Autor Wątek: Drennan Series 7 Puddle Chucker 10ft czy Feeder Colmic Next Adventure 3,60?  (Przeczytany 1795 razy)

Offline marcin1609

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Witam jak w tytule , zastanawiam się nad kupnem wędki do feedera jestem początkującym w tym temacie zamiar łowić głównie Pzw ryby do 10 kg dystans raczej do 30 -40 metrów  co polecacie idlaczego , z góry dziękuje za fachowe doradztwo.

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wybór między wędka 3,0 a 3,6? Różnica w długości zasadniczo wyklucza jakikolwiek obiektywne porównanie obu wędek...

Do 30 metrów i ryby z PZW bierz wędkę krótką. Myślę że jak łowisz na ogólnych wodach pzw to karp 10 kg Ci nie będzie często gościć na zestawie :) jak masz jakieś wody no kill czy specjalne to z zestawem pod karpia 10+ i łowieniem go na wodach w miarę naturalnych, gdzie występują zaczepy, moczarki, nie polecam do tego wędki typu feeder.

Mocna gruntówka czy karpiowka, odpowiedni zestaw a także ciężki topiące żyłkę już przy tripodzie będą zdecydowanie lepsza opcja na walke niż feeder.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline marcin1609

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
aha , dzięki a inne sugestie ?

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
aha , dzięki a inne sugestie ?

Mam 5 siódemek, i mogę z czystym sumieniem polecić Puddle Chuckery. Są naprawdę cudowne i mają świetna akcje. Mnie osobiście dużo lepiej leżały niż Daiwy, Shimano, Korum, Jaxon Genesis czy Trabucco.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Do 40 m to feeder 10 lub 11 ft i do 60gr przy PZW najczęściej używam szczytowek 0,75 do 1,5oz.
Drennanem spoko mi się lowilo metodą karpiki. Tego modelu colmica nie miałem w rękach, mam priam rush 10ft i w porównaniu do drennana jest bardziej finezyjny i ma szczytówki od 0,75 oz (szklane) i dużo większe przelotki,lepiej się rzuca.

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Kolego napisz jak chcesz łowić : metoda, klasyk. Poza tym wody PZW i 10kg to się w większości kraju wyklucza. Ja mogę się wypowiedzieć o puddle chucker carp feeder 11ft mam i jestem super zadowolony. Jest miękka pod rybą i wystarczająco twarda do zarzucenia podajnika 45g na dystans 40m. Mam 10ft fedeer jest fajny do szybkiej metody na komercji ale 11ft jest dużo bardziej uniwersalne.

Offline marcin1609

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
aha , dzięki a inne sugestie ?

Mam 5 siódemek, i mogę z czystym sumieniem polecić Puddle Chuckery. Są naprawdę cudowne i mają świetna akcje. Mnie osobiście dużo lepiej leżały niż Daiwy, Shimano, Korum, Jaxon Genesis czy Trabucco.
pisałeś ,że mogą nie wytrzymać zawadów ...?

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
aha , dzięki a inne sugestie ?

Mam 5 siódemek, i mogę z czystym sumieniem polecić Puddle Chuckery. Są naprawdę cudowne i mają świetna akcje. Mnie osobiście dużo lepiej leżały niż Daiwy, Shimano, Korum, Jaxon Genesis czy Trabucco.
pisałeś ,że mogą nie wytrzymać zawadów ...?

Nie, pisałem że nastawiając się w trudnych, naturalnych warunkach na karpie 10+ lepiej i mądrzej to zrobić z mocna gruntówka albo typowym kijem karpiowym. To są Feedery i jak każda tego typu wędka mają swoje ograniczenia które są naturalne w tym przypadku. Po prostu wszystkie za i przeciw musisz przemyśleć.

Jeśli to ma być łowienie typowo feederowe gdzie od wielkiego dzwonu może się trafić karp 10+ to spoko, w końcu będzie on tylko przylowem. Ale jeśli nastawiasz się na te ryby i pod nie będziesz budował zestaw to kij feederowcy jest tutaj pomyłką. Wiem wiem, ktoś powie ze on wyciągnął karpia na pickera, ja też to zrobiłem ale zasada jest jedna, sprzęt musi być dopasowany pod ryby i jeśli zamierzamy łowić bonusy to sprzęt też musi być odpowiednio mocny
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Colmic będzie lepszym wyborem, jeśli chodzi o klasyka. Dość fajny szybki jednak pod rybą ma ciepłą pracę. Patyk do średniej dłubanki, jeśli chodzi o wersję 60g. Drennan lepiej się sprawdzi w metodzie wyraźnie mocniejszy o głębszym ugięciu i sporo wolniejszy. Pomijając długość, są to dwa dramatycznie różne kije.

Offline marcin1609

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Colmic będzie lepszym wyborem, jeśli chodzi o klasyka. Dość fajny szybki jednak pod rybą ma ciepłą pracę. Patyk do średniej dłubanki, jeśli chodzi o wersję 60g. Drennan lepiej się sprawdzi w metodzie wyraźnie mocniejszy o głębszym ugięciu i sporo wolniejszy. Pomijając długość, są to dwa dramatycznie różne kije.
rozumiem i nadal do końca nie wiem :-\

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Kup oba , będziesz miał kijki na różne warunki i rybki :D ja mam feedery od 3 m do 3,9m w zależności od ryb i odległości na jakiej szukam ryb, dobrze jest mieć zapas czasami brakuje pare metrów żeby się wpasować.

Offline Supertrampek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 23
Mam 5 siódemek, i mogę z czystym sumieniem polecić Puddle Chuckery. Są naprawdę cudowne i mają świetna akcje. Mnie osobiście dużo lepiej leżały niż Daiwy, Shimano, Korum, Jaxon Genesis czy Trabucco.

Akurat jeśli chodzi o DRENNAN SERIES 7 PUDDLE CHUCKER, 10ft to mogę się wypowiedzieć bo kilka lat nią łowiłem ale klasycznym zestawem z koszykiem. Do 30m łowi się nią cudownie, ma niesamowity zapas mocy ale jeśli dominujacą rybą w łowisku jest mała i/lub średnia ryba to nie dostarczy aż takiej frajdy przy holu po prostu będzie to winda bez emocji. Z pozoru delikatna u mnie obługiwała na krótkim dystansie koszyki do 85g. Tak zgadzam się może się wydawać, że taka gramatura koszyka plus towar przeciąża tę wędkę ale nic z tych rzeczy radzi sobie doskonale. Według mnie słabo nadaje się do łowienia na delikatne przypony z uwagi swoją akcję i charakterystykę. U mnie używana nad Odrą w głębokich rynnach przy brzegu ze średnim lub małym uciągiem. Nigdy nie uzywałem jej do metody bo zwyczajnie w świecie metoda nie łowię. Kapitalnie radzi sobie pod dużym leszczem, jaziem i kleniem oraz dużą zimową płocią. Dodatkowe szczytówki do niej powiedzmy, że nie kosztują fortuny. Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na nią, lekka i dobrze współgra z kołowrotkiem w rozmiarze 3.

Offline marcin1609

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
albo jeszcze to Drennan już sprzedany Feeder Colmic Slender Rush 12 ' 3,65 cm - 60 g