Autor Wątek: Dofinansowanie koła wędkarskiego...  (Przeczytany 9753 razy)

Offline AdamTym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grabownica St.
  • Ulubione metody: feeder
Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« dnia: 21.12.2015, 09:44 »
Witajcie Panowie
Jestem nowo upieczonym członkiem zarządu koła wędkarskiego w swojej miejscowości oraz pracownikiem samorządowym. Wiem, że na rok 2016 mają być spore dotacje dla Lokalnych Grup Działania. Chciał bym więc wprowadzić trochę świeżości do swojego koła i pomyśleć o fajnym projekcie na dofinansowanie. Gra jest warta świeczki bo uzyskać pieniądze można nie małe! Nawet 50 tys zł.
Jak sama nazwa wskazuje będą to pieniądze przeznaczone dla działania pewnej grupy. Więc zarybienia odpadają (Na zarybienia będą oddzielne programy)
Myślę już nad tym od tygodnia i wymyśliłem tylko szkółkę wędkarską dla dzieci oraz o kamerowanie naszych zbiorników w celu stworzenia jednego zbiornika no kill (posiadamy 3 zbiorniki obok siebie) dla pełnej kontroli.
Wiem, że jesteście dużo bardziej doświadczeni dlatego zwracam się do was.

Macie jakieś pomysły na polepszenie warunków w kole? Co fajnego można zrobić ? Co mogło by nam pomóc wyjść klasę wyżej? Jak ściągnąć wędkarza na łowisko ?
Jak zarazić dzieci wędkarstwem sportowym ?
Jakie propozycje dotyczące szkółki wędkarskiej? Jak byście to widzieli? (Może jakaś propozycja programu na sezon 2016)

Pytanie trochę zagadkowe :) Nie chcę wszystkiego pisać tzn. jakie ogólne wymagania itd. itp. ponieważ fajne propozycje na działanie możemy prawnie pozmieniać w taki sposób by wyszło. Chodzi o POMYSŁ. W ten sposób unikniemy kilka wątpliwości w DZIAŁANIU.

Chciał bym by propozycje dotyczyły się 3 łowisk jakie posiadamy.

Poniżej umieszczam mapkę łowisk naszego koła.
Dodam również, że łowiska są na bieżąco zarybiane Karpiem , Karasiem, Szczupakiem, Linem. Leszcze, płocie, wzdręgi, krąpie to podstawa.

Czekam na WASZE FAJNE PROPOZYCJE.

POMOŻECIE ? :)
Adam

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« Odpowiedź #1 dnia: 21.12.2015, 10:22 »
Lokalizacja Waszego łowiska (wody sekcyjnej ?) wygląda imponująco. Jeszcze blisko San (moja ulubiona rzeka)....
1. Jak dużo członków liczy koło?
2. z jakimi borykacie się problemami? kłusownictwo, powodzie, brak wody, zarastanie zbiorników itp.
3. do kogo należą okoliczne stawy?
4. czy macie członków z jakiś dużych miast np. Rzeszów, czy tylko okolica?
5. czy mogą u Was łowić okazyjnie (za opłatą) goście z innych kół, okręgów?
;)

Offline AdamTym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grabownica St.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« Odpowiedź #2 dnia: 21.12.2015, 10:32 »
ad. 1 Koło liczy około 380 członków
ad. 2 Największy problem to "mięsiarstwo" po zarybieniu karpiem tzw. rzeź niewiniątek oraz zarastanie stawu nr 3 Brzozowskiego
ad. 3 Poza naszymi trzema stawami reszta należny do osób prywatnych. Na dwóch stawach całkowity zakaz łowienia. Na jednym prywatnym stawie za opłatą wolno łowić lecz jest tak zarośnięty, że się nie da.
ad.4 Mamy członków z dużych miast. Właśnie z Rzeszowa. Jest ich niewielu ale są.
ad.5 Można u nas łowić okazjonalnie. Jeśli ma się opłacone wody nizinne. Wtedy doba kosztuje 20 zł. (porozumienie - Rzeszów, Krosno, Przemyśl na wybrane łowiska).
Adam

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« Odpowiedź #3 dnia: 21.12.2015, 10:54 »
Na chwilę obecną przyszły mi do głowy takie pomysły:
1. zawody/ impreza integracyjna/ zaprosić jakieś firmy produkujące akcesoria wędkarskie,
2. walka z zarastaniem (czyszczenie zbiornika)
3. jak najbardziej imprezy dla dzieci, rodzin
4. ochrona zbiornika "no kill"

Podejście mięsiarskie (a przynajmniej wyłapanie "limitu" na wodzie sekcyjnej - jako punkt honoru większości wędkarzy) to główny problem także na moich łowiskach, przez to trudno jest złapać jakiś okaz. Mniejsze rybki obecnie mnie nie cieszą dlatego na razie raczej "odpoczywam" od swoich łowisk.
;)

Offline AdamTym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grabownica St.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« Odpowiedź #4 dnia: 21.12.2015, 11:01 »
Podejście mięsiarskie (a przynajmniej wyłapanie "limitu" na wodzie sekcyjnej - jako punkt honoru większości wędkarzy) to główny problem także na moich łowiskach, przez to trudno jest złapać jakiś okaz. Mniejsze rybki obecnie mnie nie cieszą dlatego na razie raczej "odpoczywam" od swoich łowisk.

Dlatego pomyślałem o kamerach.
Od początku sezonu złapani za nadmierne zabieranie ryb (nie zgodnie z regulaminem) będą surowo karani.
Chcemy wprowadzić po 500 zł za każdą wyłapaną sztukę.

Dodam także, że na początku listopada staw główny nr 1 został zarybiony karpiem 900 kg od 45 cm do 55 cm (około) oraz 400 kg powyżej 5 kg.
Z 900 kg nie wiem czy 200 zostało :/
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« Odpowiedź #5 dnia: 21.12.2015, 11:29 »
Jeżeli Adam szukasz sposobów na zdobycie tych funduszy, to z pewnością ktoś kto przyznaje będzie rozpatrywał taki wniosek z pewnej perspektywy. Nie wiem czy nie najlepiej tutaj byłoby skupić się na stworzeniu zarówno szkółki, jak też i jakieś drużyny oraz zawodów, może całego cyklu, propagującego sport wędkarski. Wydaje mi się, że na pewne rzeczy takie jak sport, kasę się daje chętniej...
Mając 380 członków, można pomyśleć więc o drużynie feederowej, ewentualnie spławikowej, aczkolwiek tutaj może być trudniej. Feeder to jednak mniejsze wymagania sprzętowe, łatwo mozna się tutaj nauczyć skutecznego łowienia, no i u Was są ryby do dobrego gruntowania, bo jest karp.
W oparciu o taka drużynę, można zrobić plan stworzenia specjalnego łowiska, sportowego, służącego właśnie do treningów i organizowania zawodów na szczeblu regionalnym, okręgowym lub nawet pójść ciut dalej. Ludzie wtedy nie mogliby zabierać ryb, Wy za to mielibyście jedną świetną wodę i sposób na promocję miasta w ten sposób.

Gorzej z tym, że jakiś zbiornik zarasta. Trudno łowić feederem jeżeli jest zielsko niestety. Ale tutaj tez możecie pomyśleć o jakiś pracach. Cokolwiek by nie mówić, zielsko można usuwać mechanicznie, i jeżeli się przeznaczy na to pewne środki, można je usuwać dość skutecznie. Wprowadzenie też karpia może pomóc, bo on ryje w dnie, pozbawiając wodorostów zaczepienia... Wtedy 'mięsiarze' są zadowoleni, zielska zaś jest coraz mniej. Powinno zadziałać.

Podstawą jednak zrobiłbym drużynę feederową/spławikową, rozgrywki, może jakaś mini liga, szkółka takowa, duże imprezy, pod patronatem może jakieś większej firmy? Myślę, że na to ktoś dałby kasę, widząc w tym coś konkretnego. Bo system kontroli (CCTV), który ma zapobiegać łamaniu przepisów, nie służy tak naprawdę niczemu dobremu, to jest sprawa wewnętrzna klubu czy koła, miasto lub lokalna społeczność nic z tego nie ma.
Lucjan

Offline AdamTym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grabownica St.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« Odpowiedź #6 dnia: 21.12.2015, 13:31 »
Bo system kontroli (CCTV), który ma zapobiegać łamaniu przepisów, nie służy tak naprawdę niczemu dobremu, to jest sprawa wewnętrzna klubu czy koła, miasto lub lokalna społeczność nic z tego nie ma.

W tym przypadku jestem całkiem odmiennego zdania. Rozwiąże to bardzo dużo problemów. Sąsiednie koło ma po montowane kamery na łowiskach i wiele negatywnych czynników przez to wyeliminowali. Luk Polska to nie Anglia! :)
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« Odpowiedź #7 dnia: 21.12.2015, 15:13 »
Zgadzam się z Tobą, myślałem z tymi kamerami pod kątem dofinansowania raczej... :)  NIe wiem czy ktoś by dawał pieniądze na coś takiego. o to mi chodziło.
Lucjan

Offline AdamTym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grabownica St.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« Odpowiedź #8 dnia: 21.12.2015, 15:15 »
Na to będą inne środki :)
Czasem zbyt raptownie pisze i może mnie nie rozumiecie co mam do przekazania.

