Autor Wątek: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019  (Przeczytany 19908 razy)

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« dnia: 25.04.2019, 00:55 »
Cześć,
W tym wątku będziemy relacjonować przebieg naszych tegorocznych zasiadek! :fishonhook:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
#1 Wiosenny koneser.
 23.04.2019r. - Jezioro Lipińskie - Pisane z perspektywy Kacpra.
Święta minęły, brzuchy napełnione, Bartek jeszcze nie wrócił, a ja postanowiłem skoczyć na kilka godzin na pobliskie jezioro, w którym podobno nie ma ryb ;D Warunki do wędkarstwa lekko mówiąc średnie, stały wiatr ponad 40km/h, 🌪️na polach dosłownie burze pyłowe, ale mimo to stwierdziłem, że spróbuję jakoś tego karpia skusić 🐟. Wiatr strasznie utrudniał położenie zestawów tak jak chciałem, ale po kilku chwilach walki udało się.
Na wędkach miałem założone klasyczne zestawy na bezpiecznym klipsie, wędki zarzucałem na 40m od brzegu w prawo od swojego stanowiska, co okazało się strzałem w 10 👌Na Łowisku byłem około godziny 15:30 a wędki były w wodzie godzine później. Ze względu na to, że łowisko nie było wcześniej nęcone nie liczyłem na jakieś spektakularne wyniki. Jedyną zanętą było 6 kulek na taśmie PVA przyczepioną bezpośrednio do haczyka.
Na włosie była założona pojedyncza kulka tonąca w rozmiarze 18 mm o smaku ochotki z firmy Adder Carp. Te same kulki znajdowały się na nici PVA .
W planach miałem zostać do godziny 22, ponieważ na tym jeziorze właśnie 90% brań jest w godzinach 17-22 i tym razem nie było inaczej 😁 Godzina 19:35. Usłyszałem kilka pisków sygnalizatora, spojrzałem na wędki i zobaczyłem jak swinger całkowicie opadł, wyszedłem z samochodu, szybko podszedłem do wędki i ją podniosłem, początkowo myślałem że to leszcz w granicach 2 kg, szedł do brzegu i robił duży luz żyłki, jednak po zniwelowaniu luzu wiedziałem, że to jednak nie leszcz, tylko o wiele większy i silniejszy karp. Problemem okazały się trzciny, z prawej strony stanowiska w które karp wszedł 3 razy, wychodził i z powrotem parkował w gęstym trzcinowisku i za każdym razem ta sama myśl - "nie wyciągnę go", "zepnie się", "coś nie wytrzyma...". Na szczęście po siłowym odciągnięciu od trzcin karp odbił na otwartą wodę i wtedy wiedziałem, że będzie o wiele łatwiej. Karp miał potężną siłę i zafundował mi jeszcze dobre 10 min walki na otwartej wodzie po czym szczęśliwie wylądował w moim podbieraku 🎣.
W tym momencie uświadomiłem sobie, że sam sobie nie zrobię zdjęcia a jednak fajnie mieć fotkę z takim okazem 📸 Na szczęście jezioro znajduje się jakieś 4 km od mojego domu, także szybki telefon do taty i prośba aby podjechał i cyknął mi kilka fotek !😁 W między czasie odsapnąłem trochę, wraz z karpiem, bo ostro się zmęczyliśmy 🎣 Napisałem też odrazu do Bartka, aż podeśle wam jego reakcje :P
Gdy tata dojechał na łowisko, zrobilismy szybkie ważenie, mierzenie kilka zdjęć i rybka wróciła do wody co też udało się nagrać 😁
Karp mierzył 82cm i ważył 11,9kg.


Film z wypuszczenia ryby na naszej stronie na facebooku : https://www.facebook.com/2131216846986142/videos/2310443699233701
Jak na początek sezonu jest całkiem nieźle 💪🎣🐟
PS : Screena z rozmowy włączacie na własną odpowiedzialność!
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« Odpowiedź #1 dnia: 25.04.2019, 01:58 »
Jak zwykle fajna relacja

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« Odpowiedź #2 dnia: 25.04.2019, 07:32 »
Panowie, piękne opowiadania i piękne ryby.

Jeśli macie wątpliwości, co do zamieszczania tutaj opisów i innych relacji - są one całkowicie bezpodstawne.
Jest wręcz odwrotnie - jeżeli będziecie tutaj zamieszczać tylko to, że u Was na fejsie coś się dzieje, to wtedy się pogniewamy ;)

Linki do filmów (np. ostatni z wypuszczania) też dawajcie tutaj. Byłoby też fajnie, gdybyście u siebie na fejsie napisali, że można Was też znaleźć na SiG :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« Odpowiedź #3 dnia: 25.04.2019, 08:15 »
Oczywiście tutaj wpisy będą nieregularne, bo na komercjach łowimy może kilka razy w roku, a z nich relacji nie będziemy robić bo ryb z komercji nie zaliczamy, bo to żadne wyzwanie. Wiadomo, że na łowiskach tj. PZW ciężej upolować karpia, ale jak tylko będziemy coś łowić to będziemy tu zamieszczać 😊 Otworzenie tego wątku nie oznacza zakończenia naszego pamiętnika, bo mamy jeszcze kilka historii, którymi chcemy się podzielić 🎣 A co do informacji z forum, to faktycznie, zamieścimy taką 😃
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« Odpowiedź #4 dnia: 25.04.2019, 08:42 »
Oczywiście tutaj wpisy będą nieregularne, bo na komercjach łowimy może kilka razy w roku, a z nich relacji nie będziemy robić bo ryb z komercji nie zaliczamy, bo to żadne wyzwanie. Wiadomo, że na łowiskach tj. PZW ciężej upolować karpia, ale jak tylko będziemy coś łowić to będziemy tu zamieszczać 😊 Otworzenie tego wątku nie oznacza zakończenia naszego pamiętnika, bo mamy jeszcze kilka historii, którymi chcemy się podzielić 🎣 A co do informacji z forum, to faktycznie, zamieścimy taką 😃

