Autor Wątek: Trudne spławikowania początki ze środka pływającego  (Przeczytany 2185 razy)

Offline scOOtt

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
Witajcie.
Kiedyś jak miałem jeszcze możliwość - wędkowałem na jeziorze Sławskim z łodzi. Była to stara krypa, ciężka i stabilna.
Magiczne momenty wypłynięcia rankiem na jezioro spowite mgiełką unoszącą się kilka cm nad taflą wody do dziś śnią mi się po nocach.
To było lata temu - dziś przyszedł taki moment, że wszedłem w posiadanie środka pływającego w postaci pontonu i echosondy - cud techniki w porównaniu do możliwości jakimi dysponowałem lata temu. Niestety na jeziorze Sławskim już nie wędkuję.
Zaznaczę, że lata temu typowałem swoje miejscówki w przeważającej mierze "na czuja". Udawało się jednak holować pięknę "łopaty" i dorodne płocie.
Teraz w moim obszarze mam w zasadzie 4 góra 5 zbiorników na których dopuszczone jest wędkowanie przy użyciu środka pływającego.
Są to (dla ułatwienia komuś kto może te wody zna):
1. Zbiornik zaporowy Słup k. Jawora
2. Jezioro Kunickie
3. Jezioro Koskowickie
4. Jezioro Jaśkowickie
5. Jezioro Tatarak w m. Jakuszów
do tego dwie Żwirownie: Rokitki i Spalona (które raczej nie biorę pod uwagę z faktu ich rekreacyjnego charakteru - mnóstwo plażowiczów - ogólny chaos) i trzy starorzecza: Tymowa, Jurcz i Dziewin "Napoleon".

Trochę tego jest ale skupić chciałbym się na pierwszej piątce z tej listy.
Czym kierować się szukając miejscówek potencjalnych dużych leszczy (o ile ich nagminnie wpuszczany sum nie wyżarł) i sporych płoci ?
Na moich wodach wędkowanie z użyciem środka pływającego dozwolone jest od 01.06 tak więc na przyszły sezon od tego okresu będę zaczynał - chciałbym byście w swoich poradach to uwzględnili.
Zaznaczam, że echosondy nie używam by pokazywała mi ryby (no może ławice drobnicy jak uganiam się za drapieżnikiem) lecz raczej patrzę na głębokość i ukształtowanie dna.
Temat trochę obszerny ale liczę, że komuś będzie się chciało dopisać do niego kilka mądrych słów, które staną się pomocne dla osób zaczynających przygodę z matchem ze środka pływającego.
Z góry dziękuję
Z wędkarskim pozdrowieniem
Łukasz