Autor Wątek: Flagman Mantaray Elite Medium Feeder 3,30 m; 25-75 g - prezentacja  (Przeczytany 7474 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Z racji iż to moja pierwsza prezentacja z góry proszę o wyrozumiałość. Szczególnie jeśli chodzi o jakość i tło zdjęć, które są wykonane w plenerze.
Niestety nie będzie też podanych zbyt dokładnych wymiarów ponieważ nie mam obecnie takiej możliwości (prezentację robię w trasie).

Pierwsze wrażenia z obcowania z wędką są bardzo pozytywne

Wymiary:
Długość transportowa: 115,5 cm
Długość rękojeści do uchwytu na kołowrotek: 43,5 cm
Długość maksymalnie rozkręconego uchwytu na kołowrotek: 6 cm
Średnia przelotki startowej: ok 13 mm
Liczba przelotek: 9+6 na szczytówce.

Kijka przywiózł mi z Ukrainy kolega z pracy. Kij zapakowany oryginalnie w tubę i zamszowy pokrowiec, jakościowo dużo lepszy niż np. Daiwa Windcast Method Feeder. Także tu już duży plus.

Wykonanie kija oceniam bardzo wysoko (ciut wyżej niż wspomniana wcześniej Daiwa).

Przelotki są wysokiej klasy, a pierwsza znajduje się na drugim elemencie kija, co nie każdemu może przypaść do gustu (mnie nie przeszkadza).
Pierwsze dwie przelotki są dwu stopkowe, reszta na jednej stopce.

Kijek bardzo lekki, mocny, a jednocześnie dość delikatny.
Akcja kija progresywna.
W dolniku czuć spore rezerwy mocy, ale coś więcej będę wiedział na wiosnę.
Po wstępnym teście z litrową butelką sądzę, że rybki 10kg+ nie będą mu straszne.

W komplecie znajdują się 3 wymienne szczytówki: 0,75 oz (carbon), 1oz (glass), 1,5oz (carbon).

Na chwilę obecną jedyną wadą jaką znalazłem (przynajmniej dla mnie) jest zbyt mały zakres regulacji uchwytu na kołowrotek.

Na zdjęciach gościnnie wystąpił Ryobi Virtus 2000

Starałem się z różną siłą sprawdzić akcję i moc kija ale z racji warunków wyszło jak wyszło

Więcej na chwilę obecną nie jestem w stanie tego kijka wybadać. Reszta testów nad wodą w przyszłym roku. Oby zleciało

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Też go kupiłem, przyjedzie za tydzień. Cholera nie wiedziałem, że pierwsza przelotka jest na drugim elemencie. Będę się wściekał przy składaniu >:O
Zbyszek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Też go kupiłem, przyjedzie za tydzień. Cholera nie wiedziałem, że pierwsza przelotka jest na drugim elemencie. Będę się wściekał przy składaniu >:O

Ale za to będziesz zadowolony przy wyrzutach  :)  :beer:

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Piękne gięcie :) :thumbup:
Piotr

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Też go kupiłem, przyjedzie za tydzień. Cholera nie wiedziałem, że pierwsza przelotka jest na drugim elemencie. Będę się wściekał przy składaniu >:O
Ja po wędkowaniu zawsze składam kije do pokrowców, więc mnie to nie przeszkadza.
Zawsze możesz pierwszy element skierować w dół, drugi do góry, trzeci zaś w dół i będzie oki


Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Trzeba będzie poćwiczyć :)
Zbyszek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dasz radę Zbyszek

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Muszę :)
Zbyszek

Offline mangan

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Otwock
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Patryk czy zaczep na haczyk masz z boku czy pod spodem.Ja mam na boku i zastanawiam się czy tak powinno być czy to błąd fabryczny.
Krzysiek

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
U mnie zaczep jest pod spodem.Ale np w super ultegrze też mam z boku. :D

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Patryk czy zaczep na haczyk masz z boku czy pod spodem.Ja mam na boku i zastanawiam się czy tak powinno być czy to błąd fabryczny.
Ja mam pod spodem i tenże właśnie zaczep ogranicza trochę możliwość regulacji uchwytu kołowrotka.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline mangan

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Otwock
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Mój błąd, bawiłem się też super ultegrą i i faktycznie pomyliłem kije.
Krzysiek

