Autor Wątek: Strategia na naszej wyprawie  (Przeczytany 99098 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Strategia na naszej wyprawie
« dnia: 07.09.2016, 11:47 »
Koledzy, chciałbym zaproponować coś w rodzaju forumowego notatnika. Chodzi o to, aby wpisać przed każdym wyjazdem kilka zdań na temat swoich planów dotyczących zanęty, łowiska - tylko rzeka, żwirowni itp., zestawów, ogólnie rozumianej strategii.
Jestem pewien, że taki notatnik byłby bardzo ciekawym samouczkiem dla nas wszystkich, szczególnie dla Kolegów rozpoczynających przygodę z wędkarstwem.
Nie wiem jak to rozwiązać technicznie na forum, tutaj prosiłbym o jakieś wskazówki i pomoc forumowiczów, adminów i moderatorów. Rozumiem, że nie wszyscy będą chcieli dzielić się taką wiedzą, absolutnie nie mam pretensji.
Oczywiście sprawa najważniejsza, czy Kolegom spodoba się taka propozycja?


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #1 dnia: 07.09.2016, 12:17 »
Panowie - przede wszystkim warto pomyśleć jak zrobić ten wątek. Uważam, że lepiej byłoby pisać o swojej strategii, planach - i konfrontować to z wynikami. Można wtedy prosić o jakieś wskazówki lub tez samemu pisać o wnioskach. Na kilku forach pisanie w wątku 'wyniki znad wody' obszernie o swojej sesji, spotykało się niechęcią niektórych - więc tutaj jak najbardziej możnaby się rozpisać i rozłożyć na czynniki pierwsze co i jak robiliśmy, i dlaczego nam wyszło lub nie.

Co Wy na to?

Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #2 dnia: 07.09.2016, 12:29 »
No właśnie, wątek ten bezpośrednio prowadzi do wątku z wynikami, jakoś trzeba to połączyć ale nie do końca.
Pomysł mam taki, że po wyprawie, edytujemy wpis,  wpisujemy w tym wątku wnioski i spostrzeżenia, a w wynikach wklejamy foty. Hmmmm....
Np - dzisiaj ryby brały na pellety truskawkowe, sprawdziły się przypony Mikado, ryby były w nurcie itp.
Nie wiem czy to do końca słuszny pomysł, natomiast wiem, że to będzie głęboka jak Rów Mariański kopalnia wiedzy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #3 dnia: 07.09.2016, 12:31 »
Jędrek, można pisać o samej strategii, można też o strategii w ujęciu wyników. I tak i tak będzie dobrze ;)
Lucjan

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #4 dnia: 07.09.2016, 12:31 »
Hej,

To jest bardzo dobry pomysł. Sam wróciłem do wędkowania po 15 latach przerwy i gdyby nie forum i jeden znajomy pewnie do tej pory nie polubiłbym się z metodą. To może zacznę bo za 2h uciekam z roboty i jadę na kanał we Wrocławiu. Plan jest następujący. Dwie wędki - jedna na koszyk - haczyk z gumką i białe martwe robaki. Zanęta Bait-tech envy green w mixie + wkład w postaci groszku, kuku i pelletów 2-4 mm. Druga wędka na spławik - łowienie z gruntu na pellet i kukurydzę i nęcenie mieszanką kuku i grochu konserwowego(mało i często). Pelletów i dumbellsów mam dużo więc będę zmieniał. Zacznę od żółtego sweet stima. Tyle wiem na teraz a jak będzie to zobaczymy:)
P.S.
Dam znać po sesji co i jak
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #5 dnia: 07.09.2016, 12:34 »
Jędrek, można pisać o samej strategii, można też o strategii w ujęciu wyników. I tak i tak będzie dobrze ;)





No to bardzo się cieszę. Można też tutaj po edycji i posumowaniu wyprawy wrzucać link do wyników. Wtedy się nam wszystko elegancko połączy i nie będzie bałaganu :D

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #6 dnia: 07.09.2016, 12:55 »
Więc ja będę drugi. W niedzielę uderzam na starą żwirownie. Tym razem pomieszam zanęty od Lorenca, będzie to Red Krill i Golden Salamon. Do tego pellet od Stalomaxa guma balonowa 2 mm i pellet Aller Aqa 4 mm rybny.  Doprawię czosnkiem, wędzonym sosem z Biedronki i sporą ilością Vegety. Łowisko zanęcę soloną, gotowaną kukurydzą.
Będę łowił karpiówką z dużym koszykiem do metody 70g, długi przypon z plecionki 18 cm.
Druga wędka to feeder, kosz 30g i krótki przypon z gumką.
Nastawiam się na karpie i szczególnie amury, miele widziane także duże leszcze.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #7 dnia: 07.09.2016, 12:57 »
Nie wiem jak to jest u Was, ale ja na przykład założenia mam jadąc nad wodę. Co chcę łowić, na co, jak będę nęcił, jak łowił.
A później, już nad samą wodą okazuje się, że nie dodałem pinki do zanęty bo mi się nie chciało uśmiercać a wcześniej tego nie zrobiłem, zapomniałem dodać biszkoptu a zabrałem ze sobą i miał być w towarze, wrzuciłem nie 10 kulek a 14 zanęty na początek i łowiłem w innym miejscu, na innej odległości czy innym spławikiem.

