Autor Wątek: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy  (Przeczytany 7186 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« dnia: 07.02.2015, 09:22 »
Witam!

Nie wiem jak ale załadowało mi się coś strasznego na kompa, i nie moge tego usunąć. :(

Pierwszy był Vosteran - którego usunąłem, ale pozostał w jakiś sposób Positive Finds, zakładka pojawiająca się na przeglądarce, otwierające nowe okna, masakra jakaś.
W momencie kiedy go usuwam pojawia się komunikat, że nie można, bo trzeba poczekać aż proces dobiegnie do końca.

Antywirus roku w pełnej wersji usuwał jakieś paskudztwa - ale tego nie daje rady.


Jak to zrobić???

Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 158
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 07.02.2015, 09:32 »
Punkt przywracania systemu wybierz dzien w ktorym tego na kompie nie mialeś przed cofnieciem skopiój rzeczy potrzebne na inny dysk bo jak tego nie zrobisz to po resecie tego nie bedzie oczywiscie te rzeczy tez ktore utworzyles od momentu pojawienia syfu na kompie
to dosc radykalny sposob ale pozbywasz sie syfu z rejestru
Moze jakis zawodowiec podpowie ci jak to lepiej zrobic ja to amator jeste .....
Maciek

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: 07.02.2015, 09:35 »
Próbowałeś może uruchomić menadżera zadań (ctrl + alt + del), wyświetlić listę procesów (druga zakładka) i poszukać na niej tego programu. Jeżeli jest to zaznaczyć go i kliknąć zakończ proces. Być może wtedy uda się usunąć przez panel sterowania aplikację. Po jej usunięciu trzeba też z przeglądarek wyrzucić ewentualne rozszerzenia, wtyczki, które z tego programu się zainstalowały.
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 07.02.2015, 09:37 »
Jest taka aplikacja,którą instaluje się w przeglądarce internetowej Adblock Plus i ta aplikacja po ustawieniu blokuje reklamy na stronach,oraz złośliwe inne aplikacje,jeśli to nie pomoże spróbuj w samej przeglądarce poszukać zakładki,gdzie znajdują się dodatki do Twojej przeglądarki i inaczej wtyczki,które są zainstalowane z kolei jeśli to nie pomoże,poszukaj w komputerze w panelu sterowania zakładki dodaj/usuń programy wpisz tam nazwę tej złośliwej wtyczki,i być może będzie tam i dasz radę ją usunąć.Ja do obrony swojego komputera przed takimi wtyczkami właśnie używam programu Adblock Plus oraz CCleaner,a co do komunikatu nie możesz jej usunąć bo wtyczka działa na otwartej witrynie internetowej ( po prostu masz włączona przeglądarkę)
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: 07.02.2015, 09:48 »
@Luk
spróbuj użyć adwcleaner.  https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/
Czasem jakieś g... się zainstaluje z innym programem i psuje przeglądarkę, są to np porywacze przegladarek które uparcie wyświetlają jakąś upierdliwa stronę startową.
Pozdrawiam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: 07.02.2015, 09:57 »
Ta strona jest na pewno bezpieczna???

Lucjan

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: 07.02.2015, 10:01 »
Ja z niej pobieram i nie ma problemów tu masz polską ale na niej nie zawsze są najnowsze wersje http://adwcleaner.pl/adwcleaner/pobierz-program/
Nie ściągam np z dobreprogramy, instalki itp bo tam często są właśnie podłaczane dodatki-raz u dziewczyny siedziałem pół dnia aby usunąć porywacz przegladarki który był dołaczony do bitcometa.

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: 07.02.2015, 10:18 »
LUK tylko nie pytaj informatyka od gozdawy ;D ;D :P

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: 07.02.2015, 11:27 »
:bravo:
LUK tylko nie pytaj informatyka od gozdawy ;D ;D :P
Krzysztof

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: 07.02.2015, 13:34 »
Tak, ADWCleaner powinien to załatwić. Osobiście przeprowadzałem tym programem już kilka zabiegów oczyszczania kompa - zakończonych powodzeniem...
Na początku zacznij od usunięcia niepotrzebnych dodatków z przeglądarki, następnie odinstaluj z komputera to czego nie znasz, bo być może nieopatrznie  coś tam zainstalowałeś, no i na końcu przeskanuj ADWCleanerem zaczynając od folderów.


Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: 07.02.2015, 13:49 »
Może też być tak, że antywirus usunął tylko część oprogramowania. Zwykle jest tak, że takie programy adware i spyware instalują się w wielu obszarach.
Jednym z takich obszarów jest sama przeglądarka internetowa, w której tego typu wirusy instalują się w postaci rozszerzeń.
Jeśli na przykład korzystasz z Google Chrome, to wejdź w menu Rozszerzenia i zobacz czy nie ma tam jakiegoś dziwnego rozszerzenia.

Jeśli chcesz dobrze wyczyścić Google Chrome, to producent proponuje również takie narzędzie, które mi wielokrotnie pomogło:
https://www.google.com/chrome/srt/

Polecanym przez PC Magazine programem do usuwania tego typu dziadostwa jest także program Malwarebytes Anti-Malware.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« Odpowiedź #11 dnia: 07.02.2015, 14:40 »
A ja polecw malvarebytes taki program. Sciagnij sobie z chomika np cala wersje i poczekaj az sie zaktualizuje i zrob glebokie skanowanie calego kompa. Zdziwisz sie co tam masz :)
Moze tez wykryc Ci ze niektore srednio legalne (jesli posiadasz) programy lub ich witaminy to zagrozenia lecz jesli jestes ich pewien to nie usuwaj. Moim zdaniem jeden z lepszych lub moze naj do takich akcji.
Nie jednego kompa uratowal :D




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« Odpowiedź #12 dnia: 07.02.2015, 14:57 »
Ja w takich sytuacjach używam CCleaner, czasami na te wredne dziadostwa, które instalują się w przeglądarce nie skutkowało, z powodów omawianych przez innych. Ostatnio po prosto w takiej sytuacji odinstalowałem przeglądarkę i zainstalowałem na nowo :), pomogło.
Pozdrawiam Marcin

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« Odpowiedź #13 dnia: 07.02.2015, 15:16 »
Luk, czy to świństwo widzisz w uruchomionych procesach?
Error Team Poland

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak usunąć dziwny program??? Pomocy
« Odpowiedź #14 dnia: 07.02.2015, 15:50 »
Próbowałeś może uruchomić menadżera zadań (ctrl + alt + del), wyświetlić listę procesów (druga zakładka) i poszukać na niej tego programu. Jeżeli jest to zaznaczyć go i kliknąć zakończ proces. Być może wtedy uda się usunąć przez panel sterowania aplikację. Po jej usunięciu trzeba też z przeglądarek wyrzucić ewentualne rozszerzenia, wtyczki, które z tego programu się zainstalowały.
To jest najlepszy sposób, i po usunięciu wszystkich nie znanych programów(nie sugeruj się czasem datami bo na pewno będą różne) należy dać przywracanie systemu. Jest jeszcze jeden sposób a mianowicie zgłoszenie problemu do twórcy programu antywirusowego, że ich zapora coś takiego przepuściła. 
Robert