Autor Wątek: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera  (Przeczytany 10228 razy)

Offline Daiwa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« dnia: 23.04.2017, 23:01 »
Witam, poproszę o pomoc w wyborze feedera na Odrę  i sporadycznie jezioro do koszyka 30/50g mam na oku 2 kije...

Trabucco - Selektor PW FEEDER 360H  450 zł
CARBON S-H-M DURAWALL - HIGH PERFORMANCE ACTION
LENGTH 3,60/12
CASTING POWER 120 G
SELECTIONS 3 + 3
w zestawie 3 czerwone szczytówki
nie mogę, znaleźć żadnej inf na temat tej wędki jest to chyba starszy model czy ktoś posiada ten kij
i
Daiwa Windcast Feeder  385 z
3,60 m 120 g
3 + 3
w zestawie 3 szczytówki o trzech kolorach.
Na temat  troszkę czytałem i wiem, że nie jest złym kijem, ale czy lepszy od selektora PW?



Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« Odpowiedź #1 dnia: 24.04.2017, 07:18 »
Przy takim nicku nawet się nie powinieneś zastanawiać :-)


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« Odpowiedź #2 dnia: 24.04.2017, 07:27 »
Mam tego Selektora w wersji 3.9m super wędka, sprawdziła się na stawach przy łowieniu karpi na  metodę jak i na Odrze (100g koszyk + towar śmiga aż miło) świetna sygnalizacja brań nawet małych płotek, wzmacniane łączenia blanku. Polecam!!!
Janusz

Offline Daiwa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« Odpowiedź #3 dnia: 24.04.2017, 20:39 »
Przy takim nicku nawet się nie powinieneś zastanawiać :-)


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

MarioG
NICK zostawmy :thumbup: napisz coś o daiwie windcast jeśli posiadasz  ?


Skand
koszyk 100g + zanęta ???.? za tą cenę dobrze by było, jeśli spisywał, by się na odrze, jak i na jeziorze w innym przypadku wolał bym kupić np windcasta dołożyć i kupić jakiś drugi kij nad jezioro napisz jaka ma akcje ten Selektor czy to akcja szczytowa ? czy paraboliczna, jakiej wagi karpie wyciągałeś ? często jeżdżę, na staw na karpie tu już całkiem byłoby  dobrze jak by i tam się sprawdził :)

Offline damiansrd88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« Odpowiedź #4 dnia: 24.04.2017, 21:32 »
Kolego jak na jezioro i rzekę to raczej opcja do 90 g / szczytówkami 1-3 oz. Można kombinować z dokupieniem czułego tipa ale... moim zdaniem to nie zawsze ma sens. w tym budżecie można pomyśleć o 2 wędkach tylko z serii niższych.
Poprzednie Windcasty miały szczytówki  2-4 oz węglowe, aktualna seria to nie wiem ale nie raczej ma jakiejś wielkiej zmiany poza dłuższą rękojeścią i kosmetyką. Mimo 120 g to można nimi łowić na jeziorze ale raczej na metodę bo szczytówka nie jest super czuła.
Ewentualnie z dodatkową czulszą szczytówką to jezioro obsłuży ale warto pomyśleć o 2 różnych wędkach lub kij do 90-100 cw

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« Odpowiedź #5 dnia: 24.04.2017, 22:27 »
Przy takim nicku nawet się nie powinieneś zastanawiać :-)


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

MarioG
NICK zostawmy :thumbup: napisz coś o daiwie windcast jeśli posiadasz  ?



Skand
koszyk 100g + zanęta ???.? za tą cenę dobrze by było, jeśli spisywał, by się na odrze, jak i na jeziorze w innym przypadku wolał bym kupić np windcasta dołożyć i kupić jakiś drugi kij nad jezioro napisz jaka ma akcje ten Selektor czy to akcja szczytowa ? czy paraboliczna, jakiej wagi karpie wyciągałeś ? często jeżdżę, na staw na karpie tu już całkiem byłoby  dobrze jak by i tam się sprawdził :)


Jak pracuje Selektor pokazuje Piotr Lorenc w swoim filmiku
Janusz

Offline Drgająca Szczytówka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdańsk,Iława, Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« Odpowiedź #6 dnia: 24.04.2017, 23:04 »
Przy takim nicku nawet się nie powinieneś zastanawiać :-)


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

MarioG
NICK zostawmy :thumbup: napisz coś o daiwie windcast jeśli posiadasz  ?



Skand
koszyk 100g + zanęta ???.? za tą cenę dobrze by było, jeśli spisywał, by się na odrze, jak i na jeziorze w innym przypadku wolał bym kupić np windcasta dołożyć i kupić jakiś drugi kij nad jezioro napisz jaka ma akcje ten Selektor czy to akcja szczytowa ? czy paraboliczna, jakiej wagi karpie wyciągałeś ? często jeżdżę, na staw na karpie tu już całkiem byłoby  dobrze jak by i tam się sprawdził :)


Jak pracuje Selektor pokazuje Piotr Lorenc w swoim filmiku


W tym filmie koleś jak zacina biedne karpie mimo ze łowi na zestaw samo zacinający jakim jest method'a dislike za to.
pozdrawiam
Mateusz

