Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548640 razy)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #15 dnia: 10.04.2017, 13:06 »
Przedstawmy sprawy po imieniu - jeśli prawo jest do du.. - to i kary są do du..... i tyle.....
Moim zdaniem wszystko powinno się kończyć na kasie - tak jak jest w skandynawii
- złamiesz przepis kara,
 -złapią cie na skłusowanej rybie kasa !!!
- i by sie bolki oduczyły kłusować....
A patalogia bez kasy - komornicy by brali zasiłki - tylko moc - pozbawi chęci ......

Bardzo niebezpieczna ostatnia teza, dot. komorników. Czyli co, społeczeństwo samych udaczników, a tych co sobie nie umieli poradzić to pieca ? Czy do gett ? >:O

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #16 dnia: 10.04.2017, 13:08 »
Jurku, ale przecież to się tyczy przestępców, a nie normalnych ludzi, którym nie wyszło.

Z jakiej racji ja jak coś przeskrobię mam płacić, bo mam, a taki pijak bez niczego może sobie kraść i niszczyć, bo co mu zrobią, jak nic nie ma?
Przecież to jest chore!

Aha, i pełna zgoda z ostatnim postem Janusza.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #17 dnia: 10.04.2017, 13:18 »
No, no , no ! Historia uczy, że akurat w takim przypadku to prawie zawsze od łyczka do rzemyczka >:( Zawsze zaczynało się niewinnie, a potem kroczek po kroczku, niestety. :(

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #18 dnia: 10.04.2017, 13:23 »
Przedstawmy sprawy po imieniu - jeśli prawo jest do du.. - to i kary są do du..... i tyle.....
Moim zdaniem wszystko powinno się kończyć na kasie - tak jak jest w skandynawii
- złamiesz przepis kara,
 -złapią cie na skłusowanej rybie kasa !!!
- i by sie bolki oduczyły kłusować....
A patalogia bez kasy - komornicy by brali zasiłki - tylko moc - pozbawi chęci ......

Bardzo niebezpieczna ostatnia teza, dot. komorników. Czyli co, społeczeństwo samych udaczników, a tych co sobie nie umieli poradzić to pieca ? Czy do gett ? >:O

Nie wiem w co kujesz - ale u mnie są już tkz. patologie systemowe - państwo daje zasiłki , daje mieszkania , powstają blokowiska z taką populacją - prace - be
a jeść sie chcę , co ciekawe , samochodziki , mają - a my matołki na to sie składamy... podatki biorą - a zasiłki pompują do patologiii  - bo im sie należy - zapraszam do nich na rozmowe
"Panie jaka praca - po co - państwo ma nam dać i tyle...
No i sobie kłusują u mnie na całego .... kto im zabroni....
Maciek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #19 dnia: 10.04.2017, 13:47 »
Nie mam do Ciebie nic osobiście. :D Zauważ tylko, że wszelkie podłe i o nieludzkim obliczu systemy zaczynały się od niewinnych z pozoru prób bezwzględnego pozbycia się obywateli niewygodnych z różnych powodów.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #20 dnia: 10.04.2017, 14:00 »
Nie mam do Ciebie nic osobiście. :D Zauważ tylko, że wszelkie podłe i o nieludzkim obliczu systemy zaczynały się od niewinnych z pozoru prób bezwzględnego pozbycia się obywateli niewygodnych z różnych powodów.
I znowu - przecież tu nie mowa o pozbyciu się obywateli niewygodnych, tylko o karaniu takich, co to robią, co chcą, bo kto im coś zabierze, jak nic nie mają?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #21 dnia: 10.04.2017, 14:01 »
To po co komornik ?

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #22 dnia: 10.04.2017, 14:17 »
Jurek, z całym szacunkiem. Zupełnie nie rozumiem Twojego mieszania ideologii z tym, co jest istotą państwa prawa - nieuchronnością kary.
Tutaj nie chodzi o to, żeby gazować cyklonem kłusoli, tylko o to, by nikt kto popełnia czyn zabroniony nie uniknął kary.
Kara powinna być taka, żeby nie tylko wypełniała aspekt resocjalizacyjny ale także zadośćuczyniła tym, wobec którym czyn został popełniony.

Grzegorz

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #23 dnia: 10.04.2017, 14:23 »
Absolutnie się z Tobą zgadzam, Grzegorzu. Ale nie można pozbawiać człowieka podstaw egzystencji. Zasiłek z pomocy społecznej jest jedynym przychodem, na którym komornik nie może położyć łapy. I proszę mi nie mówić, że tylko patologia kłusuje. Edukować trzeba i bogatych, i tu jest dopiero hipokryzja w ich wykonaniu.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #24 dnia: 10.04.2017, 14:34 »
Obecnie tak jest, że komornik nie może zająć zasiłków itp. Jest to jednak kwestia regulowana. Ja osobiście, przyznam, że chętnie wprowadził bym pewne obostrzenia dotyczące wszelkich pieniędzy wypłacanych z funduszy państwa, socjalnych. Póki jesteś praworządnym obywatelem, póki żyjesz w zgodzie z innymi obywatelami - Państwo a w zasadzie to Ci obywatele Cię wspierają. Jeśli naruszasz ład, porządek i prawo - zostajesz tych pieniędzy pozbawiony. Być może budzi to pewne obawy, jest w jakiś sposób niehumanitarne, ale uważam, że są to jakieś "zasady". Dajesz coś od siebie (a w zasadzie po prostu żyjesz jak praworządny obywatel) więc Państwo Cię wspiera. Nie potrafisz żyć w Państwie według jego reguł, dlaczego więc masz wyciągać rękę po pieniądze? W tym wypadku takiej osobie pieniądze się nie należą. Wtedy funkcjonują zasady. Obecnie nie ma zasad. Przepraszam, jest jedna - nie musisz robić, możesz kraść, kłusować, robić co Ci się podoba a państwo i tak będzie Cię wspierało, komornik nie może zająć Twojego zasiłku. Czy tak powinno być?
Grzegorz

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #25 dnia: 10.04.2017, 15:06 »
Nie powinno tak być. Zgadzam się z Tobą co do diagnozy sytuacji w 100 %. Jednak istnieje realne niebezpieczeństwo szybkiego rozszerzenia takich rozwiązań,  o których piszecie, na przeciwników politycznych. Bo tak zawsze się kończyły takie próby. I tyle. Szkoda czasu i miejsca na podważanie tego.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #26 dnia: 10.04.2017, 16:22 »
Luk nic nie mam do Unii i nic nie wylewam ale Ty jako obrońca kłusoli widzę zawsze prawdę napiszesz.
Jak kradł ryby to mógł robić jak chciał i co chciał a jak ma nakazaną pracę społeczną to : przeszkolenie BHP, P-POż, odpowiedni ubiór, narzędzia, wszystko zgodnie z PIP i bóg wie czym, Kurw.... co to jest Sanatorium, ma zapierdala... aż pot po jajach będzie kapał, żeby zapamiętał do końca życia że nie warto ale teraz  "lewackie" przepisy nie pozwalają tak traktować ludzi, jesteśmy państwem prawa ;D :facepalm: Tak praw dla przestępców! >:O :facepalm:
I dlatego nigdy w Polsce nie będzie porządku i jak kradli tak będą kradli, kłusowali i oszukiwali Państwo.

Wow, ja jestem obrońca kłusoli a Ty nie masz nic do Unii... :P Jasne... :D :D :D Co mi jeszcze zarzucisz? :D

Przepisy muszą być takie, aby kara została wymierzona, zły czyn został odpracowany. Tu  UE nie ma nic do rzeczy, bo polskie sądy nigdy nie karały kłusowników mocno, więc przypisywanie tu komuś jakiegoś lewactwa jest bez sensu, i świadczy o tendencjach do manipulowania ludźmi. Śmiało, napisz, ze to wina Tuska :D