Ryba1987

  • Gość
Też go kupiłem, przyjedzie za tydzień. Cholera nie wiedziałem, że pierwsza przelotka jest na drugim elemencie. Będę się wściekał przy składaniu >:O
Ja po wędkowaniu zawsze składam kije do pokrowców, więc mnie to nie przeszkadza.
Zawsze możesz pierwszy element skierować w dół, drugi do góry, trzeci zaś w dół i będzie oki


Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

3.3m w 3składzie ? ??? Prawie jak travel..
Fajna recka w terenie :) :thumbup:

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Tak w 3-składzie :)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Kupiłem ten kij jeszcze w przedświątecznej promocji z 15% zniżką :D.
Po ocenie na sucho wrażenia bardzo dobre. Podoba mi się jego progresywna akcja, chociaż zwykle preferuję paraboliki.

Chciałbym dodać, skorygować parę szczegółów do recenzji Shreka, zwłaszcza, że na stronie glinywedkarskie.pl podawane są dziwne (nieprawdziwe?) informacje.

Na początek uchwyt kołowrotka.
Shreku napisał "Długość maksymalnie rozkręconego uchwytu na kołowrotek: 6 cm". Dochodzimy wtedy z ruchomą częścią uchwytu do zaczepu na haczyk. Ja jednak przeznaczyłem do niego Daiwa Ninja Feeder 4012A, gdzie stopka kołowrotka ma prawie 7 cm. Kręciłem więc dalej :P. Zaczep na haczyk ukrył się pod uchwytem :o. Na 7 cm kończy się gwint uchwytu. Rozkręciłem uchwyt do potrzebnej długości ok. 6,5 cm, zamontowałem kołowrotek i dokręciłem. Uchwyt na haczyk wystaje jeszcze ok. 0,5 cm :D. Z 400 g Daiwą kij jest idealnie wyważony na samym końcu neoprenowej części rękojeści 8).

Teraz porównanie informacji na stronie sprzedawcy z oznaczeniem na wędce i pokrowcu. Sprzedawca podaje: Ciężar wyrzutowy - 15-70 g. oznaczenia na sprzęcie: Casing 25 - 75 g. Niewielka różnica ale sam fakt :-\. W co wierzyć?

I na koniec szczytówki. Sprzedawca pisze: "W zestawie znajdziecie 2 ultra czułe węglowe szczytówki 0.75, 1.5 i jedną 1.0 szklaną  o średnicy 1,8 mm". Faktyczna średnica szczytówki w miejscu jej osadzenia to 2,0 mm ???. Podobnie opisane na stronie są szczytówki zapasowe. Mam nadzieję, że pasują do tej wędki :P. Jednak ktoś, kto szuka szczytówek 1,8 mm może się przejechać.
Jeśli chodzi o czułość szczytówek to twardsze są węglowe, oznaczone 1,5 oz i 0,75 oz, najbardziej miękka jest szklana oznaczona 1 oz.

Uważam, że producenci podają oznaczenia "z kapelusza", tutaj nie ma nawet konsekwencji w stopniowaniu czułości. Dlatego lubię sam pomierzyć i posprawdzać, co się da. Również w tym przypadku zrobiłem testy ugięcia szczytówek pod różnym obciążeniem. Testy były robione dla samych szczytówek oraz "na kiju", co według mnie jest bardziej miarodajne. Kij był podparty tuż za pierwszą przelotką, czyli w miejscu, gdzie zwykle w czasie łowienia daję przednią podpórkę. Poniżej prezentuję wyniki.

                 Flagman Mantaray Elite Medium Feeder 3,30 m; 25-75 g

Ugięcie w cm pod obciążeniem:           7 g   10 g     20 g   40 g
Czerwona (carbon 0,75 oz) sama        6      8,3      13,5    22
Czerwona (carbon 0,75 oz) wędka      9,5   13        22       37
Żółta (glass 1,0 oz) sama                   7,5   10,2     17       27
Żółta (glass 1,0 oz) wędka                  11    15,2     25       40,5
Zielona (carbon 1,5 oz) sama              5      6,7      11,7     20
Zielona (carbon 1,5 oz) wędka            8,2   11,5    19,5     35

Pozdrawiam,
Tomek