Autor Wątek: Wędkowanie bez zanęt, kulek proteinowych, pelletow  (Przeczytany 2350 razy)

Offline dzidek11a

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Witam,
W mojej okolicy otwiera się nowe łowisko komercyjne, miało być otwarte na wiosnę, ale ze względu na sytuację data jest na razie nie znana. Będą 2 dostępne stawy do wedkowania, jedno z mieszana ryba - różne gatunki i drugie typowo karpiowe, z okazami przekraczającymi 10kg.  Cieszyłem się z tego powodu bo będę miał tam naprawdę blisko. Niedawno udało mi się porozmawiać z pracownikiem i będzie zakaz stosowania wszelkiego rodzaju zanęt, przynęt typu kulki proteinowe oraz pellet. Tylko naturalne przynęty. Ma to być ekologiczna hodowla z możliwością wędkowania.

Teraz pytanie jakie zestawy i metody stosować na tego typu łowiskach? Czym nęcic?  Wszystkie techniki na które łowię na codzien  odpadaja.

Na temat łowiska nie jestem na razie powiedzieć nic ponieważ do otwarcia jeszcze trochę czasu

Nie wiedziałem do jakiej kategorii przydzielić ten temat, jeśli źle trafiłem proszę o przeniesienie.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wędkowanie bez zanęt, kulek proteinowych, pelletow
« Odpowiedź #1 dnia: 14.05.2020, 15:55 »
Wszelkiego rodzaju ziarna do łowienia i nęcenia, czerwone i białe robaki, rosówki, kuku z puszki, ciasta, chleb, nawet zapomniane przez większość gotowane ziemniaki jako przynęty. Nęcić możesz spombem, łowić na spławik lub na grunt z bezpiecznym klipsem i ciężarkiem lub koszykiem. Możliwości jest wiele, pamiętaj, że te ryby prawdopodobnie nie widziały nigdy haczyka, więc teoretycznie proste produkty jak konserwowa czy gotowana kukurydza, mogą okazać się najlepszą przynętą/zanętą w porównaniu do kulek czy pelletów. Wiem co piszę, bo "otwierałem" kiedyś pewne łowisko karpiowe, a ryby brały nawet na przysłowiowe "gówno". Oczywiście wielcy karpiarze łowili "tylko" na swoje sekretne kulki :facepalm:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkowanie bez zanęt, kulek proteinowych, pelletow
« Odpowiedź #2 dnia: 14.05.2020, 17:03 »
Polecam mix drobnych nie sycących ziaren typu rzepik/konopia. Do tego robaki i zanęty są praktycznie zbędne.