Autor Wątek: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations  (Przeczytany 82025 razy)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #75 dnia: 14.05.2020, 14:49 »
Im dalej tym bardziej sieje. Przy 15m, przy moim strzelaniu skupia się na 2m.

Offline wsw1515

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubuskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #76 dnia: 14.05.2020, 15:19 »
A jak taki wózek spisuje się w lesie,na trudnym terenie gdzie są korzenie,raz z górki raz pod górkę?
Czy lepszy do takiego terenu będzie na dwóch kółkach?
Jest i będzie dobrze.

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #77 dnia: 14.05.2020, 15:49 »
Ciężko powiedzieć, nie mam takich przejażdżek na łowiska. Mamy nierówności ale nie offroad. Na leśne ścieżki to chyba najlepiej na nogach i torba na plecy bo z każdym wózkiem będzie trudno.

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #78 dnia: 14.05.2020, 19:54 »
Panowie, a coś o sztycach mógłbym prosić? ;)
Kamil

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #79 dnia: 14.05.2020, 21:08 »
Będzie i o sztycach w najbliższym czasie.

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #80 dnia: 15.05.2020, 12:30 »
Super, czekam z niecierpliwością :D Fajnie, że powstał ten temat :thumbup:
Kamil

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #81 dnia: 18.05.2020, 16:44 »
Siatki Preston Keepnet

Siatki wędkarskie do przechowywania ryb to nie jest zbyt skompilowany temat. Przy wyborze trzeba pamiętać o kilku sprawach – o sposobie montażu, długości jaka jest nam potrzebna, o tym czy jest bezpieczna dla ryb oraz z jakiego materiału jest wykonana.

Ja na mój użytek wybrałem siatki Quick Dry Keepnet. Są to siatki, które są skonstruowane z szybkoschnącego materiału. Gdy stanąłem przed decyzją w temacie, który rodzaj siatek wybrać bez wahania zdecydowałem się na Quick Dry. Sprawa była prosta – przez wiele lat posiadałem siatki marki Preston, ostatnio model Space Saver, ale zawsze miałem jeden problem – wiecznie woziłem je mokre. Niestety po zakończeniu wędkowania, jeśli tylko na dworze nie jest odpowiednio słonecznie i ciepło aby moje siatki wyschły przed tym, aż spakuję pozostałe rzeczy to pakuję je mokre do torby. Dla mnie jest to niebywały problem, ponieważ nie mam gdzie ich suszyć po powrocie do domu. Dlatego tym razem bez zbędnego zastanawiania się wybrałem szybkoschnące. To jest dla mnie OGROMNA zaleta – siatki potrafią wyschnąć bardzo szybko, i nawet podczas pochmurnych dni jest szansa, że nie będę jeziora przewoził ze sobą w aucie.

Muszę się przyznać, że zdaję sobie sprawę, iż zdecydowanie lepszym wyborem dla mnie była by siatka typu Carp Net. Ale była by tylko wtedy gdybym miał gdzie później je wysuszyć. Dlaczego piszę, że lepszym wyborem? Ponieważ często w moim wędkowaniu zdarzają się ryby, które posiadają ostrą płetwę grzbietową, szczególnie karpie, a ta z kolei czasem zaczepia się o oczka siatki. Natomiast wspominana Carp Net wyklucza ten problem. Była by idealna….jednakże u mnie ważniejszy jest czas schnięcia, z odczepianiem mam już wprawę 😉

Jeśli chodzi o długość siatek, to tutaj oczywistym był wybór 4m. Są dwa argumenty, które przemawiają za wyborem tej długości – 4m to wymagana długość na zawodach oraz im dłuższa siatka tym większy komfort dla ryb. Ach i jeszcze jeden….czasem niestety siadam na mega wysokim brzegu i aby sięgnąć siatką do wody to 4m jest konieczne. 

Wszystkie modele siatek Prestona wyposażone są w regulowany uchwyt ze standardowym gwintem pozwalającym na dopasowanie konta montażu siatki do naszego stanowiska wędkarskiego. Przydaje się to zarówno gdy montujemy ją na pojedynczej podpórce, uchwycie na nodze siedziska lub wkładamy w Tool Bar.

