Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 102132 razy)

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #315 dnia: 17.08.2019, 00:09 »
Sklep według mnie bardzo dobry. Wiele razy tam zamawiałem i nigdy nie było problemu. Ostatnio Picera Daiwa Windcast. Jeśli mają więcej tych wędek na stanie to tym bardziej warto reklamować. Co do Ninja MF, to kijek też ma paraboliczną akcje i pewnie jakaś tam frajda z holu mniejszych rybek też jest. Do tego jeśli Ci się podoba bardziej niż Jaxon, to ja bym się nie zastanawiał, tym bardziej, że ta Daiwa niewiele droższa niż Jaxon. Do kompletu weź sobie Jaxona MF ale o cw 45 i będziesz przygotowany na wiele okoliczności.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #316 dnia: 17.08.2019, 00:15 »
Napisałem już do sklepu z opisem i fotką. Zobaczymy jaką dostanę odpowiedź. Reszta zamówionego sprzętu bez zastrzeżeń ale wędzisko nie zostało sprawdzone przed wysyłką...
Takie mam szczęście że często pierwsze co kupuję muszę reklamować.
Z przyzwyczajenia już nawet jak biorę coś w markecie to nie to z brzegu tylko z tyłu półki bo w łepetynie się czai myśl że to pierwsze na pewno będzie felerne :P

PS. Czy mogę prosić posiadaczy wędzisk o podanie wielkości przelotek dla porównania?

Ewentualnie z wędzisk jest jeszcze Nevis Vanity Carp Feeder 30-90 tyle że 3,30m... ale to już na styk finansowy w tej chwili i czy warto?

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #317 dnia: 17.08.2019, 08:08 »
Myślę że kwestie doboru wędki lepiej sobie odpuść, bo poza metlikiem w głowie nic więcej Ci to nie da. Co byś nie zamówił to zawsze będziesz myślał ze może cos innego byłoby lepsze... Odpowiedzi na każde pytanie nie dostaniesz bo nie ma tu nikogo kto posiada wszystkie wędki i jeszcze Ci je obiektywnie porówna...

Przed Tobą wybór żyłki, podajników, przynęt, zanęt, podporek, torby, pokrowca i siedziska :) jeszcze długa droga...

Swoja droga nim ten wątek się zakończy to że względy na ilość napisanych postów zyskasz na forum status "expert" he he, to dopiero kuriozum O:) pisze oczywiście żartobliwie, nie bierz tego do siebie, zawsze chętnie coś dopomoge :thumbup: :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #318 dnia: 17.08.2019, 08:19 »
Przed Tobą wybór żyłki, podajników, przynęt, zanęt, podporek, torby, pokrowca i siedziska :) jeszcze długa droga...

Olaboga........ :facepalm: :'( ;D
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #319 dnia: 17.08.2019, 08:25 »
Śledzę wątek i robi się ciekawie. Będzie się jeszcze działo i jeszcze z kilkanaście stron przybędzie.
Jak dojdziemy do fotela, pokrowca, i torby to będzie radośnie.
 :P :P :P 8) 8) 8)
Marcin

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #320 dnia: 17.08.2019, 08:38 »
Mardead a to Twoja wina bo to Twoje wpisy polecające Nevisa znalazłem na forum :P :P :P

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #321 dnia: 17.08.2019, 08:56 »
Jaxon genesis mf, jest sztywniejszy od Daiwy ,mam Jaxona i chwalę sobie,a Daiwe odpuściłem ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #322 dnia: 17.08.2019, 09:09 »
Zerknij jeszcze na Robinsona diplomata też super kije :thumbup:

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #323 dnia: 17.08.2019, 09:53 »
Ratunku. Nigdzie już na nic nie zerkaj :D Kup tego Jaxona i będziesz zadowolony.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #324 dnia: 17.08.2019, 10:13 »
Ratunku. Nigdzie już na nic nie zerkaj :D Kup tego Jaxona i będziesz zadowolony.

No nie wymiękaj ;D

Można przecie kupić wędki, które mają o 1/2 stopnia lepszy kąt ugięcia w lewo na wodzie stojącej pod drzewami, zarośniętej tatarakiem i o kolorze C85 M0 Y100 K10, ale czy nie będą one minimalnie gorsze od wędzisk 2,71lbs, bo mają tylko 2,68lbs, a to nie wystarczy na wodzie lekko płynącej (max 2km/h) na kanale zarośniętym przy brzegach rzęsą i nerwowych rybach powyżej 46dkg.....

Jak żyć?.....

 ;D
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #325 dnia: 17.08.2019, 19:44 »
Czy do wędziska powinna być załączona jakaś karta gwarancyjna czy też wystarczy jak jest sam paragon?
Wcześniej kupująć robinsona sprzedawca włożył mi czystą kartę gwarancyjną do zakupu, nawet paragonu nie dał a na moje pytanie dlaczego karta nie wypełniona stwierdził że oni tak robią , jak się coś stanie to przyjść i naprawią. Na szczęście płaciłem kartą więc jest ślad po transakcji z datą.
Teraz do Cormorana dostałem sam paragon...

Druga sprawa, cy warto iść w koszyczki do metody Q.M.F czy może to zbędny gadżet i koszyczki normalne a do szybkiego demontażu zestawów do transportu itp. wystarczy uniwersalny łącznik do mocowania przyponu od jaxona czy innych firm?

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #326 dnia: 17.08.2019, 22:34 »
Czy do wędziska powinna być załączona jakaś karta gwarancyjna czy też wystarczy jak jest sam paragon?
Wcześniej kupująć robinsona sprzedawca włożył mi czystą kartę gwarancyjną do zakupu, nawet paragonu nie dał a na moje pytanie dlaczego karta nie wypełniona stwierdził że oni tak robią , jak się coś stanie to przyjść i naprawią. Na szczęście płaciłem kartą więc jest ślad po transakcji z datą.
Teraz do Cormorana dostałem sam paragon...
Musisz mieć dowód zakupu!!! Karta gwarancyjna to jakiś przeżytek. Sprzedawca gwarantuje... w ciągu... od daty zakupu, lub daje rękojmię. Może się mylę z tą kartą gwarancyjną ale jestem pewien, że dowód zakupu musisz mieć.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #327 dnia: 17.08.2019, 22:44 »
Wątek sie dopiero rozwija i dobrze, bo dni coraz krótsze. Będzie rozrywka na coraz dłuższe wieczory. :D

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #328 dnia: 17.08.2019, 22:59 »
Druga sprawa, cy warto iść w koszyczki do metody Q.M.F czy może to zbędny gadżet i koszyczki normalne a do szybkiego demontażu zestawów do transportu itp. wystarczy uniwersalny łącznik do mocowania przyponu od jaxona czy innych firm?
Witamy w kolejnej części serialu p.t. Dobór sprzętu dla nowicjusza :D Część dobór wędki i kołowrotka jest już zakończony, czy jest to wątek równoległy? :P

Ja osobiście nie stosuję Q.M.F. mam inne sposoby na szybką wymianę końcówki zestawu ale to znowu temat rzeka, gdzie każdy będzie miał inne zdanie :facepalm:
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #329 dnia: 17.08.2019, 23:08 »
To ja wbijam się do tej rzeki :D
Gotowe podajniki z 50 cm kawałkiem żyłki zakończonej krętlikiem. Na żyłce głównej agrafka. Żadna nowość, a mi ułatwiła życie, teraz mając zestaw w wodzie mogę szykować następny. 
Uzależniony od wędkarstwa