Autor Wątek: Domowo-sklepowa zanęta uniwersalna  (Przeczytany 4333 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Domowo-sklepowa zanęta uniwersalna
« Odpowiedź #30 dnia: 15.07.2018, 20:30 »
Hej kolego [po co chcesz odstawić płatki, zmniejsz tylko ilość tak jak kaszkę kukurydzianą a będzie dobrze :thumbup:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Domowo-sklepowa zanęta uniwersalna
« Odpowiedź #31 dnia: 15.07.2018, 20:36 »
Co do zanęty to skupiłbym się bardziej na smaku wanilii,scopexu sprawdzone na karpiowatych,dobre efekty miałem także na truskawka-ryba ;)i jak pod spławik to duża paczka pinki śmiało możesz dorzucić,powinno pomóc 8)

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 111
  • Reputacja: 67
Odp: Domowo-sklepowa zanęta uniwersalna
« Odpowiedź #32 dnia: 15.07.2018, 20:56 »
Płatków dałem 100 ml więc za bardzo nie ma co ograniczać, a obawiam się, ze to one (poza wodą) przyczyniły się do efektu plasteliny. No i nie chcę redukować kaszki kukurydzianej, gdyż jestem pod wrażeniem filmiku na youtubie, którego autor zachwalał kaszkę kukurydzianą, jako świetny wabik na krąpie, jazie i w ogóle karpiowate. I te słowa jakoś się sprawdziły. przynajmniej dzisiaj, więc chcę iść za ciosem. Co do zanęty to rozejrzę się w sklepie co jest, wydaje mi się, że tani Dragon czy traper pobije na głowę moją dzisiejszą zanętę, wyboru u siebie naprawdę nie mam wielkiego. Jak będzie jakaś wanilia to może się skuszę. Robaków dzisiaj nie dodałem do zanęty żadnych, i może dzięki temu nie złowiłem ani jednego sumika karłowatego, co też poczytuje sobie za sukces :). W sumie to pewnie zasługa braku ciętych dendroben, które zawsze dodawałem, więc może faktycznie jakieś białe można by dorzucić.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Domowo-sklepowa zanęta uniwersalna
« Odpowiedź #33 dnia: 15.07.2018, 21:06 »
Mironek najpierw rozrób sobie zanętę z wodą, a płatki dorzuć potem na końcu ja tak robię i nie mam problemów :)kiedyś stosowałem takie coś bułka tarta albo chleb tostowy starty, do tego szła kaszka kukurydziana i płatki owsiane po zwilżeniu wodą a  na koniec dwie torebki cukru waniliowego i powiem szczerze,że przynosiło to efekty ;)prostota jest czasami mega skuteczna

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 111
  • Reputacja: 67
Odp: Domowo-sklepowa zanęta uniwersalna
« Odpowiedź #34 dnia: 15.07.2018, 21:23 »
Motyw z płatkami będę miał na pewno na uwadze. Bułkę może też uprażę jako dodatek.