Autor Wątek: Angling Direct UK  (Przeczytany 53172 razy)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #180 dnia: 01.08.2019, 21:57 »
A dlaczego ceny w Polsce są wyższe?
Bo w Polsce są lepsze zarobki niż w UK to i ceny wyższe, wracaj do kraju!!!
Bingo! :bravo: :thumbup:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 638
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #181 dnia: 01.08.2019, 22:30 »
A dlaczego ceny w Polsce są wyższe?

Ja odpowiem w dwóch zdaniach. Polski rząd wciąż okrada ludzi którzy najciężej pracują tj przedsiębiorców po to by rozdawać pieniądze najleniwszym bo ci dadzą się kupić za parę groszy. Prowadzenie firmy w Polsce wciąż nie jest zadaniem łatwym i tanim bo pozapłacowych kosztów jest wiele.
W UK jest dużo taniej. Zapytaj znajomych którzy np. w UK prowadzą swoją działalność.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #182 dnia: 02.08.2019, 08:55 »
AD zawsze mieli problemy i zawsze będą mieli.


Bez przesady. Dawniej szedł towar ze sklepów, były braki jak cholera, nie mieli czegoś na stanie, teraz mają specjalny depot do sprzedaży wysyłkowej i stany się zgadzają. Więc znikł największy problem zamawiania przez neta. Dawniej na 30 produktów które zamawiałem, dostawałem połowę, po jakimś czasie część, reszte refundowali - zazwyczaj jak się upominało. Zakupy u nich były często droższe niż normalnie (bo nie dosłali czegoś a ja nie miałem siły się upominać o jakiś koszyk czy stopery).

A co do sensu zamawiania z UK. W Polsce prowadzenie firmy jest o wiele droższe niż w UK, do tego VAT jest 23% a nie 20%. Przekłada się to mocno na cenę, gdyz sklep żyje z marży. W UK więc można mieć mniejszą marżę aby funkcjonować. Do tego sklepy takie jak AD są sieciówką (kupują w lepszych cenach, mają swoją markę) i mają specjalny depot do sprzedaży wysyłkowej, więc nie muszą mieć extra kosztów.

Polecam zorientować się jakie ceny są w sklepach wędkarskich we Francji. Szok i przerażenie. Tam kulki proteinowe które są w UK po 9 fuli za kilo, kosztują w przeliczeniu 13-15 funtów. To jest dopiero marża! :D
Lucjan

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #183 dnia: 02.08.2019, 13:50 »
No i w moim przypadku AD dało ciała. Chub zamówiony w zeszłą niedzielę, przez cały tydzień pisali, że już odebrany przez kuriera i tylko numeru trackingu im brakuje. Dziś zadzwoniłem i się okazało, że namiot leży spakowany i nie został nawet odebrany :facepalm:

Grzecznie w takim razie podziękowałem, anulowałem zamówienie (póki nie wyszedł z magazynu) i szybko pojechałem do lokalnego sklepu po JRC Defender Peak, bo mieli ostatnią szt w miarę dobrej cenie. Chub wydawał mi się nieco fajniejszy (większy daszek, tylne okno otwierane od środka), ale w JRC przynajmniej o połowę tańsza narzuta, no i będzie dziś już testowany :-[

Offline kryszard

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 161
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #184 dnia: 02.08.2019, 14:43 »
Ja jestem bardzo zadowolony z tego sklepu. Ostatnio doszła do mnie kolejna przesyłka. Feeder Daiwy. Po rozpakowaniu, okazało się, że jeden skład jest uszkodzony. Wystarczył jeden mail i po kilku dniach, kurier przywiózł złamany element. Bez odsyłania uszkodzonego i zbędnego tłumaczenia się czy udowadniania, że wina nie leży po mojej stronie.
Marcin

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #185 dnia: 03.08.2019, 14:31 »
A dlaczego ceny w Polsce są wyższe?

Ja odpowiem w dwóch zdaniach. Polski rząd wciąż okrada ludzi którzy najciężej pracują tj przedsiębiorców po to by rozdawać pieniądze najleniwszym bo ci dadzą się kupić za parę groszy. Prowadzenie firmy w Polsce wciąż nie jest zadaniem łatwym i tanim bo pozapłacowych kosztów jest wiele.
W UK jest dużo taniej. Zapytaj znajomych którzy np. w UK prowadzą swoją działalność.

Prowadzę swoją działalnośc w UK i wiem jakie są koszty. W Anglii też pewne koszty są kosmiczne na przykład takie business rates. Nie przesadałby tak z tą trudnością prowadzenia firmy w Polsce.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #186 dnia: 03.08.2019, 14:53 »
Załóż taką samą firmę w Polsce ;)

Jak myślisz, dlaczego ludzie przenoszą biznesy do Anglii, Czech czy Estonii? Zastanów się, ile to wymaga roboty. Jak się trzeba nagimnastykować, ile nadenerwować... ile czasu i nerwów poświęcić, by nie prowadzić firmy jak Bóg przykazał, tylko kombinować jak koń pod górę? Potem opłacać specjalistów od księgowości i denerwować się, czy aby jednak nie zostaniesz uznany za oszusta i nie przyjdzie Ci zapłacić polskich podatków za 5 lat wstecz plus odsetki.
Zapewne ludzie to robią dla sportu, nie?

Widziałem niedawno sondę uliczną z pytaniem: "Czy przedsiębiorca wyprowadzający firmę za granicę, by tam płacić podatki, jest zdrajcą". Znamienita większość światłych obywateli tego kraju odpowiedziała, że oczywiście!
No patrz. A dla mnie zdrajcami są ludzie, którzy tworzą przepisy tak, że przeganiają z tego kraju przedsiębiorców. A prawdziwymi patriotami i mężami stanu są tacy, którzy sprawiają, że biznesy z innych krajów chętnie przenoszą się do ich ojczyzny, by to u nich płacić podatki.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline meteo76

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #187 dnia: 03.08.2019, 15:06 »
A dlaczego ceny w Polsce są wyższe

Prowadzę swoją działalnośc w UK i wiem jakie są koszty. W Anglii też pewne koszty są kosmiczne na przykład takie business rates. Nie przesadałby tak z tą trudnością prowadzenia firmy w Polsce.


Jak pisałem wcześniej wracaj !!!!
Wojtek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #188 dnia: 03.08.2019, 16:49 »

Prowadzę swoją działalnośc w UK i wiem jakie są koszty. W Anglii też pewne koszty są kosmiczne na przykład takie business rates. Nie przesadałby tak z tą trudnością prowadzenia firmy w Polsce.

Ja też prowadzę działalność w UK i wiem, że jest 10 razy prościej. Do tego ich urząd skarbowy nie chce zamordować za jakiś brak podpisu :)

Co do Polski, trudnością nie jest tylko samo prowadzenie firmy, co opłaty za to. Zapewniam cię, że jest o wiele taniej jest w UK. Jeżeli jeszcze masz pracowników, to w ogóle jest kosmos. Do tego ważny jest stres, w UK jest luz, więc nawet drobna pomyłka lub ociągnięcie się z opłatą to małe ryzyko jakiś kar, w Polsce zaś to kosztuje bardzo drogo.

Uszczelnienie VATu wg Morawieckiego nie było tylko walką z karuzelami podatkowymi, to wprowadzenie zamordyzmu. Wiele firm nie chce żadnych zwrotów aby nie mieć kontroli, które sa restrykcyjne. To bardzo blokuje handel właśnie. Nie wspomnę o kosztach programu 500+, który przerzucony jest na tych co pracują, między innymi na firmy. Każde więc kolejne rozdawnictwo powoduje większe opodatkowanie. Po wyborach będzie to odczuwalne.

Rzecz ostatnia - przepisy (odnośnie handlu). W UK są bardzo proste, w Polsce zagmatwane na maksa. To w niczym nie pomaga.

Dlatego nie oskarżałbym polskich sklepów wędkarskich o chciwość, lecz pokazywał jakie obciążenia ponoszą, których nie ma w UK.
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #189 dnia: 03.08.2019, 16:57 »
Prowadzę swoją działalność w UK i wiem jakie są koszty. W Anglii też pewne koszty są kosmiczne na przykład takie business rates. Nie przesadałby tak z tą trudnością prowadzenia firmy w Polsce.

Przesadzasz z opisem kosztów. Wydaje mi się że wiem co piszę bo od ponad 6 lat pracuję na swoim i zdobyłem trochę rozeznania. Żona pracuje od lat w biurze rachunkowym i nasłuchałem się jakie możliwości daje brytyjskie prawo. Nie ma nic za darmo ale praca na swoim to najprostszy sposób na godziwe zarobki.

Mam porównanie do Polski bo brat ma własną działalność i nie zamienił bym się nawet na chwilę.

_luwro

  • Gość
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #190 dnia: 03.08.2019, 16:58 »
A ja tam uważam że chciwość, bo jakoś w jednym sklepie kupisz o 200 zł taniej niż w sklepie z „renomą” o którym się pisze na forum, że „lepiej zapłacić więcej i mieć pewność gwarancji - takie sklepy później wiedzą że mogą sobie na to pozwolić.

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #191 dnia: 03.08.2019, 17:12 »
A dlaczego ceny w Polsce są wyższe

Prowadzę swoją działalnośc w UK i wiem jakie są koszty. W Anglii też pewne koszty są kosmiczne na przykład takie business rates. Nie przesadałby tak z tą trudnością prowadzenia firmy w Polsce.


Jak pisałem wcześniej wracaj !!!!

Wracam za rok.

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #192 dnia: 03.08.2019, 17:13 »
Rynek wędkarski jest nadal stosunkowo mały, więc i marże większe. To nie jest mleko czy masło, że ludzie i tak kupią. Sklepy internetowe nie mają dziennie 500 zamówień a na wypłaty, koszty dla tych ludzi trzeba jakoś zarobić.


Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #193 dnia: 03.08.2019, 17:31 »
Ten który sprzedaje taniej zarabia mniej albo kupił z dużym rabatem. Być może ma niższe koszty wynajmu lokalu bo pracuje z garażu? Pracuje sam po kilkanaście godzin 7 dni w tyg zamiast zatrudnić kogoś do pomocy. Wtedy może sobie pozwolić na mniejszą marżę.
Weź pod uwagę że sprzedaż wysyłkowa to ryzyko zagubienia lub zniszczenia przesyłki. Nieuczciwi klienci którzy twierdzą że nie było czegoś w opakowaniu, dotarło zniszczone a pytanie o zdjęcie zamyka temat ;)

Takie sklepy mogą sobie pozwolić na tyle ile zaakceptuje klient. Ludzie głosują portfelami i brak sprzedaży błyskawicznie obniży ceny.

Sklepy internetowe nie mają dziennie 500 zamówień a na wypłaty, koszty dla tych ludzi trzeba jakoś zarobić.
Na pewno w większych sklepach w sezonie zdarzają się takie dni a nawet lepsze. Zamówienie jedno drugiemu nierówne.

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 470
  • Reputacja: 95
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #194 dnia: 04.08.2019, 21:34 »

Prowadzę swoją działalnośc w UK i wiem jakie są koszty. W Anglii też pewne koszty są kosmiczne na przykład takie business rates. Nie przesadałby tak z tą trudnością prowadzenia firmy w Polsce.

Ja też prowadzę działalność w UK i wiem, że jest 10 razy prościej. Do tego ich urząd skarbowy nie chce zamordować za jakiś brak podpisu :)

Co do Polski, trudnością nie jest tylko samo prowadzenie firmy, co opłaty za to. Zapewniam cię, że jest o wiele taniej jest w UK. Jeżeli jeszcze masz pracowników, to w ogóle jest kosmos. Do tego ważny jest stres, w UK jest luz, więc nawet drobna pomyłka lub ociągnięcie się z opłatą to małe ryzyko jakiś kar, w Polsce zaś to kosztuje bardzo drogo.

Uszczelnienie VATu wg Morawieckiego nie było tylko walką z karuzelami podatkowymi, to wprowadzenie zamordyzmu. Wiele firm nie chce żadnych zwrotów aby nie mieć kontroli, które sa restrykcyjne. To bardzo blokuje handel właśnie. Nie wspomnę o kosztach programu 500+, który przerzucony jest na tych co pracują, między innymi na firmy. Każde więc kolejne rozdawnictwo powoduje większe opodatkowanie. Po wyborach będzie to odczuwalne.

Rzecz ostatnia - przepisy (odnośnie handlu). W UK są bardzo proste, w Polsce zagmatwane na maksa. To w niczym nie pomaga.

Dlatego nie oskarżałbym polskich sklepów wędkarskich o chciwość, lecz pokazywał jakie obciążenia ponoszą, których nie ma w UK.

Wybory parlamentarne sa w pazdzierniku, wiec wstrzymalbym sie z kampania przynajmniej do konca wakacji :P 
P.S. Sorki musialem to tak skomentowac, bo zapachnialo tanim POlitykierstwem i w 90% minales sie z prawda.