Autor Wątek: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK  (Przeczytany 14582 razy)

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Cześć,

Dotarł do mnie i przysłowiowym ,,rzutem na taśmę" zdążyłam już zabrać go nad wodę - mowa o tytułowym feederze Delphin Opium V2.
Czaiłam się na ten kij jeszcze we wcześniejszej wersji, ale zawsze był jakiś inny wydatek i zakup schodził na dalszy plan.
Dosyć przedłużania, przejdźmy do sedna ;)

Prezentowany kij ma długość 360 cm, 80 gram wyrzutu, 3 sekcyjny parabolik o dosyć zaskakującym ,,dizajnie".





Dolnik w swoim wykonaniu przypomina karpiówkę, jest cieniutki, korkowy, zakończony korkowym stożkiem.



Długość dolnika - mierzone od początku sekcji:



Szerokość dolnika:





Szerokość blanku przy foregrip'ie:



Światło pierwszej przelotki:



Spigot:



Delphin ma bardzo miękkie szczytówki, ciężko mi ocenić, czy to właściwe, bo nigdy wcześniej nie spotkałam się z aż tak giętkimi szczytówkami. Wierzę, że większa część forumowiczów, będzie wiedziała, czy to zaleta i chętnie dowiem się o Waszej opinii - zatem poniżej zdjęcie szczytówki light:



W komplecie 3 szczytówki - szczytówka najmocniejsza nie ugnie się tak mocno jak ta powyżej z wiadomych względów, ale wszystkie i tak są nadzwyczaj giętkie.





Uchwyt na kołowrotek, od razu skojarzyłam ze Spherką, jest w pierwszej chwili nieco plastikowy, jednak należycie spełnia swoje zadanie:



Opis na blanku wraz z kolorem wykończenia:



To prezentacja ,,na sucho" z parametrami i ogólnym opisem.
Wczoraj udało mi się wyskoczyć na krótkie wędkowanie na Batorówkę i ryby dopisały, co pozwoliło na wyczucie kijka.

Wędkowałam kijem 330 do 80 gram również w wersji CORK.

Pierwsze wrażenie jakie odniosłam to, że kij jest delikatny, po holowaniu niewielkich linków odczucia były bardzo pozytywne, a na szczytówce wykrywalne najdrobniejsze ocierki i ruchy żyłki.
Pod większym karpiem - 4kg -  kijek pięknie wchodził w parabolę. Ku mojemu lekkiemu zaskoczeniu ma sporo zapasu. Lubię delikatnie holować i cieszyć się chwilą, na spokojnie mogłam używać więcej siły przy holowaniu i Delphin dałby radę.

Wędkowałam na dystansie 20 metrów i 45 metrów. Bez problemu oddawałam celne rzuty, jednak im dalej tym trudniej rzucić w punkt. Tutaj główną sprawą są miękkie szczytówki. które nieco gaszą wyrzut oraz sama charakterystyka paraboliczna kija. Łowiłam z założoną szczytówką MEDIUM, myślę, że do dalszych rzutów stosowna była by szczytówka HEAVY.

Podobnie jak w fedeerach Sphere, wysmuklony dolnik, który nie ma tak dużej ilości pianki, korkopianki czy samego korka sprawia, że większość podpiętych kołowrotków nie wyważy tego kija przy foregripie. Wszystko też zależy od indywidualnego upodobania. Założyłam najlżejszy model jaki posiadałam Centris NT520 - poniżej zdjęcie. Przy takim zestawieniu łowiło się bardzo komfortowo. Myślę, że jak na tak lekki kijek o takich parametrach, wygląda w porządku:



Tutaj już kadry z holowania:





Podsumowanie:

Jestem zadowolona z wyboru. Wędka jest w przyzwoitym budżecie, a oferuje spore możliwości i jest bardzo przyjemnym kijkiem. Ma bardzo ładną paraboliczną akcję i daje frajdę z mniejszych i większych rybek. To kij budżetowy, a jego prezencja wcale na to nie wskazuje. Jest to godna opcja dla wszystkich, którzy szukają kija na PZW i komercję. To kijek nietypowy w swoim wyglądzie i to mnie w nim urzekło :) Niewątpliwie ciekawa propozycja na rynku, producent odświeżył wygląd, moim zdaniem na lepsze. Nie zauważyłam ubytków, nadlań lakieru czy innych podobnych niedoróbek.

Ostatnio sporo pojawia się godnych, budżetowych ,,zawodników" - chociażby Nevis czy Robinson, a tutaj mamy kolejną perełkę :bravo:

Pozdrawiam! ;)
Ania

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #1 dnia: 14.08.2019, 06:50 »
Świetna prezentacja Aniu🖒

Widzę że zmieniła się kolorystyka i kształt dolnika, uchwyt na kołowrotek. Szczytówki pozostały chyba te same, a były najsłabszą częścią poprzedniego modelu

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #2 dnia: 14.08.2019, 07:30 »
Świetna prezentacja Aniu🖒

Widzę że zmieniła się kolorystyka i kształt dolnika, uchwyt na kołowrotek. Szczytówki pozostały chyba te same, a były najsłabszą częścią poprzedniego modelu

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka
Nie mam niestety porównania tych szczytówek z poprzednią wersją, możliwe, że są pozostawione te same. Ja jestem bardzo zdolna i lubię łamać szczytówki :facepalm: oby służyły jak najdłużej :D
Ania

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #3 dnia: 14.08.2019, 07:35 »
Świetna prezentacja Aniu🖒

Widzę że zmieniła się kolorystyka i kształt dolnika, uchwyt na kołowrotek. Szczytówki pozostały chyba te same, a były najsłabszą częścią poprzedniego modelu

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka
Nie mam niestety porównania tych szczytówek z poprzednią wersją, możliwe, że są pozostawione te same. Ja jestem bardzo zdolna i lubię łamać szczytówki :facepalm: oby służyły jak najdłużej :D
Jeśli się nie zmieniły, a po zdjęciu wydaje mi się że nie, to polecam dokupić szczytówki z Magmy - są znacznie lepsze Z tych co są w zestawie to najlepsza i najbardziej uniwersalna jest ta różowa, 2oz. Pozostałe są zbyt delikatne do tego kija.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #4 dnia: 14.08.2019, 07:42 »
Świetna prezentacja Aniu🖒

Widzę że zmieniła się kolorystyka i kształt dolnika, uchwyt na kołowrotek. Szczytówki pozostały chyba te same, a były najsłabszą częścią poprzedniego modelu

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka
Nie mam niestety porównania tych szczytówek z poprzednią wersją, możliwe, że są pozostawione te same. Ja jestem bardzo zdolna i lubię łamać szczytówki :facepalm: oby służyły jak najdłużej :D
Jeśli się nie zmieniły, a po zdjęciu wydaje mi się że nie, to polecam dokupić szczytówki z Magmy - są znacznie lepsze Z tych co są w zestawie to najlepsza i najbardziej uniwersalna jest ta różowa, 2oz. Pozostałe są zbyt delikatne do tego kija.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
Dziękuję, to cenna informacja :thumbup: czyli ta z opisem heavy, czyli najmocniejsza. I też raczej zaopatrzę się w te zapasowe, o których wspomniałeś. Lubię bardzo mięciutkie kije, jednak w tym wypadku biorąc pod uwagę cały kij mniej spolegliwe szczytówki będą wygodniejsze :)
Ania

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #5 dnia: 14.08.2019, 07:54 »
Kijek ogólnie wyładniał i będziesz z niego zadowolona
Delphin robi naprawdę fajne kijki w przystępnych cenach

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #6 dnia: 14.08.2019, 08:06 »
Mam taką nadzieję, spodobał mi się na pierwszym wędkowaniu, aż dziwne, że jest w takiej cenie, bo gdybym miała powiedzieć ile kosztuje, nie znając ceny, to bym raczej przepłaciła 🙈😀 jest już ochrzczony, także teraz tylko łowić :narybki:
Ania

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #7 dnia: 14.08.2019, 08:53 »
Ania, swietna prezentacja :thumbup:, trafiony zakup, niech Ci dobrze służy
przy zakupie mojego Opiuma już była dostępna wersja v2, ale zdecydowałem się na v1, teoretycznie bardziej sprawdzoną.
Szczerze to mnie bardziej podoba się wizualnie v1, ale o gustach wiadomo....

Co do szczytówek używam tylko najtwardszej, bo reszty boję się dotykać ;)
Podobno nadają się tez szczytówki Jaxona (było o tym w wątku na temat V1), noszę się z zamiarem przetestowania tego zestawu w najbliższym czasie.

Pozdrawiam,

Tomek

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #8 dnia: 14.08.2019, 09:06 »
Ania, swietna prezentacja :thumbup:, trafiony zakup, niech Ci dobrze służy
przy zakupie mojego Opiuma już była dostępna wersja v2, ale zdecydowałem się na v1, teoretycznie bardziej sprawdzoną.
Szczerze to mnie bardziej podoba się wizualnie v1, ale o gustach wiadomo....

Co do szczytówek używam tylko najtwardszej, bo reszty boję się dotykać ;)
Podobno nadają się tez szczytówki Jaxona (było o tym w wątku na temat V1), noszę się z zamiarem przetestowania tego zestawu w najbliższym czasie.
Dziękuję!
Zawsze coś mnie powstrzymywało od zakupu V1, a dzięki forum wiedziałam, że to zacne kijki. Szczytówki dokupię napewno :thumbup:
Ania

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #9 dnia: 14.08.2019, 09:44 »
Aniu tak jak poprzednicy, chylę czoła za prezentacje. I mam ogromna pretensje, dlaczego nikt wcześniej nie powiadomił mnie o takich fajnych kijkach. Jako drugiego feedera do metody kupiłem Jaxona Genesis Pro. Nie żałuje, bo to fajny kijek za niewielkie pieniądze, ale ten delfin i jego parabola mnie urzekła i gdybym wiedział wcześniej, kupiłbym go zamiast Jaoxna. To wykonanie w korku jest piękne. Poczekam na jesień, może jakaś wyprzedaż będzie to się zaopatrze😀

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #10 dnia: 14.08.2019, 10:13 »
Aniu tak jak poprzednicy, chylę czoła za prezentacje. I mam ogromna pretensje, dlaczego nikt wcześniej nie powiadomił mnie o takich fajnych kijkach. Jako drugiego feedera do metody kupiłem Jaxona Genesis Pro. Nie żałuje, bo to fajny kijek za niewielkie pieniądze, ale ten delfin i jego parabola mnie urzekła i gdybym wiedział wcześniej, kupiłbym go zamiast Jaoxna. To wykonanie w korku jest piękne. Poczekam na jesień, może jakaś wyprzedaż będzie to się zaopatrze😀
Auć, znam ten ból, kilka razy tak miałam, ale z tym kijem jest tak, że prędzej czy później do Ciebie trafi 😀 też uległam jego urokowi, to dopiero pierwsze wędkowanie, zobaczymy jak dalej będzie sobie radził. Póki co jestem zadowolona. Co do Jaxona, zawsze można sprzedać... :D
Ania

Offline bart23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #11 dnia: 14.08.2019, 11:09 »
Aniu będziesz bardzo zadowolona z tego kijka . Ja mam dwa te opiumy v1 od dwóch lat i naprawdę sobie je chwalę za świetna pracę oraz zapas mocy bo na koncie juz mam klika karpi powyżej 10kg a największy 14kg i nie było problemów . Duża zaleta tych federków jest bardzo mała ilość spinek . Mam rownież 2 prestony monstery ale uwierz mi że praktycznie ich nie używam ponieważ znaczniej lepiej łowi mi się delphinami. Na początku miałem małe problemy z celnością przy rzutach 60-70m ale szybko doszedłem do wprawy a odległości 60-70m nie stanowią dla tej wędki żadnego problemu. Jedyna rada dla ciebie to dokup sobie szczytówki od magmy bo pasują idealnie a są dużo lepsze od oryginalnych . Nie kupuj węglowych oryginalnych bo są drogie i za sztywne a te od magmy według mnie są idealne .
Pozdrawiam i miłych połowów

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #12 dnia: 14.08.2019, 11:23 »
Aniu będziesz bardzo zadowolona z tego kijka . Ja mam dwa te opiumy v1 od dwóch lat i naprawdę sobie je chwalę za świetna pracę oraz zapas mocy bo na koncie juz mam klika karpi powyżej 10kg a największy 14kg i nie było problemów . Duża zaleta tych federków jest bardzo mała ilość spinek . Mam rownież 2 prestony monstery ale uwierz mi że praktycznie ich nie używam ponieważ znaczniej lepiej łowi mi się delphinami. Na początku miałem małe problemy z celnością przy rzutach 60-70m ale szybko doszedłem do wprawy a odległości 60-70m nie stanowią dla tej wędki żadnego problemu. Jedyna rada dla ciebie to dokup sobie szczytówki od magmy bo pasują idealnie a są dużo lepsze od oryginalnych . Nie kupuj węglowych oryginalnych bo są drogie i za sztywne a te od magmy według mnie są idealne .
Pozdrawiam i miłych połowów
Dzięki! Tak, szczytówki koniecznie dokupię 🙂 kurcze, czyli z tym Deplhinem przy zmianie szczytówek rzeczywiście można ładnie machnąć, 70 metrów to już całkiem sporo 👍 muszę go też wyczuć, po jednym wędkowaniu to tak naprawde zapoznanie i chrzest, ale czuję, że będzie okej 👍
Ania

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #13 dnia: 14.08.2019, 11:29 »
Kusisz dziewczyno. Zaraz coś chyba sprzedam i sobie taki kupię na przekór samemu sobie, bo nie przepadam za parabolikami :D :D :D

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odświeżony model Delphin Opium Feeder V2, wersja CORK
« Odpowiedź #14 dnia: 14.08.2019, 11:43 »
Kusisz dziewczyno. Zaraz coś chyba sprzedam i sobie taki kupię na przekór samemu sobie, bo nie przepadam za parabolikami :D :D :D
To jeszcze Cie pokuszę bardziej i dopowiem, że rabat 10% jest na te kije w Amurze do końca tygodnia hyhy 😀
Ania