Do czego zmierzam... Myślę, że lepiej było by opisać jak łowiliśmy, co łowiliśmy, jaką mieliśmy taktykę aniżeli co planowaliśmy robić bo to czasami może być finalnie różne od rzeczywistości.
Ogólnie pomysł spoko.
Grzegorz

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #8 dnia: 07.09.2016, 13:06 »
Wszystko można zrobić w tym wątku, nie ma co zaczynać nowego, ja bym to widział tak. Przed wyjazdem piszesz post co, jak , gdzie , dlaczego itd, po udanej lub nie wyprawie wchodzisz na własny wcześniejszy post , klikasz cytat a poniżej piszesz co i jak było na rybkach. Czytający wpierw bez szukania poczyta twój wcześniejszy post będący cytatem, następnie pod spodem opiszesz dokładnie jak było, co ci wyszło a co nie, jakie wyciągasz wnioski. Powinno to być w miarę przejrzyste dla każdego.

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #9 dnia: 07.09.2016, 13:27 »
Wszystko można zrobić w tym wątku, nie ma co zaczynać nowego, ja bym to widział tak. Przed wyjazdem piszesz post co, jak , gdzie , dlaczego itd, po udanej lub nie wyprawie wchodzisz na własny wcześniejszy post , klikasz cytat a poniżej piszesz co i jak było na rybkach. Czytający wpierw bez szukania poczyta twój wcześniejszy post będący cytatem, następnie pod spodem opiszesz dokładnie jak było, co ci wyszło a co nie, jakie wyciągasz wnioski. Powinno to być w miarę przejrzyste dla każdego.
I to jest rozwiązanie na miarę naszego forum:) Popieram
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #10 dnia: 07.09.2016, 13:30 »
Wszystko można zrobić w tym wątku, nie ma co zaczynać nowego, ja bym to widział tak. Przed wyjazdem piszesz post co, jak , gdzie , dlaczego itd, po udanej lub nie wyprawie wchodzisz na własny wcześniejszy post , klikasz cytat a poniżej piszesz co i jak było na rybkach. Czytający wpierw bez szukania poczyta twój wcześniejszy post będący cytatem, następnie pod spodem opiszesz dokładnie jak było, co ci wyszło a co nie, jakie wyciągasz wnioski. Powinno to być w miarę przejrzyste dla każdego.

Duże :beer: za tą myśl :)
Michał

Splot

  • Gość
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #11 dnia: 07.09.2016, 13:44 »
W sobotę Wrocławska Odra- Kozanów. Zanęta: Bait-Tech ProNatural Bream (pierwszy raz będę używał) 70%, a 30% to pellet 2 mm Carp&Coarse + mrożona pinka kolorowa. Jeśli się wyrobię podejdę do kolegi i z kompostownika wybiorę robaków, chcę je pociąć i dodać do koszyka. Na haku pinka/biały/gnojak.
Druga zanęta (do feedera) to Green Betaine&Hemp 50%, druga część to pellety Aller, Primo 2mm, 4mm ochotka. Przypon z włosem i qq lub pellety. Picker bliżej feeder w nurt. Zanęty rozrobię dzień wcześniej aby odstały. Tym bardziej że nie wiem jak Bait-Tech pije wodę. Pellet rozrobię na łowisku.
Przy okazji jak ktoś chce wpaść to zapraszam ;)
Temat :bravo:

Offline wenszu87

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Żyrardów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #12 dnia: 07.09.2016, 13:52 »
Więc ja będę drugi. W niedzielę uderzam na starą żwirownie. Tym razem pomieszam zanęty od Lorenca, będzie to Red Krill i Golden Salamon. Do tego pellet od Stalomaxa guma balonowa 2 mm i pellet Aller Aqa 4 mm rybny.  Doprawię czosnkiem, wędzonym sosem z Biedronki i sporą ilością Vegety. Łowisko zanęcę soloną, gotowaną kukurydzą.
Będę łowił karpiówką z dużym koszykiem do metody 70g, długi przypon z plecionki 18 cm.
Druga wędka to feeder, kosz 30g i krótki przypon z gumką.
Nastawiam się na karpie i szczególnie amury, miele widziane także duże leszcze.

Jędrula, w jakich proporcjach zazwyczaj dodajesz vegety?

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #13 dnia: 07.09.2016, 13:53 »
Splot w którym miejscu będziesz? Obok jednostki ?
Michał

Splot

  • Gość
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #14 dnia: 07.09.2016, 13:56 »
Splot w którym miejscu będziesz? Obok jednostki ?
Pewnie jak będzie wolne to na pierwszej główce od płotu za zatoką.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka