Autor Wątek: Flagman Mantaray Elite Medium Feeder 3,30 m; 25-75 g - prezentacja  (Przeczytany 7473 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Gratulacje zakupu Shreku  ;) za reckę oczywiście :thumbup: z kijka będziesz zapewne zadowolony :beer:

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dzięki
Widzę, że Tomba się dołączył do opisu i dołożył trochę informacji

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Cześć,
Czy używał ktoś szklanej szczytówki?
Wydaje mi się zupełnie niedopasowana do tej wędki. Przy 2 mm średnicy, szczytówka z włókna szklanego gnie nie nienaturalnie już u nasady. Węglowe są OK.
Też tak macie?
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Raz używałem szklanej (bodajże 1oz) ale nie podobała mi się jej praca i używam albo 0,75 albo 1,5oz. Przy tej szklanej powstaje nienaturalny kąt, który wg mnie zaburza pracę kija

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Cześć,
Czy używał ktoś szklanej szczytówki?
Wydaje mi się zupełnie niedopasowana do tej wędki. Przy 2 mm średnicy, szczytówka z włókna szklanego gnie nie nienaturalnie już u nasady. Węglowe są OK.
Też tak macie?
Mam tak samo.
Nie używam szklanej bo to dziadostwo.
Adam

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Dzięki :beer: :beer:
A więc to taki gratis na ukleje ;)
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
IMO, szklane delikatne szczytówki są dobre do pikerków o cw. 25-35g i dłubania drobnicy, do "klasyka" i koszyczków 10-15g.
Pozdrawiam.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
To zależy od średnicy szczytówki u nasady. Szklana 3 mm świetnie mi się nadaje do Delphina Opium. Z kolei mam starego pickera z węglowymi szczytówkami 1,8 mm u nasady i nie próbowałbym dopasować do niego szklaka ;)
Pozdrawiam,
Tomek

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odkopuję :)
Koledzy posiadacie jeszcze te kije czy już wymiana poszła? Szukam opinii po okresie użytkowania, bo rozglądam się za siostrą dla N'zon Ski i ten Mantaray mi wpadł w oko, a może coś nowszego/fajniejszego idzie dostać na dzień dzisiejszy? Cel dla wędki-metoda do 40m na komercyjne karpie do 6kg (czasami jakiś większy 8-9kg jesiotr), łowię najczęściej podajnikami 30gr.
Kijek wygląda całkiem ciekawie, niestety na żywo nie mam gdzie pomacać, więc zdaję się na Was. Z Flagmanem mam dobre doświadczenia i kilka różnych serii albo mam albo przerobiłem.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja swojego odsprzedałem byłemu forumowiczowi i do czasu kiedy miałem z nim kontakt to sobie go chwalił.
Wrażenia z użytkowania opisałem gdzieś powyżej.
Na szybkości (z tego co pamiętam) to bardzo lekki, dobrze wykonany, uniwersalny kijek, którym można pobawić się metodą jak i klasykiem. Bonusy mu nie straszne, a kij pozwala na komfortowe łowienie na 50m (jest dosyć rzutny). Szczytówki 0,75, 1 i 1,5oz.

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Ja swojego odsprzedałem byłemu forumowiczowi i do czasu kiedy miałem z nim kontakt to sobie go chwalił.
Wrażenia z użytkowania opisałem gdzieś powyżej.
Na szybkości (z tego co pamiętam) to bardzo lekki, dobrze wykonany, uniwersalny kijek, którym można pobawić się metodą jak i klasykiem. Bonusy mu nie straszne, a kij pozwala na komfortowe łowienie na 50m (jest dosyć rzutny). Szczytówki 0,75, 1 i 1,5oz.

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

A na co pomieniałeś i jak wrażenia? Ogólnie z arsenału 3.3 mam N'zon S i Tubertinii Flexo, no ale co roku coś tam staram się wymienić w pokrowcach, na zasadzie drobnej fanaberii, ciekawości, rozwoju czy jak tam zwał, ot na zasadzie "jak nie idziesz do przodu znaczy, że się cofasz" no i tak wydumałem, że na jesieni padło na 3.3m, patrzyłem na różne rozwiązania, wiele patyków jest w dwu składach, a z pokrowców 140cm z wygody nie chciałbym zrezygnować, stąd odpada np. armadale na którego patrzyłem, Zemex Razer mnie korcił (mam Irona 3.0 którym świetnie mi się łowi karpiszonki na dystansach do 30m), ale zdyscyplinowałem się, że jeszcze na razie nie.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder


Ja swojego odsprzedałem byłemu forumowiczowi i do czasu kiedy miałem z nim kontakt to sobie go chwalił.
Wrażenia z użytkowania opisałem gdzieś powyżej.
Na szybkości (z tego co pamiętam) to bardzo lekki, dobrze wykonany, uniwersalny kijek, którym można pobawić się metodą jak i klasykiem. Bonusy mu nie straszne, a kij pozwala na komfortowe łowienie na 50m (jest dosyć rzutny). Szczytówki 0,75, 1 i 1,5oz.

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

A na co pomieniałeś i jak wrażenia?

Dokupiłem drugą Daiwe Windcast Method Feeder 3,30. Kijek ten wyjątkowo mi "leży" i chociaż brakuje mu mocy to i tak sobie radzę z bonusami. Na rezerwę mam Tubertini Flexo Feeder 3,30 80g i ten to już ponad rok leży nie wyciągany z pokrowca

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Online Trissot

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Ja swojego odsprzedałem byłemu forumowiczowi i do czasu kiedy miałem z nim kontakt to sobie go chwalił.
Wrażenia z użytkowania opisałem gdzieś powyżej.
Na szybkości (z tego co pamiętam) to bardzo lekki, dobrze wykonany, uniwersalny kijek, którym można pobawić się metodą jak i klasykiem. Bonusy mu nie straszne, a kij pozwala na komfortowe łowienie na 50m (jest dosyć rzutny). Szczytówki 0,75, 1 i 1,5oz.

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

A na co pomieniałeś i jak wrażenia? Ogólnie z arsenału 3.3 mam N'zon S i Tubertinii Flexo, no ale co roku coś tam staram się wymienić w pokrowcach, na zasadzie drobnej fanaberii, ciekawości, rozwoju czy jak tam zwał, ot na zasadzie "jak nie idziesz do przodu znaczy, że się cofasz" no i tak wydumałem, że na jesieni padło na 3.3m, patrzyłem na różne rozwiązania, wiele patyków jest w dwu składach, a z pokrowców 140cm z wygody nie chciałbym zrezygnować, stąd odpada np. armadale na którego patrzyłem, Zemex Razer mnie korcił (mam Irona 3.0 którym świetnie mi się łowi karpiszonki na dystansach do 30m), ale zdyscyplinowałem się, że jeszcze na razie nie.
Mam rzeczonego armadale w długości 3.30 i wchodzi idealnie do usztywnionego pokrowca lorpio 140cm. Kij jest dwu składem z odpinaną szczytówką.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
No dobra, pomęczę Was .
Shreku - mantaray był mocniejszy od windcasta a słabszy od flexo? Mam to flexo i to dość mocarny kij, częściej sięgam po nzon s jak potrzebny 3.3.
Trissot armadalka to mocarny kij, czy medium? Najczęstsze łowy to karpie 3-5, ale dobrze jakby coś się działo pod kilogramowym karasiem a nie jak na sznurku :)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder


No dobra, pomęczę Was .
Shreku - mantaray był mocniejszy od windcasta a słabszy od flexo?

Dokładnie tak. Flexo to dość mocny kij pozwalający na sporo. Windcast jest bardzo responsywny i daje mnóstwo frajdy. Mataray zaś to spore możliwości rzutowe, zapas mocy pozwalający na zabawę z bonusami (ale Flexo zdecydowanie mocniejszy), a jednocześnie dający możliwość dłubania drobnicy - ot, taki typowy kijek zawodniczy.


Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