Autor Wątek: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów  (Przeczytany 9784 razy)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #30 dnia: 26.04.2017, 21:53 »
Niestety czasy kiedy programy  do obróbki filmów, wykorzystywały tylko moc obliczeniową CPU przeminęły. Obecnie w dużej mierze wykorzystywana jest moc obliczeniowa GPU, która skraca nam czas buforowania(tzw  akceleracja GPU). A ten radeon jest naprawdę przyzwoitym już sprzętem w rozsądnej cenie ( odpowiednik nvidi 300-400zł droższy). i tak wychodzi to dużo taniej niż układy typu Firepro czy Quadro czy tesla które kosztują krocie.

W dużej mierze? :) Chyba jestem do tyłu w takim razie, no chyba że mówisz że Luk będzie renderował particle w Nuke'u albo efekty raytraced w Aftereffects bo nie wiem co tam jeszcze jest podpięte pod akceleracje CUDA/OpenCL/GL. Rozwiń temat bo coś ciężko mi idzie szukanie, może się nie znam, kto wie...

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #31 dnia: 26.04.2017, 22:15 »
Sam mam lekko leciwy sprzęt i5 3770k 8 gg ramu i gtx660
Co prawda nie obrabiam filmów, ale proste operacje jak przerobienie filmu na inny kodek, czy wklejenie napisów w film trwa w oparciu o kartę graficzną od kilku do kilkunastu razy szybciej.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #32 dnia: 26.04.2017, 22:22 »
3770k to i7 nie i5
Pozdrawiam
Mirek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #33 dnia: 26.04.2017, 22:27 »
Sam mam lekko leciwy sprzęt i5 3770k 8 gg ramu i gtx660
Co prawda nie obrabiam filmów, ale proste operacje jak przerobienie filmu na inny kodek, czy wklejenie napisów w film trwa w oparciu o kartę graficzną od kilku do kilkunastu razy szybciej.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



To mamy taki sam sprzęt. Tylko ja głównie Renderuje 3D w vrayu. Ta akceleracja to w czym u Ciebie?

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 639
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #34 dnia: 26.04.2017, 22:57 »
Ja jeszcze ad vocem składania komputera. Kiedyś mój znajomy, który zawsze zajmował się moim sprzętem, powiedział mi: "weź się sam tym zajmij to nie gryzie, a sprzęt ciężko źle złożyć, oczywiście jak się ma kupione dobre podzespoły". Tak też zrobiłem i dzisiaj mu za to dziękuję bo nie muszę z każdą pierdołą biegać do kogoś.
Gotowce ze sklepów to nie jest najlepsze rozwiązanie. Kiedyś miałem takiego i wszystko było w nim inne, nawet innej płyty głównej nie dało się tam wsadzić.

Na Amazonie znalazłem polecany tutaj procesor AMD Ryzen 5 1600 Desktop CPU w cenie 199 funtów. Chyba tanio? https://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B06XNRQHG4/?tag=ho01f-21
Płyta główna to np: ASUS PRIME B350-PLUS AMD DDR4 w cenie 88 funtów
Pamieć RAM -  być może da się starą wykorzystać - jaką masz?
Zasilacz- Od 18 funtów w górę. Nie radzę brać najtańszych.
DVD - można użyć ze starego komputera.
Buda -  od 40 funtów. (Ja wyrwałem fajną na ebay - używka chyba za 7 funcików :) )
Do tego karta graficzna -  nie wiem co się teraz najbardziej opłaca.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #35 dnia: 26.04.2017, 23:06 »
Głównie korzystam z freemake video converter.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Lucjan

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #37 dnia: 27.04.2017, 06:40 »
Luk - - a zauważyłeś, że tam jest tylko zintegrowana karta graficzna? W tym zestawie sam system to 700 złociszy. Uwierz - zdecydowanie da się za tą cenę mieć coś lepszego.

Na tym forum co się zarejestrowałeś to podaj specyfikację kompa, który posiadasz - może lepszym rozwiązaniem będzie jego modernizacja niż zakup nowego, jeśli nie to może kilka rzeczy da się przełożyć do nowego kompa.
Pozdrawiam
Mirek

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #38 dnia: 27.04.2017, 09:27 »
http://www.device.pl/lenovo-thinkpad-w520

refub poleasingowy, niby gwarancja jest ale to loteria :(
Ryzyko zawsze jest kupiłem od nich kilka sztuk i nie narzekam, mój nowy thinkpad po dwóch dniach zaliczył serwis, więc to zasze będzie loteria

Offline iras-m66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wa-wa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #39 dnia: 27.04.2017, 09:40 »
Luk, podrzuciłem Ci wczesniej linki na YT do ludzi którzy nie tylko prowadzą kanały o kompach, ale też składają pod klienta i jego potrzeby oraz serwisują i dopieszczają kompy Dawid siedzi w Polsce, a blackwhite na wyspach. możesz im podrzucić temat, zobaczysz co Ci ciekawego zaproponują. Jak sobie robiłem rozeznanie (w.g własnej ooceny oczywiscie) to koszt kompa na dobrych podzespołach bazowych, który powinien sobie sprawnie radzić z zadaniami i być rozwojowy, wychodził mi jakies 4500-5500 PLN
p.s. karta graficzna obecnie służy nie tylko do generowania grafiki, ale również do wspomagania obliczeń procesora w programach graficznych-obliczeniowych-renderujących i dobra wcale nie jest bezsensownym wyrzucaniem pieniędzy, ale bezposrednio wpływa na wydajnosć kompa w tych aplikacjach. O bonusie w postaci wykorzystania jej w ew. innych bardziej rozrywkowych zastosowaniach nie wspominam ;-)
Złów i wypuść (choćby po to, by mieć co łowić w przyszłości)
Irek

Offline rafa84

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #40 dnia: 27.04.2017, 10:20 »
A taki zestaw? Wygląda na dobry...

https://www.komputronik.pl/product/309046/komputronik-pro-sk-700-s010-.html

Luk nie ładuj się w gotowce, jak już napisał Morgoth13 tam karta graficzna jest zintegrowana i sam system z 500zł. Zasilacz zapewne  do wymiany bo zazwyczaj ładują jakieś badziewie typu iBox czy Feel a to fajerwerki zapewnić może. Poczekaj na odpowiedź tam na forum, może napisz czy posiadasz jakiś dysk twardym napęd DVD itp.
Rafał

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #41 dnia: 27.04.2017, 10:30 »
Ja wolałbym mieć dwa komputery, jeden tylko do obróbki filmów i  zdjęć, drugi zaś do normalnej pracy. Nie chcę niczego remontować, bo tez mam zintegrowaną kartę graficzną, i zapewne cienki zasilacz, zbyt małą obudowę, głośny wentylator.

Na forum pozostałem bez odzewu :(

W budowanie samemu zestawu się nie pcham, bo nie mam na to czasu i nerwów. Być może jest to proste, ale nie chcę zgłębiać tych tajników, sorki. Wolę mieć coś co działa i gwarancję.

Póki co podoba mi się pomysł zbudowania zestawu na rzeczach które podał N3su, dokupić trzeba tylko pamięć, tak?
Lucjan

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #42 dnia: 27.04.2017, 10:44 »
Luk - napisz mi dokładnie co oczekujesz od kompa i ile chcesz na to wydać. Pytanie czy system ma się mieścić w tym budżecie czy też nie. Wrzucę Twoje oczekiwania kumplowi z innych forów.

PS - wiesz może jak z tym miejscem na III sabat?

Za 1 h uciekam do pracy.
Pozdrawiam
Mirek

Offline rafa84

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #43 dnia: 27.04.2017, 10:45 »
Ja wolałbym mieć dwa komputery, jeden tylko do obróbki filmów i  zdjęć, drugi zaś do normalnej pracy. Nie chcę niczego remontować, bo tez mam zintegrowaną kartę graficzną, i zapewne cienki zasilacz, zbyt małą obudowę, głośny wentylator.

Na forum pozostałem bez odzewu :(

W budowanie samemu zestawu się nie pcham, bo nie mam na to czasu i nerwów. Być może jest to proste, ale nie chcę zgłębiać tych tajników, sorki. Wolę mieć coś co działa i gwarancję.

Póki co podoba mi się pomysł zbudowania zestawu na rzeczach które podał N3su, dokupić trzeba tylko pamięć, tak?

Do normalnej pracy integra wystarczy. Jak głośny wentylator to możesz sobie go wymienić, pewnie wyje ten na procesorze lub też oczyścić łopatki jeśli tego nie robiłeś (może zakurzony).

Youki powinien odpowiedzieć, ewentualnie napisz pod postem że nie posiadasz żadnych części i prosisz o odpowiedź. Możesz wkleić zestaw który Ci polecił N3su z prośbą  opinie.
Rafał

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #44 dnia: 27.04.2017, 10:52 »
A może tu coś wybierzesz.

https://bsmultimedia.sklep.pl/pl/c/Stacje-montazowe-PC/36

Są na rynku ponad 20 lat więc doświadczenie mają. Wieki temu często u nich kupowałem. Nie wiem jaki poziom teraz prezentują ale pogadać można bo oprócz gotowych stacji to pewnie mogą coś złożyć na indywidualne życzenie.