Autor Wątek: Zajęcia z dziećmi  (Przeczytany 2194 razy)

Offline kuba097

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Krakowa
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Zajęcia z dziećmi
« dnia: 01.02.2019, 21:02 »
Witam, zostałem poproszony żeby pokazać dzieciom sprzęt wędkarski i opowiedzieć co nie co o naszym wspaniałym hobby. Mam możliwość żeby odbyło się to nad wodą więc chciałbym pokazać jak to wszystko wygląda "W boju".
Problem jest w tym, że nie wiem jak to ogarnąć, od czego zacząć o czym mówić itp. Dodam, że nie mam żadnego doświadczenia w takich sprawach i tu chciałbym Was prosić o pomoc, może macie jakieś pomysły jak to fajnie zorganizować?
Na pewno chciałbym dam na koniec dzieciakom jakąś pamiątkę czy coś ;)
Liczę na Waszą pomoc :D

Dodam tylko, że to dzieci z 1 podstawówki.

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Zajęcia z dziećmi
« Odpowiedź #1 dnia: 01.02.2019, 23:24 »
Mój 4 latek uwielbia kołowrotki, czesto zawiazuje na końcu zylki jakieś kopyto i pozwalam mu zwijać, uwaga na szklanki na stole. Nie wiem w jakim wieku dzieciaki, ale jak wpadniesz z pudelkiem przynęt spinningowych 20 minut będziesz je pokazywał.

Z feedera weź kulki do powochania, kombinuj, nawet sygnalizator to ekstra gadżet.

Sent from my G8341 using Tapatalk

Tomek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zajęcia z dziećmi
« Odpowiedź #2 dnia: 01.02.2019, 23:47 »
Zacznij od prelekcji np. czy znają gatunki ryb i jak się nazywają, stopniowo możesz wprowadzać sprzęt i techniki łowienia oczywiście od najbardziej prostych. Na każdych zajęciach mów o bezpieczeństwie zachowania się nad wodą. Możesz ich nagradzać na końcu zajęć drobnymi upominkami ( owoce, słodycze jakiś drobny sprzęt np. spławik który później użyje do budowy zestawu ) Pamiętaj gdy wybierzesz się z grupą nad wodę każdy obowiązkowo musi mieć pełnoletniego opiekuna- jeśli nie chcesz  mieć problemów. Ewentualnie mniejsza grupa kilku dzieciaków i kilka osób do pilnowania ( ale to jest bardzo ryzykowane ) Oczywiście łowisko dobierz bardzo bezpieczne, niski brzeg , płytko kilka metrów od brzegu. Pamiętaj bezpieczeństwo najważniejsze.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zajęcia z dziećmi
« Odpowiedź #3 dnia: 02.02.2019, 00:17 »
Kuba, sprawa jest z pozoru prosta, a jednocześnie dosyć specyficzna. Wszystko zależy jak duża to będzie grupa dzieci i jak wiekowo. Najlepiej, jeżeli będą rodzice z dziećmi, ponieważ raz, jest to sprawa odpowiedzialności i bezpieczeństwa, a dwa znasz realia dzisiejszego podejrzewania "wszystkich o wszystko" :facepalm:
W ubiegłym roku robiliśmy takie spotkania z dziećmi w grupach wiekowych 6-10 i 11-14 lat. Za radą dyrekcji szkoły w spotkaniach brały udział dzieci wraz z rodzicami. Chociaż naszym zamierzeniem było wziąć dzieciaki na wycieczkę nad wodę, pokazać sprzęt, zwrócić uwagę na środowisko, dbanie o miejsce relaksu nad wodą itd, itd.... Oczywiście pełen entuzjazm ze strony dzieci, ale zaczęły się pytania w trakcie zapisów, a kto to są ci panowie?, a czy mieli doświadczenia w kontaktach z dziećmi?, czy czasami nie ma tam osoby która ma "coś" na sumieniu.....
Doskonale rozumiem rodziców i nie mam i za złe, a nawet w pełni popieram taką troskę, ale na takie podejście musisz być przygotowany.
 Po tym wszystkim wspólnie z nauczycielami uzgodniliśmy wyjazd wyłącznie dla dzieci z rodzicami. Dla tych co nie mogli, mieliśmy zajęcia na "sucho" w klasach lekcyjnych wraz z nauczycielami.
Radochy i uśmiechów na buźkach dzieci nie da się zapomnieć.
Jak przypomnę sobie radość dzieci, kiedy z własnej rączki mogły wypuścić złowioną plotkę do wody, jak żegnały ją machaniem, wypowiadaniem życzeń - naprawdę, jest to większa radość niż kilku-kilowy  "misiek" na haczyku.
Całą imprezę zakończyliśmy ogniskiem, przedtem jednak dzieci "uzbrojone" w rękawiczki dziarsko do jednego wora zbierały śmieci (oczywiście pod nadzorem rodziców i naszym).
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline kuba097

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Krakowa
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zajęcia z dziećmi
« Odpowiedź #4 dnia: 02.02.2019, 06:20 »
U mnie sprawa wygląda troszkę inaczej, chciałem rozłożyć sprzęt (głównie karpiowy) namiot, sygnalizatory, łóżko, łódka tv itp. Pisałem, że to dzieci z 1 klasy podstawowej.
Dzieciaki byłyby pod opieką nauczyciela. Wode już wybrałem, która ma łagodne zejście do wody i jest płytko przy brzegu.
Też myślałem żeby poopowiadac na początku o gatunkach ryb i zachowaniu się nad wodą. Chciałem wprowadzić jakieś atrakcje typu zarzucanie wędka, tylko czy przy ewentualnej kontroli nie będzie jakiś problemów?
Myślałem, żeby dam im też do sterowania łódka.
Dzięki za podpowiedzi 😀

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zajęcia z dziećmi
« Odpowiedź #5 dnia: 02.02.2019, 08:02 »
Zestaw do zarzucania dla dzieci jeśli ma służyć tylko nauce zarzucania  zakończ tylko ciężarkiem bez haczyka.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE