Autor Wątek: Konfliktowi użytkownicy  (Przeczytany 7014 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Konfliktowi użytkownicy
« dnia: 29.01.2015, 00:57 »
Od czasu do czasu na forum pojawiają się użytkownicy, którzy są dość konfliktowi.
Dyskutowaliśmy już trochę o kulturze dyskusji w sieci w tym wątku.

Zauważyłem jednak pewne prawidłowości i ciekawe jestem czy się ze mną zgodzicie.

1. Konflikty najczęściej rodzą się w dyskusjach dotyczących sklepów wędkarskich, prywatnych łowisk, komercyjnych imprez. Czyli w miejscach, gdzie wędkarstwo styka się z interesem.

2. Konfliktowi użytkownicy bardzo rzadko (lub prawie wcale) nie udzielają się na forum: nie pomagają innym w rozwiązywaniu ich problemów, rzadko (lub prawie wcale) nie sami nie zadają pytań. Pojawiają się tylko nagle, by dodać jakiś niemiły komentarz - najczęściej w ww. kwestiach.
Całkiem inaczej byłby zapewne odbierany ktoś, kto na co dzień bierze czynny udział w dyskusjach, pomaga w omawianiu pewnych zagadnień i zdarza mu się nagle jakiś krytyczny, nie do końca uprzejmy komentarz.
Być może tacy ludzie odnajdują się właśnie tylko w konfliktowych sytuacjach? Może są tacy ludzie, którzy tylko po to zakładają konta, żeby w ten sposób okazać dezaprobatę dla czyjejś działalności? A może nawet chcą i czują potrzebę zrobienia zamieszania?
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konfliktowi użytkownicy
« Odpowiedź #1 dnia: 29.01.2015, 06:53 »
Podejrzewam ze mogą to być pokrewni właścicieli sklepów, tacy tylko czytają co jest 5 i kliny wstawiają, sprzeczają sie. Pozatym zawsze i wszędzie będą czarne owce czy to praca, czy Internet  :P
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Konfliktowi użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: 29.01.2015, 08:44 »
Chyba opisałeś szczegółowo istotę rzeczy Mateo. Mam podobne spostrzeżenia.

Ciekawi mnie to, że część osób krytykujących właśnie - ma spora wiedzę i potrafiłoby ją ładnie przekazać innym. Mogliby nabrać zaufania - byliby wtedy inaczej postrzegani. Jednak zazwyczaj  nie maja tyle cierpliwości, chęci lub po prostu nie maja zamiaru sie dzielić swymi umiejetnościami - chcą natomiast szybko 'przejść' do sedna. I tu często spotykaja się z oporem - ludzie często wyczuwają bezbłędnie co jest 'okazją' a co namolną reklamą jakiegoś sklepu czy przedsięwzięcia. Zaczynaja się kłótnie, minusy - i ta osoba już jest nastawiona negatywnie. Zaczynaja się docinki...

Jest też grupa wędkarzy nie lubiąca zmian i tego 'co nowe'. Tutaj kilka razy byłem celem ataków, byłem traktowany jako odstępca i zdrajca ;) Myślę, że w tym przypadku osoby takie mają głębokie uprzedzenia do całego świata. Są sfrustrowani...

Cieszę się, że na tym forum mamy kilka pokoleń i w sumie jest spokojnie, wesoło i przyjemnie. Jak na razie mamy najniższy chyba procent 'malkontentów'. Każdy coś wnosi, może się czegoś nauczyć. Ja sam w ciągu kilku miesięcy dowiedziałem się tylu rzeczy, że martwię sie jak to wszystko wypróbować, przetestować! ;)
Lucjan

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konfliktowi użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: 29.01.2015, 09:25 »
Ja ze swojej strony mogę dodać ze macie rację.
Gdzie ktoś wstawia jakiś niepotrzebny komentarz z powietrza,gdzie nie wiadomo o co chodzi poza inwektywami pod czyimś adresem napewno chodzi o pieniądze czyli walkę sklepów miedzy sobą i używanie internetu do tego.
Na innym forum wedkarskim którego jestem dłuższy czas członkiem (i które temu forum nie dorasta do pięt) jeden z użytkowników (chyba jakiś importer) chwali sprzet tylko kilku firm-pisze akurat w wątku do metody że dana wędka lub kołowrotek jest idealna do metody-raz nie wytrzymałem i zadałem proste pytanie-dlaczego tak  jest?-otrzymałem odpowiedź rodem z katalogu reklamowego.
Tak samo jak jest rozmowa o sklepie-kilku mówi że jest z nimi trudny kontakt a jeden że jet super to już widać kto z kim jest zaprzyjaźniony.

Jestem na tym forum kilka dni a już widzę że to kopalnia wiedzy i można tu naprawdę z innymi użytkownikami mądrze podyskutować.
Pozdrawiam

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konfliktowi użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: 29.01.2015, 09:35 »
Zasada jest jedna - nie karmic trolli - oni sie zywia jak sie z nimi wchodzi w dysput. Totalny ignor i po sprawie 8)

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Konfliktowi użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: 29.01.2015, 09:37 »
Ja na forum chyba jestem najmłodszym użytkownikiem ;) a co do problemowych użytkowników,po prostu trzeba przyjąć do wiadomości,że tacy zawsze są,byli i będą na forach,nie zawsze potrafią spokojnie przekazać swoje stanowisko co kończy się "kłótnią".
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konfliktowi użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: 29.01.2015, 09:57 »
Ja na forum chyba jestem najmłodszym użytkownikiem ;) a co do problemowych użytkowników,po prostu trzeba przyjąć do wiadomości,że tacy zawsze są,byli i będą na forach,nie zawsze potrafią spokojnie przekazać swoje stanowisko co kończy się "kłótnią".

I tutaj mam smutna wiadomosc dla Ciebie, jestem mlodszy :P A co do tematu to kazdy moze wyrazic swoje zdanie jesli cos mu sie nie podoba, ale z umiarem, a jesli ktos juz delikatnie mowiac przesadza, to od razu bana (tylko nie wiem czy tutaj mozna dostac) dla delikwenta i po sprawie, takie jest moje zdanie ;) ;)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konfliktowi użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: 29.01.2015, 09:59 »
Od czasu do czasu na forum pojawiają się użytkownicy, którzy są dość konfliktowi.
1. Konflikty najczęściej rodzą się w dyskusjach dotyczących sklepów wędkarskich, prywatnych łowisk, komercyjnych imprez. Czyli w miejscach, gdzie wędkarstwo styka się z interesem.

Ponieważ zła opinia może mieć wpływ na biznes, czyli zarobki, a te każdy chce mieć jak największe.

Myślę, że wielu sprzedawców/biznesmanów myśli, że poprzez takie forum można zrobić sobie darmową reklamę. Potem jest płacz, że komuś to się nie podoba, albo, że ktoś o takiej firmie ma jak najgorsze zdanie. Poza tym uważam to za wysoce nieeleganckie, by reklamować się w taki sposób. Powinno być to załatwione przez kontakt z właścicielem serwisu, za odpowiednią gratyfikacją. Przecież na stronie głównej jest miejsce na reklamę.
Luk i Mateo poświęcają sporo pracy na ten serwis, więc uważam, że powinni coś z tego mieć.
Niestety są tacy, co myślą, że można zareklamować coś za darmo. Błąd. Sorry. Potem są pretensje i spięcia z tymi, co uważają to za działanie nie fair.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

grzesiek76

  • Gość
Odp: Konfliktowi użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: 29.01.2015, 10:16 »
Problem konfliktowych użytkowników oczywiście nie jest tutaj odosobniony. Jestem obecny na innym forum wędkarskim, i co jakiś czas mamy dokładnie to samo.
Oczywiści macie rację, że najczęściej chodzi o pieniądze. - Sprzedaż sprzętu wędkarskiego.
Często też "przychodzą, lub są napuszczani" z innych for, i robią bałagan, aby się przypodobać "tamtym" kolegom. Najczęściej są to wędkarze bez wyników i doświadczenia. Nie wnoszą  żadnej wartościowej wiedzy. Autorzy pustych i obraźliwych postów.
Też uważam, że najlepiej ich zupełnie ignorować... Choć czasem tak brykają, że już trzeba tupnąć :)

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konfliktowi użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: 29.01.2015, 10:19 »
Powinno być to załatwione przez kontakt z właścicielem serwisu, za odpowiednią gratyfikacją. Przecież na stronie głównej jest miejsce na reklamę.



 :bravo: :thumbup:

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Konfliktowi użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: 29.01.2015, 11:28 »
albo zrobic tak? np jak ktos pisze nie od rzeczy,wtedy uzytkownicy i oczywiscie administratorzy wystawiaja cos takiego :thumbdown: do 5 razy max i wtedy takiego osobnika usunac na dobre i po sporawie.co myslicie o tym? bo po co ktos taki na forum kto bredzi i szkodzi

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konfliktowi użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: 29.01.2015, 11:35 »
albo zrobic tak? np jak ktos pisze nie od rzeczy,wtedy uzytkownicy i oczywiscie administratorzy wystawiaja cos takiego :thumbdown: do 5 razy max i wtedy takiego osobnika usunac na dobre i po sporawie.co myslicie o tym? bo po co ktos taki na forum kto bredzi i szkodzi

Wtedy mogłoby mnie tu już nie być :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Konfliktowi użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: 29.01.2015, 11:38 »
bez przesady :D  :thumbup:

Offline tomi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Konfliktowi użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: 29.01.2015, 12:22 »
Przede wszystkim panowie to nie komentować głupich wypowiedzi to podstawa. Pamiętajcie że rozmowa z głupim nie ma sensu, ponieważ najpierw sprowadzi was do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konfliktowi użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: 29.01.2015, 15:59 »
Mateo doskonały temat założył!  Koledzy tu przedstawiają wiele racji! Ja martwię się tym że jak na razie jesteśmy nie wielką społecznością co by nie powiedzieć i większość aktywnych użytkowników +Admini skutecznie eliminuje sporo negatywnych zachowań! Naprawdę jak na razie to jeśli chodzi o kulturę dyskusji  S&G to ewenement! Ale myśle że ze wzrostem liczby userów będzie coraz trudniej!Od nas tylko zależy i od regulaminu pewnie w jakimś stopniu jak się sprawy ułożą!
Arek