Siatka Carp Net oraz Quick Dry posiada również coś co osobiście bardzo lubię, czyli uchwyty wewnątrz siatki na końcowych obręczach. Służą one do szybkiego i sprawnego przewlekania końcowych elementów siatki na zewnątrz aby bezproblemowo i szybko wysypać ryby do ważenia lub do wody. Pozwala to pozbyć się nawyku niezgrabnego przesypywania ryb poprzez wszystkie obręcze po kolei od samego dołu.
Czasem, jeśli ktoś wędkuje na szybko z kolana, na przykład łowiąc płocie, to fajnym rozwiązaniem jest zamontowanie siatki na samym środku Tool Bara przy koszu wędkarskim i odsunięcie podpórki pod kij. Wtedy przy dolniku wędki opartym na nodze możemy kij odkładać na wycięcie w siatkach a po odhaczeniu ryby od razu wrzucać je do siatki zamontowanej centralnie. Bardzo wygodna sprawa dla wymagających wędkarzy.

Jednym słowem, tak jak napisałem na początku – to tylko siatki – jednak czasem warto dłużej się zastanowić nad wyborem prawidłowej ponieważ będzie ona służyć nam przez lata. Po co później się denerwować.

Marcin Cichosz












Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #82 dnia: 20.05.2020, 10:35 »
Na specjalne życzenie coś o sztycach 8)

Sztyce Preston

Nie ma co ściemniać. Wybór sztycy podbieraka to zawsze bardzo trudny wybór dla większości wędkarzy.
Jest kilka podstawowych rzeczy jakie bierzemy pod wzgląd gdy szykujemy się do wyboru tej właściwej, a ja postaram się je przedstawić i po trochu omówić, ponieważ bardzo często dostaję różne pytania co do konkretnych modeli sztyc z Prestona.

Użytkownicy sztyc dzielą się według mnie na tych, którzy wymagają aby była ona mocna, mało uginająca się i w miarę gruba oraz na tych, dla których powyższe nie mają aż takiego znaczenia ;) Ja osobiście jestem mega elastyczny w tym temacie. Moimi pierwszymi jakie posiadałem z oferty Preston Innovations były stare serie Competition czy Absolute zarówno Carp jaki i Match. Żadna z tych sztyc nie była super sztywna a ja po prostu przyzwyczaiłem się do tego typu podbieraków. Na początku miałem spore zawahania, bo każda z nich była dość, jak to mówi mój kumpel – „spolegliwa” ;D ;D, natomiast bardzo szybko okazywało się, iż mimo rodzaju pracy jaką prezentują przy podbieraniu ryb są nadal bardzo mocne i wytrzymałe.

Teraz mam na swoim wyposażeniu dwie sztyce. Ba! Zawsze miałem dwie sztyce ponieważ często biorę udział w zawodach i lubię być zabezpieczony na wypadek gdyby coś poszło nie tak….Lubię też podczas zawodów na jedną z nich założyć mniejszy kosz do szybkiego działania bo łatwo się takim manewruje, a na drugą kolosalny kosz na ewentualne duże ryby.

Jedną z moich sztyc jest Preston Response Carp Handle 4m a drugą jest Response XS 4m. Jak zauważyliście obie to sztyce karpiowe. Ja wybrałem takie mimo tego, że często łowię również mniejsze ryby niż karpie. Ta pierwsza jest sztycą, która należy do gamy tych cieńszych biorąc pod uwagą jej średnicę. Używam jej głównie do wędkowania na klasyczny feeder, kiedy moim celem są leszczyki, płocie, karasie lub inne mniejsze sztuki. Wybieram ją wtedy ponieważ po założeniu do niej kosza w rozmiarze 16 cali jest bardzo wygodna do manewrowania i szybka, ale nawet trochę nie boi się dużych przyłowów. Natomiast druga – Response XS 4m – to już mocny zawodnik. Jest dużo sztywniejsza, ale nie „pałowata” bo takie potrafią pęknąć gdy są zbyt twarde, a jej średnica zapewnia już pewniejszy szeroki chwyt, pozostając nadal bardzo lekką. Gdy jadę na komercję, lub nad wodę, na której często łowi się karpie to jest mój wybór nr 1. Zauważyłem również, że przy karpiach około 2 kg potrafię unieść ją przy końcu bez chwytania na samą obręcz kosza a ona nadal pozostaje praktycznie nieugięta. Ma ona również podwójny gwint – to znaczy w połowie składów nasadowych jest nasadka z gwintem. Dzięki temu możemy mieć w razie potrzeby krótki podbierak o długości 2,7m. Ale przyznaję się, iż nigdy nie stosuję takiej długości 😊

Przemyślcie sobie, jaki rodzaj sztycy jest dla Was najbardziej potrzebny. Jakie ryby łowicie, czego oczekujecie od sztycy i jaki ma być na niej chwyt. Natomiast jeśli potrzebujecie tak jak ja kompletu, to serdecznie polecam powyższy zestaw.