Chodzi mi o pomysły dla koła.
Moja w tym głowa, by pozyskać na to fundusze ;)
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« Odpowiedź #9 dnia: 21.12.2015, 19:56 »
A to co innego :D
Lucjan

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« Odpowiedź #10 dnia: 21.12.2015, 20:08 »
Myślę, że na to ktoś dałby kasę, widząc w tym coś konkretnego. Bo system kontroli (CCTV), który ma zapobiegać łamaniu przepisów

Zapisy obrazów z cctv mają charakter jedynie poszlakowy. Nie stanowią podstawy oskarżenia. Są jednak świetnym technicznym środkiem prewencji - tak jak oznaczenie terenu i montowanie atrap :-)

Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« Odpowiedź #11 dnia: 21.12.2015, 20:13 »
Ja myślę, że takie kamery sprawią, że wędkarze będą się pilnować. Już same atrapy wiele by dały...
Lucjan

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« Odpowiedź #12 dnia: 21.12.2015, 22:54 »
Fajnie kombinujecie. Same atrapy pewnie działały by w pierwszym roku ale jak byłaby chociaż jedna prawdziwa na 3 atrapy to zawsze mięsiarze nie czuli by się pewnie:D
Liga feederowa i staw typowo pod zawody okręgowe to super pomysł. Taki staw najlepiej jakby był no kill to po za zawodami też miałby sporo powodzenie.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« Odpowiedź #13 dnia: 21.12.2015, 23:28 »
Ja myślę, że takie kamery sprawią, że wędkarze będą się pilnować. Już same atrapy wiele by dały...
Przeprowadzono chyba gdzieś kiedyś eksperyment z namalowanymi oczami na ścianie.
W ich towarzystwie ludzie mniej skłonni byli do czynów zabronionych.
Choć po informacji o atrapie to nie wiem ... ;)

edit:
https://www.newscientist.com/article/dn9424-big-brother-eyes-make-us-act-more-honestly/

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dofinansowanie koła wędkarskiego...
« Odpowiedź #14 dnia: 22.12.2015, 05:13 »
Witajcie Panowie
Myślę już nad tym od tygodnia i wymyśliłem tylko szkółkę wędkarską dla dzieci oraz o kamerowanie naszych zbiorników w celu stworzenia jednego zbiornika no kill (posiadamy 3 zbiorniki obok siebie) dla pełnej kontroli.
Wiem, że jesteście dużo bardziej doświadczeni dlatego zwracam się do was.

Macie jakieś pomysły na polepszenie warunków w kole? Co fajnego można zrobić ? Co mogło by nam pomóc wyjść klasę wyżej? Jak ściągnąć wędkarza na łowisko ?


Pytanie trochę zagadkowe :) Nie chcę wszystkiego pisać tzn. jakie ogólne wymagania itd. itp. ponieważ fajne propozycje na działanie możemy prawnie pozmieniać w taki sposób by wyszło. Chodzi o POMYSŁ. W ten sposób unikniemy kilka wątpliwości w DZIAŁANIU.

Chciał bym by propozycje dotyczyły się 3 łowisk jakie posiadamy.

Poniżej umieszczam mapkę łowisk naszego koła.
Dodam również, że łowiska są na bieżąco zarybiane Karpiem , Karasiem, Szczupakiem, Linem. Leszcze, płocie, wzdręgi, krąpie to podstawa.

Czekam na WASZE FAJNE PROPOZYCJE.

POMOŻECIE ? :)
Łowisko o podobnej ideii choć nie całkowicie "No kill" działa w mojej okolicy.

Rozwiązane jest to w taki sposób, że na rok wydawane jest ok 400 licencji i nie ma od tego odstępstw.

Opłata roczna podczas pierwszego roku wędkowania to 500 pln, a każdy kolejny rok to 300 pln. Uważam te ceny za mocno konkurencyjne w stosunku do jakości wód PZW.

Wprowadza Cię jakiś dotychczasowy członek.

Ustalone są bardziej restrykcyjne limity połowu zarówno wagowe jak i ilościowe. Występuje górny limit wagowy/długościowy.

Ochrona łowiska podzielona jest równo pomiędzy korzystających z niego, a mianowicie dyżury całodobowe podczas których można łowić ale nie trzeba. Grafik obejmuje kilka osób na dobę. Oczywiście jeżeli komuś nie pasuje taki dyżur to co bardziej obrotni koledzy wezmą zastępstwo za drobna opłatą (ok 100 pln)

Taki system działa i sprawdza się znakomicie.

Populacja ryby w tym zbiorniku jest imponująca. Duży karp, sum, szczupak i sandacz. Osobniki karpia 10 kg to żadna rewelacja ani sensacja dla miejscowych, a dzienna zasiadka daje takich ryb kilka. Populacja suma rozwinęła sie natomiast do takich rozmiarów, że o ile dobrze pamiętam na 2015 rok planowano zniesienie ograniczeń i wymiarów ochronnych tej ryby tak aby trochę ją przetrzebić.

Łowisko o którym pisze to Czarnocin w woj. łódzkim.




Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek