Autor Wątek: Czy można mieć pretensje do 10-latka, bo nie wygrał zawodów na Dzień Dziecka?  (Przeczytany 12197 razy)

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Witajcie,

jakiś czas temu poznałem człowieka biorącego udział w zawodach rangi kołowej / klubowo-powiatowej. Człowiek ten ma syna, na oko 10-11 letniego, którego od kilku lat przygotowuje do udziału w zawodach spławikowych. Proszę sobie wyobrazić, że niedawno ów człowiek pojechał z synem na zawody z okazji dnia dziecka. Zawody bardziej towarzyskie niż sportowe. Po zawodach syn chodzi ze skwaszoną miną, ojciec z jeszcze bardziej. Okazało się, że syn zajął II miejsce (na ponad 30 dzieci), choć w mniemaniu ojca był niekwestionowanym faworytem. Ojciec z pretensjami w głosie poucza syna odnośnie przyjętej taktyki łowienia.

Powiedzcie mi proszę, czy to jest normalne?

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Szkoda gadać, a potem takie dziecko będzie myślało, że wszystko robi źle i będzie miało pieprzoną obsesję tak jak chory tatuś.
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Typowy ojciec, który swoje kompleksy leczy wyżywaniem się na dziecku. Najgorsze w tym wszystkim jest , ze najprawdopodobniej dowartościowuje sam siebie. Kiedyś wpadł mi w ręce taki cytat:
..."Rodzice mogą wtedy grzać się w blasku chwały własnych dzieci i w ten sposób pozbyć się części uczuć żalu i rozczarowania, związanych z faktem, że sami nie byli w stanie osiągnąć celu. Mogą oni żyć za pośrednictwem swoich dzieci"...
Przykre....
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Takim zachowaniem po prostu zrazi młodego do wędkarstwa. A jak tak będzie się zachowywał również w innych dziedzinach życia, to takie dziecko jak "pójdzie na swoje" oleje rodzica i o nim zapomni albo wcześniej go... zabije :). O wielu takich akcjach słyszałem ostatnio tu i ówdzie. Zabić matkę to grzech śmiertelny, traktowany na równi z byciem pedofilem. Zabicie ojca w polskiej kulturze więziennej to.... nic szczególnego :P To takie ostrzeżenie dla tego typu tatusiów ;)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Tak zachowują się zakompleksieni, niespełnieni, marni rodzice - banał. Bywa, że rodzice nie potrafią czytać, jednak wymagają od dziecka nieprzeciętnych wyników w nauce. Niestety, to częste zjawisko. Mądrzy rodzice podchodzą do sprawy inaczej: kochamy cię, zaakceptujemy twój wybór, więc rób, co kochasz. Jeśli będziesz szczęśliwy, my również będziemy. Mamy tylko jedną prośbę, nie bądź takim fiutem jak twój wujek, który opieprza Tomka, gdy nie wygra gównianych zawodów dla dzieci. Aha, wiesz, że wujek nauczył się rozpoznawać litery w wieku 30 lat? Trzy pierwsze.


W Ameryce:

Jacek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Kiedyś byłem kilka razy na turniejach piłkarskich dla dzieciaków. Sam swego czasu brałem w nich udział. I powiem Wam, że rodzice potrafią być patologiczni

Tak sobie przypomniałem

http://weszlo.com/2015/10/19/jak-rodzice-zabijaja-pasje-dzieci-wideo/
https://www.fakt.pl/sport/pilka-nozna/zakopane-rodzice-pobili-sie-z-trenerami-na-turnieju-dla-mlodych-pilkarzy/vrfgdvb

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Miałem podobnych rodziców. Nigdy dobrze, zawsze źle. Nie życzę nikomu takiego dzieciństwa. Szkoda dzieciaka.

Online Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 436
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Dziecko trzeba wspierać .
A ojcu należy się liść za takie zachowanie .

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Ahh.