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« Odpowiedź #7 dnia: 25.04.2017, 11:23 »
Zestaw samozacinający nie gwarantuje zacięcia, ryba zacina się wstępnie, ale trzeba poprawić. Fakt faktem, przy takim odjeździe, gdy ryba zabiera wędkę z podpórek, wystarczy ją zatrzymać i sama się zatnie.
Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 218
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« Odpowiedź #8 dnia: 25.04.2017, 11:32 »
Zestaw samozacinający nie gwarantuje zacięcia, ryba zacina się wstępnie, ale trzeba poprawić. Fakt faktem, przy takim odjeździe, gdy ryba zabiera wędkę z podpórek, wystarczy ją zatrzymać i sama się zatnie.
Na jakiej pod stawie - tak twierdzisz ? że się nie zacina sama .... ?
Maciek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« Odpowiedź #9 dnia: 25.04.2017, 11:50 »
Zestaw samozacinający nie gwarantuje zacięcia, ryba zacina się wstępnie, ale trzeba poprawić. Fakt faktem, przy takim odjeździe, gdy ryba zabiera wędkę z podpórek, wystarczy ją zatrzymać i sama się zatnie.
Na jakiej pod stawie - tak twierdzisz ? że się nie zacina sama .... ?

Dla ścisłości - mówię o sytuacji z wrzuconego tutaj filmu, moment 8:30. Twierdzę tak na podstawie III zasady dynamiki. Pan Piotr złapał wędkę, która leciała do wody ciągnięta przez karpia, w tym momencie, w myśl ww. zasady, haczyk (wstępnie wbity w pysk ryby wskutek samozacięcia) wbił się głębiej w karpiowy pysk i nastąpiło zacięcie.

Przepraszam, dopiero doczytałem, że chodzi o to, że się nie zacina sama. To zależy od wagi podajnika. W tym samym filmie pan Piotr używa podajnika bodajże 35 g. Moim zdaniem taka waga jest za mała, żeby nastąpiło pełne zacięcie przy samym braniu. Ja też używam takich podajników. Próbowałem nie zacinać - kończyło się to dobrze, ale dla ryby.

Poza tym, napisałem, że taki zestaw nie gwarantuje zacięcia, a nie, że ono nigdy nie następuje.
Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 218
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« Odpowiedź #10 dnia: 25.04.2017, 14:34 »
Zestaw samozacinający nie gwarantuje zacięcia, ryba zacina się wstępnie, ale trzeba poprawić. Fakt faktem, przy takim odjeździe, gdy ryba zabiera wędkę z podpórek, wystarczy ją zatrzymać i sama się zatnie.
Na jakiej pod stawie - tak twierdzisz ? że się nie zacina sama .... ?

Dla ścisłości - mówię o sytuacji z wrzuconego tutaj filmu, moment 8:30. Twierdzę tak na podstawie III zasady dynamiki. Pan Piotr złapał wędkę, która leciała do wody ciągnięta przez karpia, w tym momencie, w myśl ww. zasady, haczyk (wstępnie wbity w pysk ryby wskutek samozacięcia) wbił się głębiej w karpiowy pysk i nastąpiło zacięcie.

Przepraszam, dopiero doczytałem, że chodzi o to, że się nie zacina sama. To zależy od wagi podajnika. W tym samym filmie pan Piotr używa podajnika bodajże 35 g. Moim zdaniem taka waga jest za mała, żeby nastąpiło pełne zacięcie przy samym braniu. Ja też używam takich podajników. Próbowałem nie zacinać - kończyło się to dobrze, ale dla ryby.

Poza tym, napisałem, że taki zestaw nie gwarantuje zacięcia, a nie, że ono nigdy nie następuje.

Wieć przytoczone 35 gr - niech ryb twoim zdaniem nie zacina -.... powtarzam twoim zdaniem.... :P
Maciek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« Odpowiedź #11 dnia: 25.04.2017, 14:44 »
Wieć przytoczone 35 gr - niech ryb twoim zdaniem nie zacina -.... powtarzam twoim zdaniem.... :P

A ja powtarzam - nie gwarantuje zacięcia :P
Marcin

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« Odpowiedź #12 dnia: 25.04.2017, 18:01 »
Wieć przytoczone 35 gr - niech ryb twoim zdaniem nie zacina -.... powtarzam twoim zdaniem.... :P

A ja powtarzam - nie gwarantuje zacięcia :P

Koras zgadzam się z Tobą, gwarancji nima :P
Janusz

Offline Lubie_paprykarz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 2
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« Odpowiedź #13 dnia: 25.04.2017, 21:47 »
Wg mnie na filmie to precision. Mam selectora w wersji 3.6m i dolnik jest cały w korku, a precision ma właśnie piankę..ale moge sie mylić, moźe wczesniejsze modele selector były wykonane właśnie tak jak na filmie.




...

Jednak po obejrzeniu pierwszej części filmu, napisane jestw trakcie filmu, że to selector...a wygląd ma dzisiejszego precisiona...

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Trabucco czy Daiwa - wybór feedera
« Odpowiedź #14 dnia: 25.04.2017, 22:19 »
Wg mnie na filmie to precision. Mam selectora w wersji 3.6m i dolnik jest cały w korku, a precision ma właśnie piankę..ale moge sie mylić, moźe wczesniejsze modele selector były wykonane właśnie tak jak na filmie.




...

Jednak po obejrzeniu pierwszej części filmu, napisane jestw trakcie filmu, że to selector...a wygląd ma dzisiejszego precisiona...

Tak to Selektor świetna mocna wędka sprawdza mi się na stawie jak i na Odrze.
Janusz