Autor Wątek: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania  (Przeczytany 19020 razy)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #120 dnia: 26.06.2019, 14:00 »
Ma ktoś może jakieś zródło taniego dobrego grochu? Na allegro ceny wysokie, szukam czegoś w granicach 1,5 zł/kg.

Offline frank_lucas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #121 dnia: 26.06.2019, 15:39 »
Centrale nasienne. Mam blisko takową. Groch/łubin słodki coś koło tego kosztują.
Wojtek
Darzbór

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #122 dnia: 27.06.2019, 00:32 »
Ma ktoś może jakieś zródło taniego dobrego grochu? Na allegro ceny wysokie, szukam czegoś w granicach 1,5 zł/kg.
OLX, ale musisz kupić sporo - zazwyczaj minimum 25kg, o wysyłkę musisz uprosić, lub podjechać. Trzeba dopytać i uważać, bo w grochu trafiają się małe robaczki takie czarne żuczki, które wypływają przy moczeniu, wg mnie to grochowi nie szkodzi, nie przeszkadza, ale brzydko wygląda :),
O tej porze to kupisz groch zeszłoroczny - nie ma co za dużo kupowąć, wg mnie im starszy groch tym łatwiej traci łupinki i dłużej się gotuje.

Co do przyrządzania -
Moczenie ok 12h, - dłuższe moczenie wg mnie jest bez sensu - groch już nie rośnie, nie mięknie, a traci łupinki i przy tej temperaturze potrafi zacząć fermentować, - same minusy. W grochu staram się nie wymieniać wody podczas moczenia- taka yyyy filozofia :), przed gotowaniem wymieniam bardzo delikatnie wodę - zlewam starą wodę z pianą i "smrodem", a małym ciurkiem dolewam nowej (robię to bo "stara" woda śmierdzi :) podczas gotowania x5 ).
Gotowanie - jest dużo opisów gotowania grochu, większość to chyba - jajcarskich lub ludzi którzy chcą błysnąć (w skarpecie, szmacie czy pończosze, w szybkowarze, w parniku :D :D - ktoś sobie jaja napisał w necie i wiele osób to powtarza jako pewnik :)),
Ja groch gotuje się na małym ogniu, w małej ilości wody, w płaskim, dużym garnku - wtedy więcej wejdzie ziarenek, jeśli jest grubsza warstwa ziarenek - można groch delikatnie zamieszać łyżką ale powoli i delikatnie :)  Nie da się tego dokładnie opisać - trzeba samemu ugotować 10 garnków grochu i samemu stwierdzić jak, wypracować swój własny sposób. Na pewno nie można doprowadzić do mocnego wrzenia, bo groch rozpada się na połówki i traci łupinki.
A czy do termosu, czy dochodzi zawinięty w szmacie, czy 2 razy zagotować - to jest właśnie praktyka, którą trzeba wypracować.
Gotowość grochu - jak sprawdzić - opisy są igłą, haczykiem, itd. - na początku mojej przygody z grochem, tak próbowałem (no przecież tak w necie radzili) i mnie się te sposoby nie sprawdziły  - delikatnie mówiąc są g... warte i nic nie sprawdzają :)
Gotowy lub prawie gotowy groch robi się ciut większy i delikatnie zmienia kolor  - praktyka i rodzaj grochu:).
Groch sprawdzam organoleptycznie - zgniatając go - musi być dość twardy żeby nie spadał z haka i dość miękki żeby móc wbić haczyk, ja wyciągam 5-7 ziaren i  ściskam je w palcach - mają być jak twarda plastelina, Musi być możliwość ich zgniecenia (nie zgniatają się = za twarde)  przy zgniataniu nie mogą się rozjężdżać na 2  połówki (rozjeżdżają się - za twarde), mają się plastycznie ugniatać :)  - tylko praktyka :)

