Autor Wątek: Wędka odległościowa 3,9 m i kołowrotek (mniejsze karpie, amury, liny)  (Przeczytany 3024 razy)

Offline Sylwek1234

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Witam, szukam wędki odległościowej (spławikowej) o długości 3,90 m, głównie na wody stojące za około 100 złotych. Mam zamiar łowić na nią nie duże karpie i amury, a także liny, leszcze i ogólnie białą rybę.
Do tej wędki chciałbym jeszcze kołowrotek najlepiej o rozmiarze 3000 lub 3500 z głęboką szpulą też za około 100 złotych.
Mam nadzieję, że ktoś poda jakieś ciekawe propozycje za które z góry dziękuję. Pozdrawiam użytkowników forum.

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Niestety muszę Cię rozczarować, ale sprzętu spełniającego te wymogi w tej kwocie nie uświadczysz.

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Hej.
 W takiej kwocie trudno wybrać coś sensownego. Przerabialem budżetowe kije z Robinsona. Nie ma tragedii. Na rekreacyjne łowienie wystarczy. Może coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/wedka-robinson-carbonic-match-3-90m-8-20g-7802291104
Do tego młynek. Mam z Mistralla Aqua Match.i za tanioche fajna sprawa. Ale koszt to ok150 PLN. Za to ciekawie wygląda ten: https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-mistrall-agus-3000-rd-6-1-bb-match-new-6737153296 dostajesz zapasową głęboką szpulę.
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Jedno jest pewne.  Przy takiej kwocie na pewno nabierzesz siły w nadgarstkach :)

Offline Sylwek1234

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
:) jestem dopiero raczkującym wędkarzem i na sam początek nie chce wydawać niewiadomych ilości pieniędzy myślę że za tę cenę można coś dobrego znaleźć

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
https://allegro.pl/oferta/robinson-stinger-match-3-90-m-10-25g-7984358257 Będzie idealny. U tego samego sprzedawcy masz kołowrotki za 60 zł. Także zmieścisz się w budżecie.

Offline Sylwek1234

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
didek_b dziękuję bardzo, a co do kołowrotka to po prostu pozbieram na niego trochę więcej i będzie ;).
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Teoretycznie match jest ok, pytanie czy to nie za słaba wędka. Mam Mikado Black Stone Match i bardzo się gnie nawet przy 1,5 kg lesczach. Wyciągniesz duże ryby, ale czy do tego jest stworzona? Może lepiej jakiś float bo kolega tutaj na grubasy się nastawia...

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Nie lepiej dołożyć jakieś 60 złotych i kupić kołowrotek Ryobi ecusima albo Okuma Carbonite V2 Match (które kosztują około 130 zł), a z wędki coś co chociaż wygląda i waży jak odległościówka? Ten  Robinson Carbonic to bardziej przypomina kij do surfcastingu niż do matchówki :P
Przecież wędki Jaxona 390 cm też są już od 130 zł  http://www.jaxon.pl/Katalog/274_201_splawikowo-gruntowe/5458_match-odleglosciowe.aspx

Te kilkadziesiąt złotych różnicy, przy tej kwocie, nie obciąży mocno budżetu, a na pewno wpłynie na komfort łowienia.

Offline xdbas

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Ja ci z czystym sumieniem mogę polecić Mikado davinci-s  ćw 10-30g, spokojnie daje radę podczas  holu  większe ryby

Offline greg227

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Witam.
Lepiej dołożyć min. 100zł i wtedy coś znajdziesz.Owszem kupisz wędkę w cenie 100 zł ale zamiast czerpać przyjemność możesz się zniechęcić. Zawsze możesz kupić coś z drugiej ręki- nieraz naprawdę można trafić na perełkę.😁

Offline tadzikg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rymanów
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Ja mam do sprzedania zestaw odległościowy ale wędka 4,2, podam dokładne dane później
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
:) jestem dopiero raczkującym wędkarzem i na sam początek nie chce wydawać niewiadomych ilości pieniędzy myślę że za tę cenę można coś dobrego znaleźć
Kij match na karpie w kwocie do 100zł to raczej nie realne bo kije do 20gram nie nadają się na duże karpie. Doświadczony wędkarz da sobie rade tylko pytanie ile hol będzie trwał i czy ryba po wypuszczeniu dojdzie do siebie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Kije typu match w wprawnych rękach dadzą radę każdej rybie, tylko hol będzie trwał baaaaarrrdddzzzoo długo i ryba tak długiego holu może nie przeżyć.
Budżet jest zbyt skromny na wędki pozwalające holować duże silne ryby.
Przemyśl sprawę byś nie kupił czegoś co i tak nie spełni oczekiwań i będzie ponowny zakup, a wtedy wyjdzie Tobie koszt, że jakbyś od razu kupił dobrego float'a.
Ja na początku łowienia kupiłem Mikado X-Plode 3,9 i po pierwszym karpiu 3kg i jesiotrze 2,5 kg stwierdziłem że hol co trwa 35minut i ryby ledwo udało się odratować, to pomyłka. Następny zakup to był kij Konger Medalist Float i tu wędka co radziła sobie dobrze, ale ciężka jak jasna cholera.
Koszt wędek wyszedł ponad 400pln....
Sprzedałem Kongera i kupiłem Daiwa Aqualite Power Float i to kij co robi robotę.
Na Daiwie świetnie holuje się karasie i leszcze, a do tego karpie nie stanowią problemów.

Zastanów się co chcesz mieć lub ile razy będziesz kupować...
Marcin

Offline tadzikg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rymanów
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Ja mam taki zestaw:
Mikado Trython Match 40g 4,20m - 3 części plus KOŁOWROTEK MISTRALL AQUA MATCH FD 30 z żyłką trabucco, 200 plus KW
Sprzedaję bo jakoś mnie ta metoda nie porwała, wolę karpiówki i feedera
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.