Marcin Cichosz

















Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #83 dnia: 20.05.2020, 11:07 »
Dzięki Marcin za podzielenie się wiedzą W sumie mam już 3 sztyce ale taka wiedza zawsze się przyda

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Ścigacz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #84 dnia: 27.05.2020, 22:26 »
Torba Preston World Champion Team Feeder Cool Bag

Zaplanowałem, iż ten rok poza wypadami i zawodami na Method Feeder ma być dla mnie obfity w wędkowanie techniką feeder klasyczny. Bardzo chcę się rozwijać w tym kierunku i planuję brać częsty udział w tego typu imprezach, więc kompletując swój sprzęt wędkarski starałem się dopasować go jak najbardziej do moich potrzeb i ewentualnych planów.

Gama bagaży jaka najbardziej odpowiadała mi w tym całym moim planie to seria toreb World Champion od Preston Innovations. Kiedyś wspominałem już, że powstała ona według wymagań feederowej kadry Angielskiej i jest bardzo przemyślana i praktyczna. Posiadam już torbę na mokre siatki, torbę podstawową, torbę typowo feederową a brakowało mi tylko czegoś na przynęty. Mając na uwadze moje wspomniane plany wędkarskie wiedziałem, że w tym roku będę używał i przewoził ze sobą dużo najróżniejszych robaków.
 
Dlatego też swoją kolekcję bagaży dopełniłem torbą Feeder Cool Bag.

Jest to biała torba wykonana z materiału UVA i wykończona jest od środka termoizolacyjną powłoką. Jak dla mnie to jedyny rozsądny wybór do mojego kompletu wędkarskiego ponieważ jest w idealnym dla moich potrzeb rozmiarze a jej kolor i izolacja zapewni termikę w środku. Bardzo często w czasie zawodów lub innych naszych wypadów wędkarskich przebywamy w pełnym słońcu. Sami niekiedy mamy dość i szukamy skrawka cienia lub możliwości skorzystania z parasola, więc tym bardziej musimy zadbać o bardzo delikatne ale mega ważne podczas łowienia robaki i ochotki. Większość doskonale wie, że w czasie połowów na klasyczny feeder są one naszym najważniejszym atrybutem. Jeśli o nie należycie nie zadbamy to jesteśmy na przegranej pozycji już na starcie.

W tej sytuacji ta termiczna torba w moim odczuciu sprawdzi się idealnie, a jeśli włożymy w nią zapas lodu to spokojnie możemy bez problemu przetrzymać nasze przynęty w jak najlepszej jakości i z pełną satysfakcją oddać się naszej pasji.
Pamiętajcie również, że można ją stosować do przewożenia innych rzeczy – ja poza sezonem na klasyka wożę tutaj także zanęty lub przynęty. Mało tego, może ona służyć jako mała lodówka termiczna na kilka puszek Coli 😊

Krzysztof Ścigaczewski






















Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #85 dnia: 05.06.2020, 11:43 »
Siedzisko Preston Inception 360 Seat


Od zawsze siedziałem na koszach wędkarskich z obracającymi się fotelami i bardzo lubię to rozwiązanie! Tak odpowiedziałbym komuś w skrócie. Natomiast poprzez dużą ilość zapytań do mnie bezpośrednio oraz wpadających na naszą skrzynkę drużynową, czuję się zobligowany do udzielania konkretniejszej odpowiedzi.

Wszyscy w naszej drużynie siedzimy na koszach wędkarskich marki Preston Innovations i praktycznie każdy zdecydował się na rozwiązanie tradycyjne pod względem samego siedziska. Ja natomiast wybrałem dla siebie inne rozwiązanie. Zdecydowałem się na kosz wędkarski z fotelem obrotowym. Przede wszystkim muszę już w tym miejscu wspomnieć, że takie rozwiązanie jest bez problemu dostępne w ofercie marki Preston Innovations. Niedawno do oferty tej marki weszło siedzisko ze standardowo zamontowanym fotelem. Jest to siedzisko Inception 360. Natomiast takie siedzenie jest dostępne również jako osobny element, który można sobie sprawić i zamontować na pozostałych koszach – w moim przypadku na zawodniczym koszu Absolute 360 Black. Wystarczy zdjąć górną część standardowego siedziska, odpinaną jak każdy moduł, i w jej miejsce zamontować fotel Inception 360 Seat!