Przy grochu wieloma sprawami nie ma się co przejmować - w garnku mamy 2 tysiące ziarenek - spadną łupki ze 100 - trudno, 200 ziaren się rozgotuje - trudno, 200 jest zbyt twardych - szkoda, zostaje 1500 ziaren z tego 1000 super :)

Groch nigdy nie sprawdził mnie się "z marszu", zawsze musiałem ryby przyzwyczaić do niego nęcąc 2, 3 krotnie.
Groch  jest świetną przynętą na białoryb, szczególnie mnie się sprawdził na Jazie, Leszcze i Liny. Jego twardość powoduje, ze małoryb go nie wyżera w szybkim tempie, wiele małych ryb nie mieści go do pyska, a jest zbyt twardy, żeby go "ugryźć" :).
Jego wielką zaletą jest cena - 1,5 - 2,5 zł/kg co przy systematycznym nęceniu (zwłaszcza na rzece - gdzie towaru trzeba dużo), zaczyna mieć spore znaczenie - 3 razy w tygodniu po 3 kg = 10 kg = 15 złotych.

Bombay

  • Gość
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #123 dnia: 10.08.2019, 12:27 »
Ja odradzam centrale nasienne, targowiska itd. Jako miejsce pozyskania grochu. Największym problemem jest fakt że w takim  ziarnie jest multum robaków i gotują się wraz z grochem lub się wydoataja i mamy nowych kolegów w domu. Tutaj problem żony. Dużo lepszy i bardziej aromatczny jest groch z sklepu cena  1.3 za 0.5kg.

Offline Petryk_05

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 16
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #124 dnia: 30.05.2020, 13:55 »
Czy ktoś z Was próbował łowić na metodę z grochem na włosie?
Chcę spróbować tak łowić na starorzeczu Bugu,  jedna wędka methoda z grochem na włosie (w razie kompletnego braku zainteresowania próby z pelletami/dumbelsami) i w podajniku zanęta FB  epidamia bądź active.
Druga wędka klasyk, zanęta płociowa z  atraktorem FB Hemp (konopie) pinką oraz kukurydzą  a na haku czerwone/białe/pinka/kuku.

Starorzecze płytkie około 1,5-2m głębokości, rybostan lin, płoć, okoń, wzdręga, szczupak, karaś  raczej rzadziej  karp czy leszcz.
Może to wypalić?
Rekordy:
Boleń 62 cm (PZW)
Jaź 37 cm (PZW)
Karp 73 cm (Francja)/ 39 cm (PZW)
Kleń 52 cm (PZW)
Leszcz 61 cm (PZW)
Lin 46 cm (PZW)
Okoń 30 cm (PZW)
Płoć 36 cm (PZW)
Sandacz 65 cm (PZW)
Szczupak 66 cm (PZW)
Sum 167 cm (Francja)/ 140 cm (PZW)
Wzdręga 31 cm (PZW)

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #125 dnia: 30.05.2020, 13:57 »
Od kilku lat w Bugu łowię na groch wyłącznie na włosie. Czy na starorzeczu się sprawdzi? Kto wie, kombinuj.
Tomek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #126 dnia: 30.05.2020, 13:58 »
Zasyp grochrm do tego najlepiej właśnie groch na włosie ale z ciężarkiem zamiast metody. Unikniesz drobnicy w łowisku.

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #127 dnia: 18.09.2020, 12:18 »
+ alkohol zawarty w ziarnie ogłupi ryby i będą mniej ostrożne.
- a to ciekawe ;). Zastanawia mnie jaka ilość alko wystarczy by mniejsza ryba była pijana, ma bardzo mały układ nerwowy... alkohol nie odstrasza smakiem i zapachem?
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #128 dnia: 18.09.2020, 12:21 »
W zimnej wodzie alko doskonale roznosi zapachy. Bo wtedy wszystko, co oparte na oleju po prostu tężeje i się nie roznosi.
Chłopaki donoszą, że późną jesienią dobrze im działa namaczanie przynęt/ziaren w różnych wódkach.
Krwawy Michał

Purple Life Matters