W moim kole zawody z okazji dnia dziecka to był turniej rodziców/dziadków tych dzieci. Na 40-50 uczestników, garstka, 2, 3 w porywach do 5 łowiło samodzielnie. W kategorii do 10 lat wygrywały dzieci po 4 lata. A raz dziecko dojechało dopiero na ostatnie 30 minut, łowił tatuś - wygrał ;)

Dla mnie to było zawsze frustrujące, że sam się przygotowywałem, sam robiłem zanętę, nawet treningi sobie robiłem, z własnego kieszonkowego kupowałem wszystko a potem nawet na pudło nie wskoczyłem, bo wygrał chłopak, który całe zawody biegał po łące z psem.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Wyjątkowo... chyba mam coś do napisania...

W kwestii wędkarskiej - pamiętam, że były tam kiedyś zawody z okazji Dnia Dziecka. Luz zupełny, jak sądziłem. Nie zawsze. Kiedy zobaczyłem, że paru ojców robi zanętę dla swoich dzieci, gdy zobaczyłem te hoboki i zawodnika z palcem w nosie, bo ma przecież 6 lat, to trochę mi się poukładało. Gdy okazało się, że 5-letnia dziewczynka w 1,5 godz. złowiła ok. 3 kg ryb, to bananem posmarowałem sobie głowę...

A potem dowiedziałem się, że na koszu siedział tatuś i odławiał pipie płotki, przy czym na kolankach siedziała ta dziewczynka, trzymając rękę na wędce. On tylko pomagał. Teraz startuje w MP  :facepalm:

W kwestii piłkarskiej - mój młody szarpie, czyli gra w nogę, z naciskiem na ambicjonalne zrywy. OK, ma prawo. Nigdy nie ma zjebek, ewentualnie dosrywki w 4 oka rosołowe po meczu, z mojej strony. Moja litość jest wynikiem obserwacji - takiego gnoju, jaki potrafią zrobić anormalni rodzice na meczu, nie zrobią nawet ultrasi. I, co ciekawe... Jest kilka takich klubów z rodzicami - patolami. Reszta ogarnia normę. Można wtedy pogadać na trybunach, pochwalić przeciwników, ale nikt nie krzyczy: "Z...jeb mu z korka, bo leży i udaje".  >:Oy



Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
He he, skąd ja znam takie historie. W ubiegłym roku chrześniak brał udział w zawodach wędkarskich dla dzieci do lat 8. Tak się złożyło, że byłem Jego opiekunem. Panowie, takiego poziomu testosteronu to nie widziałem od czasów wieczorów kawalerskich. Co drugi "ojciec" wydziera się na dziecko że coś robi źle i na pewno nie wygra. Ja lajtowo sobie siedziałem i miałem jak to teraz młodzież nazywa wyje...ne na idiotów. Nerw mnie dopiero ruszył ja dziewczynka miał na wędce jakąś większą rybę. Patrzę z zaciekawieniem jak mała sobie poradzi. Nagle zonk, stary leci do dziecka, zabiera wędkę i holuje rybę.  Nie no myślę sobie, łowią dzieci czy qurła rodzice. Poszedłem do sędziego zwrócić uwagę, wracamy a ryba już w siatce i ojciec mówi, że córka wyholowała jak się później okazało 8kg Karpia. Oczywiście wygrała zawody, chrześniak zajął trzecie miejsce. Wiecie co było najgorsze? Jak wytłumaczyć dziecku, że przegrał bo ludzie nie postępują fair play.
Oczywiście po zawodach " podziękowałem" wspomnianemu ojcu za " czystą" grę. Spotkałem mende po paru dniach na łowisku i dalej miał kolorowe oko. ;D
Adam

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Oczywiście po zawodach " podziękowałem" wspomnianemu ojcu za " czystą" grę. Spotkałem mende po paru dniach na łowisku i dalej miał kolorowe oko. ;D
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Krzychu, ale że co? ;)
Gościowi tłumaczyłem spokojnie , ale zaczął machać rękoma i nadział się na moją przypadkowo.
Adam

Online Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 436
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Powinien się nadziać kilkakrotnie 😉

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
A propos dzieci i wędkowania
Adam