Prawda jest taka, że jest ogólne przyzwolenie społeczne do łamania przepisów. Zabranie ryby to nic, są tacy, co śmieci wywalają w lesie, wylewają jakieś syfy na pola, do rowów, stwarzając zagrożenia poważnych katastrof ekologicznych. Niestety, tutaj wina też jest mentalności, gdyż są to zjawiska powszechne, i wprowadzenie ostrych kar zapełniłoby i tak przeładowane sądy jak i więzienia. Co zrobić, jeżeli grupa pseudokibiców jedzie pociągiem, niszcząc go  i przysparzając strat państwowej spółce na setki tysiące złotych? Albo na marszach niepodległościowych pali się coś w stolicy, robi burdy za które płaci podatnik? To tylko przykład, jak się w Polsce działa bezkarnie. A partie porządku z tym robić nie chcą, bo polecą w sondażach. Taka jest prawda. To nie ma nic wspólnego z jakimiś obcymi rzeczami, to nasz, polska cecha narodowa. Nie utraciliśmy niepodległości z powodu Żydów, Rosjan, NIemców, Ameryki i kosmitów, ale na własne życzenie, przez wszędobylskie warcholstwo i patrzenie się na własny, prywatny interes, a nie na wspólny, narodowy. Tak jak szlachta polska pogrążyła Rzeczpospolitą i wpędziła ją w zabory, bardzo podobnie funkcjonujemy dzisiaj. Działamy często myśląc o interesie własnym, nie ma postawy obywatelskiej, często o tych co 'nie biorą' mówi się, że to frajerzy, Polak głównie żąda, w zamian dać jest już ciężej... WIelka część wędkarzy uważa, że ma prawo aby zabierać ryby, wielu uważa, że płaci to ma prawo wymagać. Szkoda, że nie dostrzega się tego, że nie ma już praktycznie czego brać... Ma być lepiej, ale w taki sposób, aby Polak dalej mógł brać ile chce. Ma wydarzyć się cud.

Dlatego piszę, że nie powinieneś obwiniać UE za cokolwiek, ale napisać, że to przez nas, Polaków tak się dzieje. To brak świadomości, kultury, działania dla wspólnego dobra. Ludzie nie rozumieją pewnych rzeczy, nie chcą zrozumieć. Do tego dochodzi niewiedza również. Bo dla wielu sędziów, ryby w wodzie jest mnóstwo, mało kto zna prawdziwy obraz sytuacji, bo i skąd?

A pisanie, że ja jestem obrońcą kłusoli, jest co najmniej nie na miejscu. :facepalm:
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #27 dnia: 10.04.2017, 17:58 »
Luk mówisz że to przez Tuska, hm.... kto wie ;D :P Nie uważam że to przez Nas wszystkich Polaków mamy co mamy  a idąc Twoim tokiem myślenia, można śmiało napisać że źle się dzieje w PZW przez wszystkich wędkarzy, ja uważam inaczej.
Piszesz że jest przyzwolenie na łamanie przepisów, tak jest bo ludzie widzą że nie ma kar adekwatnych do popełnionego czynu do tego wszechobecne "lewactwo" utwierdza w przekonaniu wszelkiego rodzaju nierobów,przekrętów, przestępców  że wszytko im wolno a jeszcze więcej im się należy. Dobra wystarczy tej polityki.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #28 dnia: 10.04.2017, 18:41 »
Ja też nie uważam, że wszyscy są tacy. Ale jest to spora grupa.
Lucjan

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #29 dnia: 10.04.2017, 21:15 »
@Luk

Przyjechałbyś na zbiornik PZW w niedziele, najlepiej w upalny dzień, to zobaczyłbyś "uczciwych" zorganizowanych "mięsiarzy"...

Zwrócisz im uwagę, to jeszcze po pysku dostaniesz...


A komentarze typu "Na chu$% pan te ryby kujesz, bier pan 2 i spier$#$" to normalność...

Zabierają karpie(wszystkie, nie ważne, czy wymiar jest) i nawet nie wpisują. "Zwiną" się zanim mundurowi przyjadą... 

Ostatnio tylko ja łowiłem "zarybieniówki",  to wpieprzyli się w moje miejsce rzucając przez cały zbiornik na skos... I to 4(czterema) wędkami...

Zwracałem uwagę, nic to nie daje... Tylko "MIĘSO" sie liczy, szkoda nerwów na ten kraj i "wedkarzy".



Jedyne rozwiązanie, to składki wyższe o 300%, żeby zostali "prawdziwi" pasjonaci, nie poławiacze "mięsa"