swojego czasu miałem w rękach młynek Trabucco Maniac, na pozór ciekawy sprzęt, bardzo lekka praca, w całości z metalu. Nie wiem czy jeszcze go klepią, czy już nie...
W środku szału nie było, odlewana przekładnia (ale dość precyzyjna), dość prosty posuw szpuli, plus za wkręcaną bezpośrednio korbkę, płytsze szpule, przyzwoity klip.
Łożysko oporowe to plastikowy szajs znany z chińczyków, naciągane delikatną jak włos sprężynką, której minimalne rozciągnięcie powodowało blokowanie pracy kołowrotka.
Jakież było moje zdziwienie, gdy dowiedziałem się, że młynek kosztuje chyba z 8 setek :facepalm:
A jakie było moje zdziwienie, gdy kilka miesięcy później dostałem na przegląd "klona", którego ktoś kupił u "amerykańców" za ok 170zł ???
Czesiek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Fakt, ten chiński kręcioł sprzedawany przez Trabucco kosztuje 800 zł, czyli... dwie Ultegry :D
Jacek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Jeżeli dobrze kojarzę to któreś DAMy, które na naszym rynku stały 300-400zł na ali 1:1 stały niecałe dwie setki.
Kolejny temat gdzie przechodząc ze skrajności w skrajność tylko niepotrzebnie się różnimy.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Chyba chodzi o tego kręcioła (Poldek linkował do "oryginału", a na zdjęciu Quick FZ):

Jacek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Chyba chodzi o tego kręcioła (Poldek linkował do "oryginału", a na zdjęciu Quick FZ):
Być może chociaż sam fakt kojarzę z innego forum.
Tak czy siak: nie przechodźmy ze skrajności w skrajność.
Dość tego mamy na co dzień w TV ;)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!