Jak już wspomniałem uwielbiam takie rozwiązanie. Dlaczego?
Ja kierowałem się czterema kluczowymi argumentami gdy podejmowałem tą decyzję.

1.   Jestem dość wysoką osobą i dla mnie wygoda poprzez oparcie pleców na kilkugodzinnych zasiadkach czy zawodach jest nieocenioną możliwością. Oczywiście nie jest to oparcie tak wysokie jak fotel w domu, nie wyobrażajcie sobie zbyt dużo,  natomiast wystarcza aby plecy mogły odpocząć i abym czuł się komfortowo przez cały dzień nad wodą.
2.   W chłodne miesiące takie jak wczesna wiosna, jesień czy zima bardzo ale to bardzo cenię sobie to oparcie jako „wiatrochron”. Super chroni moje plecy i nerki przed przeziębieniem gdy zawiewa na nas zimny wiatr. A nie mam już 20stu lat 😊
3.   Tak mocno się przyzwyczaiłem, do ruchomego obracającego się fotela, że najzwyczajniej stałem się wygodny i w bardzo przyjemny dla mnie sposób kontroluję moje stanowisko wędkarskie obracając się szybkim ruchem w stronę mojej bocznej półki lub na drugą stronę do stojaka z wędkami. Aktualnie niezastąpiona dla mnie opcja.
4.   I ostatni pośród czterech najważniejszych argumentów – wysokość siedzenia. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że aby prawidłowo siedzieć na koszu zawodniczym należy mieć kąt prosty w kolanach. Wtedy nie marudzimy, że bolą nas plecy i nie wstajemy co chwila aby się rozprostować, tylko skupiamy na wędkowaniu. Ja przy moim wzroście mam zawsze z tym problem, bo muszę dość wysoko podnosić siedziska dodatkowymi modułami aby uzyskać ten efekt. A siedzisko Preston 360 ułatwia mi to w ogromnym stopniu, ponieważ dość znacznie podnosi wysokość na jakieś siedzę!

Oczywiście argumentów przemawiających za zasadnością użycia fotela obrotowego Preston Innovations 360 jest więcej (choćby to że jest mięciutkie 😊), jednakże uważam, że te były dla mnie najpoważniejsze i postanowiłem je dla Was opisać. Każdy kto mnie zna doskonale wie, że zanim podejmę jakąkolwiek decyzję przemyślam ja kilkukrotnie i weryfikuję w głowie wszystkie możliwe warianty przez długi czas. Dla mnie nie była to decyzja spontaniczna, ale mocno przeanalizowana dlatego jestem jej pewny a samo rozwiązanie jest dla mnie idealne. Z całego serca mogę spokojnie każdemu je polecić!

Janusz Sut.



































Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #86 dnia: 05.06.2020, 18:36 »
Zestaw full wypas. :bravo:
Marcin, ile zajmuje rozstawienie stanowiska, bez wędzisk oczywiście? Półki, tacki, adaptery itp.
Adam

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #87 dnia: 05.06.2020, 21:09 »
Kosz, półki, ramię pod dolnik, ramię pod kij, tool bar, siatki, uchwyt na kije - myślę że około 5 minut z poziomowaniem. Około 8 jak jest duży spad z przodu na brzegu.

Rozłożenie 4 kiji z pokrowców w uchwyt jakieś 10 minut.

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #88 dnia: 05.06.2020, 21:56 »
Prośba Marcin o zarezerwowanie czasu i miejsca w zakresie opisu i wskazówek co do  ubiorów Prestona.
Pozdrawiam

Robert

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - Omówmy trochę sprzętu - Preston Innovations
« Odpowiedź #89 dnia: 06.06.2020, 08:58 »
Prośba Marcin o zarezerwowanie czasu i miejsca w zakresie opisu i wskazówek co do  ubiorów Prestona.
Podpinam się do prośby ze szczególnym uwzględnieniem ogrodniczek :) Mam dylemat co do tego czy kupić bez membrany czy dołożyć i kupić oddychające. No i kwestia rozmiaru. Preston startuje od M. Nie wiem czy przy moim wzroście i wadze 170/70 ubrania nie będą za duże.
Pozdrawiam
Ps. Świetne stanowisko.