Autor Wątek: Przynęta na leszcza  (Przeczytany 38939 razy)

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #90 dnia: 26.04.2017, 21:42 »
Bobik jest mniejszy ja lowie na robactwo a kiedy na metode to zawsze pellet
Feeder & spinning

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #91 dnia: 26.04.2017, 21:55 »
Czyli ten bobik to tylko zanęta a przynęta to zupełnie inna bajka jeśli dobrze rozumiem :)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #92 dnia: 26.04.2017, 22:11 »
Czyli ten bobik to tylko zanęta a przynęta to zupełnie inna bajka jeśli dobrze rozumiem :)
Bobik używałem ze 2 sezony - wg mnie słaba przynęta - tzn. słabo sprawdzał się na moich wodach.

Pan Bogdan ma jezioro, które poznał jak własną kieszeń, łowi tam 40 lat albo i więcej, nęci tonami/kilogramami, to i rybę przyzwyczaił i ją łowi.
Nie do końca jest prawdą, że jezioro jest pełne łopat, bo do niedawna byli tam rybacy z sieciami i było to jedno z wielu jezior w okolicy.
Ja osobiście podziwiam go - człowiek, który od hobby wędkarskiego doszedł do momentu, w którym żyje z wędkarstwa - od przewodnika do dzierżawcy jeziora, organizatora wypoczynku, producenta przynęt, sprzętu i dipów.
 
Wg mnie jeden z lepszych łowców Leszczy i Linów w PL, choc na jednym jeziorze :). Ma bardzo fajne fachowe forum, gdzie dużo rzeczy z życia ryb objaśnia.

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #93 dnia: 26.04.2017, 22:23 »
No cóż, każdy zbiornik czy ciek wodny rządzi się swoimi prawami. Jak już dobiorę się do dużych leszczy to się dowiem :) póki co jak się rzeka oczyści to wybiorę się złowić coś przyzwoitego (ds i nimfa w moim przypadku nie skutkuje cudami ;)).

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #94 dnia: 27.04.2017, 04:41 »
Bobik jest dobry jako zaneta slabo sie sprawdza jako przyneta
Feeder & spinning

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #95 dnia: 27.04.2017, 09:15 »
Czyli ten bobik to tylko zanęta a przynęta to zupełnie inna bajka jeśli dobrze rozumiem :)
Bobik używałem ze 2 sezony - wg mnie słaba przynęta - tzn. słabo sprawdzał się na moich wodach.

Pan Bogdan ma jezioro, które poznał jak własną kieszeń, łowi tam 40 lat albo i więcej, nęci tonami/kilogramami, to i rybę przyzwyczaił i ją łowi.
Nie do końca jest prawdą, że jezioro jest pełne łopat, bo do niedawna byli tam rybacy z sieciami i było to jedno z wielu jezior w okolicy.
Ja osobiście podziwiam go - człowiek, który od hobby wędkarskiego doszedł do momentu, w którym żyje z wędkarstwa - od przewodnika do dzierżawcy jeziora, organizatora wypoczynku, producenta przynęt, sprzętu i dipów.
 
Wg mnie jeden z lepszych łowców Leszczy i Linów w PL, choc na jednym jeziorze :). Ma bardzo fajne fachowe forum, gdzie dużo rzeczy z życia ryb objaśnia.

Wg mnie też :D

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #96 dnia: 27.04.2017, 09:47 »
Nie jest tak różowo z Bodziem. Będziecie w Przechlewie to się trochę nasłuchacie.
Pozdrawiam
Mirek

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #97 dnia: 27.04.2017, 20:04 »
Nie jest tak różowo z Bodziem. Będziecie w Przechlewie to się trochę nasłuchacie.
Ale to w PL standard - zawsze będą niezadowoleni, a jak ktoś jeszcze sobie dobrze radzi... uuu to taki to już na 100 % pijak i złodziej :)
Z tego co ja słyszałem dużo okolicznych "wędkarzy" wiesza psy na Bodziu bo... każe płacić - kiedyś nie trzeba było, kontroluje (nad wodą jest prawie codziennie) a kiedyś to wolna amerykanka itd. itp. - polski standard :)

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #98 dnia: 27.04.2017, 21:44 »
Kupiłem ostatnio mix ziaren (surowych).
Kukurydza zwykła, czerwona, groch, słonecznik i jeszcze coś.
FOTKA http://imgur.com/yB4ZRCC
I pytanie czy żeby użyć tego do nęcenia/pva to stosować normalną procedurę czyli moczenie tego mixu z 24h i gotowanie z godzinke?  czy nie wyjdzie. Co sądzicie o gotowaniu ziaren na parze?

I od razu drugie pytanie. Czy do pva wkładacie suchą zanęte? czy taką mocno przesuszoną ale wcześniej prawidłowo przygotowaną?  :)  :fish:
PZW only  : o )

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #99 dnia: 27.04.2017, 21:49 »
Groch i kukurydza gotowane razem ci nie wyjdą.

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #100 dnia: 27.04.2017, 23:19 »
Nie jest tak różowo z Bodziem. Będziecie w Przechlewie to się trochę nasłuchacie.
Ale to w PL standard - zawsze będą niezadowoleni, a jak ktoś jeszcze sobie dobrze radzi... uuu to taki to już na 100 % pijak i złodziej :)
Z tego co ja słyszałem dużo okolicznych "wędkarzy" wiesza psy na Bodziu bo... każe płacić - kiedyś nie trzeba było, kontroluje (nad wodą jest prawie codziennie) a kiedyś to wolna amerykanka itd. itp. - polski standard :)

Powiem tak : jak dbasz, tak masz.
Jeszcze się taki nie narodził, co każdemu dogodził. :)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 518
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #101 dnia: 28.04.2017, 11:47 »

I od razu drugie pytanie. Czy do pva wkładacie suchą zanęte? czy taką mocno przesuszoną ale wcześniej prawidłowo przygotowaną?  :)  :fish:
Kuku najpierw przygotowuję a nad woda suszę i mieszam ją z zanętą na sitku, żeby wilgoć wyciągnąć. W tym roku planuję dodawać trochę soli, żeby proces przyspieszyć (dodanie soli powoduje, że PVA się nie rozpuszcza).

Offline Łukasz Francja

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Francja
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #102 dnia: 28.04.2017, 13:22 »
Ja akurat z leszczem nie mam problemu bo mi bierze na wszystko. Najlepiej na robaki czerwone ale kulką i peletem skubany też nie pogardzi. Hmm no tak ale to u mnie a w Polsce to nie wiem.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #103 dnia: 28.04.2017, 13:24 »
To Łukasz jest bardziej wybredny,  niż  te Twoje leszki ? :o :D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przynęta na leszcza
« Odpowiedź #104 dnia: 28.04.2017, 15:06 »
Czy do pva wkładacie suchą zanętę? czy taką mocno przesuszoną ale wcześniej prawidłowo przygotowaną?  :)  :fish:

Zanęty na mączkach mają sól i nie rozpuszcza pakunku, jeżeli zaś nie używasz takich zanęt, dodaj do swojej soli, nie zaszkodzi na pewno :)  Normalny miks jest i tak 'półsuchy', więc tej wilgoci wiele nie ma. Moje zanęty nie rozpuszczają w ogóle siatek PVA, nawet tych cieniutkich.
Lucjan