Super wpis :thumbup: :bravo: tylko proszę edytuj dwa pierwsze zdania bo zaraz rozpeta się tu sztorm taki ze skala Beauforta tego nie wytrzyma :P Co sądzą użytkownicy o komercji i PZW są dziesiątki wątków, lepiej nie budzić uspionego smoka O:) leci :thumbup: jak zawsze 8)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« Odpowiedź #5 dnia: 25.04.2019, 08:54 »
Azymut dziękujemy!
Co do naszego zdania o komercji - usuwać tego nie będę, bo to jest nasze zdanie i nikogo przeciez nie obrażamy! O:) Sprostuje to tylko w taki sposób, że absolutnie nie krytykujemy osób łowiących tylko na komercjach, daje to świetną zabawę i sami bawimy się na takich łowiskach przednio, ale nie sprawia nam to satysfakcji. Powiedzmy, że komercja jest dla nas treningiem/sparingiem, a inne wody meczami o stawkę ;)
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« Odpowiedź #6 dnia: 25.04.2019, 08:55 »
:)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 933
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« Odpowiedź #7 dnia: 25.04.2019, 08:56 »
... bo ryb z komercji nie zaliczamy, bo to żadne wyzwanie... ----> no to chyba już osiągnęliście mistrzostwo ...
;)

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« Odpowiedź #8 dnia: 25.04.2019, 08:58 »
Mario, przeczytaj post wyżej, absolutnie nikogo nie miało to urazić, to tylko nasze podejście. Nie rozwijajmy już tej dyskusji, miłego dnia!
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 933
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« Odpowiedź #9 dnia: 25.04.2019, 08:59 »
Umiem czytać.
;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« Odpowiedź #10 dnia: 25.04.2019, 08:59 »
Uprzejmie proszę o nie kontynuowanie dyskusji na temat wyższości komercji nad uprawą rabarbaru.

Było to już wałkowane wystarczająco razy. Chłopaki wyrazili swoje zdanie, każdy ma też swoje. Reszta jest wiadoma i nie wymaga bitwy na argumenty.


Wpisy takie będę z miejsca tutaj usuwał.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 160
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« Odpowiedź #11 dnia: 25.04.2019, 09:29 »
:bravo: :bravo: :bravo: :thumbup:

ps.http://lowiskostojkowo.pl/cennik/
http://karpiostrada.pl/lowisko-stojkowo/?fbclid=IwAR28Cv_4WtyzMpTytPTxtBsfDSRK4CGq2dciYA69Mmdhm3T3UAXW2Z-xsbQ
Bez urazy ale - ... Strojkowo to piękne miejsce, wielu ludzi chwali to miejsce. Ale z tego co widzę to łowisz tam również i to chyba zbiornik komercyjny... :-X 8) :P
Maciek

Offline Karpiowa Jazda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 81
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« Odpowiedź #12 dnia: 25.04.2019, 10:21 »
Oczywiście, powiedziałem, że kilka razy do roku jezdzimy na komercje, ale ryby zapisujemy tam po prostu na osobne konto. Tutaj w tym watku komercję odpuszczamy, a stojkowo opisane jest w pamiętniku, bo jednak akcja z udziałem mamy była fajna, a do stojkowa mamy sentyment ;)
Sprostuje to jeszcze tak, że mówiąc, że komercji nie wymagają umiejętności, miałem na myśli głównie stawy komercyjne, o wymiarach 50/50m ;)
To już ostatni wpis na temat komercja vs dzika woda, bo jednak tu i tu łowi się ryby i to jest przecież najwazniejsze! Konczymy ten temat! 😊
Zapraszamy do naszego sklepu online! www.carpride.pl
Bartek i Kacper
Duet braci współpracujących nad wodą 🎣
Kacper PB : Amur 24,200 kg 118 cm
Bartek PB : Amur 23,700 kg 117 cm

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« Odpowiedź #13 dnia: 25.04.2019, 10:25 »



Chłopaki robicie świetna robote, mnie osobiście w ogóle  ie przeszkadza czy to PZW czy komercja. Piszcie więcej, częściej
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 160
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Karpiowa Jazda - relacja sezonu 2019
« Odpowiedź #14 dnia: 25.04.2019, 10:26 »
Oczywiście, powiedziałem, że kilka razy do roku jezdzimy na komercje, ale ryby zapisujemy tam po prostu na osobne konto. Tutaj w tym watku komercję odpuszczamy, a stojkowo opisane jest w pamiętniku, bo jednak akcja z udziałem mamy była fajna, a do stojkowa mamy sentyment ;)

Przyznam ci racje piękna ta woda. Z tego co widać bardzo rybna. :thumbup:
Maciek