Autor Wątek: XX Maraton Browning Feeder Extreme - Nielisz 1-2.06.2019  (Przeczytany 14922 razy)

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: XX Maraton Browning Feeder Extreme - Nielisz 1-2.06.2019
« Odpowiedź #30 dnia: 13.06.2019, 10:44 »
Zgodnie z obietnicą zamieszczam listy z losowania stanowisk na XX Maratonie Browninga. Lista została mi udostępniona przez biuro prasowe Maratonu i przedstawia kolejność podejścia drużyn do losowania. Zamieszczam też dodatkową mapkę stanowisk, którą otrzymała każda ekipa. Przepraszam za notatki osobiste na listach, były moim przewodnikiem i siłą rzeczy coś tam bazgrałem :P








Mam jeszcze prośbę do Alberta, przy okazji zamieszczenia wpisu, rozumiem że byłeś w LODE TEAM na 7 stanowisku, czy mógłbyś opisać sposób nęcenia i metody na jakie łowiliście oraz na jakich odległościach, jeżeli będziesz chciał się podzielić, chętnie dowiem się o zanętach i stosowanych przynętach Znam ten zbiornik praktycznie od jego tworzenia, na podstawie takich i podobnych zawodów przygotowuje "coś w rodzaju elaboratu" o tym zbiorniku na przestrzeni zagospodarowania do dnia dzisiejszego.(może być na PW, jeżeli nie chcesz publicznie dzielić się się takimi danymi). :sun:
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline koko

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 607
  • Reputacja: 655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bat
Odp: XX Maraton Browning Feeder Extreme - Nielisz 1-2.06.2019
« Odpowiedź #31 dnia: 14.06.2019, 07:08 »
Napracowałeś się przy swojej relacji z zawodw :bravo: :thumbup:
Marian

Offline albert

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 2
Odp: XX Maraton Browning Feeder Extreme - Nielisz 1-2.06.2019
« Odpowiedź #32 dnia: 14.06.2019, 22:25 »
Witam ot to moje spostrzeżenia:
Ja na Nieliszu łapie sporadycznie od początku jego isteniania, głównie brzeg Nielisz (drugi to Nawóz) moim zdaniem dużo lepszy. Rekreacyjne łapanie to inna bajka niż maraton (obecny był chyba moim 10) normą jest te 20-30 kilo przez 3 godzinna sesje, zaznaczam leszcza. Na maratonie już tak nie jest i tu właśnie jest istotą to nieszczęsne losowananie. W sytuacji gdy około 250 chłopa ( również tez aczkolwiek sporadycznie kobiety) wrzuci do wody jednocześnie kilogramy paszy i robactwa, moim zdaniem istotne pozostaje miejsce. Moja i myśle nie nie tylko moja strategia na Nielisz to robak, robak i jeszcze raz robak. Niby nic ale jednak to on ma zagwarantować zatrzymanie ryby w łowisku przez 24 godziny. Moim zdaniem i w tym się utwierdzam nie jest istotna rodzaj zanety atraktor, ziarna itd. W tym roku mialismy na trzech łącznie 20 litrów białego robaka, 2 kilo czerwonego i chyba około 5 litrów pinki żadnych ziaren. Ilość hurtowa ale nie na Nieliszu myśle ze inni mieli więcej. Kolega który łapał obok i miał rybę w łowisku wykończył białego i ryba odeszła - złapał chyba tylko około 70 kilo :P
Ci co łapali na 8-9 i 6 chyba tez necili głównie robakiem (chyba - wszyscy jakoś się chowali z tym) . Osobiście mam wrażenie ze leszcz na Nieliszu nie lubi gliny, ziemi itd. A przemoczona zanete. Ale brzeg wzmocniońy kamieniami i na cyplu to połowa sukcesu. Śledząc wyniki na maratonie to pudła były raczej z brzegu Nielisz i z kilku miejsc, począwszy od lasy deszkowickiego (pochwale się ze to  moja ojcowizna) - o dziwo płytkie miejsca ( pudło z poprzedniego roku) poprzez brzeg aż do pierwszego przejazdu. Z roku na rok wyniki są coraz wyższe obecnie trzeba złapać minimum 100 kilo na każdego aby liczyć się w stawce. Ale to już ciężka praca - bierze leszcz średnio około 700 punktów trzeba wiec go trochę połapać. Ale jak nie można wyciągnąć samemu siatki do ważenia to wrażenia niezapomniane.
Niezależnie od wyników to bardzo fajny zbiornik który na takim maratonie potrafi nauczyć pokory - co było widać w tym roku gdzie przyjechali fachowcy z różnych stron i różnie im poszło. Polecam szczerze, jako jedeną z lepszych zawodniczych wód leszczowych przynajmniej w naszej okolicy.
Pozd i dobrej nocy. A 21 czerwca jest inny maraton na Nieliszu - jadę jak żonka da delegacje, postaram się zdać relacje.

 

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: XX Maraton Browning Feeder Extreme - Nielisz 1-2.06.2019
« Odpowiedź #33 dnia: 14.06.2019, 22:38 »
Dzięki za opis zbiornika, jak i małej taktyki w łowieniu po wieloletnim doświadczeniu. Przyda się innym. :thumbup: :beer:
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Online Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: XX Maraton Browning Feeder Extreme - Nielisz 1-2.06.2019
« Odpowiedź #34 dnia: 14.06.2019, 22:44 »
Racja że na maratonie losowanie to 90% sukcesu ale ponad 100 kg na zawodnika przy tak niewielkich leszczach to już wymaga niezłej kondycji ;)

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: XX Maraton Browning Feeder Extreme - Nielisz 1-2.06.2019
« Odpowiedź #35 dnia: 14.06.2019, 22:44 »
20 litrów białego. Robi większe wrażenie niż tony kulek sypane przez karpiarzy :) Gratuluje wyników :)