Autor Wątek: Daiwa Mission Overnighter Brolly - krótka prezentacja  (Przeczytany 1743 razy)

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Decyzję o zakupie jakiegoś schronienia podjąłem po ostatniej nocce nad wodą, podczas której miłą drzemkę pod gołym niebem przerwała nagła zmiana pogody. Krótki deszcz zmusił mnie do schowania części ekwipunku do samochodu oddalonego  o spory kawałek drogi. Jak się okazało deszcz trwał może 20 minut a ja na stojąco, bo trawa była mokra, zastanawiałem się, czy taszczyc cały majdan z powrotem czy przenieść się z wędkami na stanowisko, przy którym mam zaparkowany samochód.

 Wybór padł na tytułowe brolly Daiwy. Poniżej krótka prezentacja.

Parasol otrzymujemy spakowany w pokrowiec, niestety pozbawiony jakich kolwiek uchwytów czy też paska ułatwiających transport. Całość ma wymiary transportowe: 160 x 20 x 15 cm. Pomiar wagi dokonany na wadze łazienkowej dał wynik 5,6 kg.
W zestawie otrzymujemy parasol, podłogę, dwie sztyce, 6 szpilek w osobnym pokrowcu.


Całość rozkłada się dosyć łatwo, chociaż podczas dwóch razy chcąc rozłożyć prawidłowo podłogę, musiałem trochę korygować położenie szpilek mocujących czaszę do ziemi.
Tak się prezentuje rozłożony:


Sztyce które dostajemy w zestawie są mocowane z przodu. Odstęp pomiędzy nimi od osi do osi to 90 cm. Jest jeszcze możliwość zamontowania krótszych sztyc po bokach w miejscu
widocznym na zdjęciu. Niestety nie ma ich w zestawie. Nie wiem czy użycie bocznych sztyc pozwala na zrezygnowanie z tych przednich. Jak tylko to sprawdzę dam znać.


Podłoga mocowana jest na rzepy i klamerki zatrzaskowe.


Przed przypadkowym złożeniem zabezpiecza śruba wkręcana w sztucę parasola.


Na czubku parasola mamy korek, przez który można przewlec linkę zapewniającą dodatkowe mocowanie do podłoża.


Wymiary: Wysokość pomiędzy przednimi sztycami 150 cm, szerokoś z przodu przy ziemi 220 cm, która utrzymuje się na 80 cm w głąb parasola, dalej parasol zaczyna przechodzić w łuk. Głębokość parasola po ziemi to 170 cm.

Poniżej zdjęcie z fotelem Cuzo 2, ustawionym podemnie. Mam 179 cm wzrostu i na fotelu ustawionym w miejscu jak na zdjęciu mogę siedzieć swobodnie.


Jeszcze zdjęcia z boku:



Całość sprawia dobre wrażenie. Brolly wygląda na solidne (alo to czas pokaże) i estetycznie wykonane. Poza szpilkami, które są zwykłym kawałkiem zagiętego drutu. Dwie pokrzywiłem już podczas pierwszego rozkładania, chcąc je wbić stopą.

Jako uzupełnienie możemy dokupić Daiwa Mission Overwrap, które zmienia brolly w zamknięte schronienie.
https://www.anglingdirect.co.uk/daiwa-mission-overwrap

Dedykowanym elementem jakiego na pewno brakuje to Siatka przeciw komarom. Tutaj będę musiał skorzystać z własnej pomysłowości i coś sklecić we własnym zakresie.

Na koniec mam pytanie. Może ktoś się orientuje czy można gdzieś dokupić sztycę główną, którą mógł bym wkręcić w fabryczną i uzyskać z brolly zwykły parasol.

Pozdrawiam.
Bartek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Mission Overnighter Brolly - krótka prezentacja
« Odpowiedź #1 dnia: 28.08.2019, 08:04 »
Świetna prezentacja  🖒

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Mission Overnighter Brolly - krótka prezentacja
« Odpowiedź #2 dnia: 28.08.2019, 15:29 »
Ciekawa ta brollka, dobra opcja na dluzsze siedzenie, zwlaszcza w nocy i przy niestabilnej pogodzie, zawsze jest schronienie :) recka :thumbup:
Ania

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Mission Overnighter Brolly - krótka prezentacja
« Odpowiedź #3 dnia: 28.08.2019, 15:40 »
Bartku, świetna prezentacja, pokazałeś wszystko jak trzeba! :) Jestem Ci bardzo wdzięczny :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Daiwa Mission Overnighter Brolly - krótka prezentacja
« Odpowiedź #4 dnia: 28.08.2019, 16:06 »
Dzięki za prezentację!
Szykują się kolejne wydatki :facepalm: :P

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Mission Overnighter Brolly - krótka prezentacja
« Odpowiedź #5 dnia: 28.08.2019, 16:24 »

Sztyce które dostajemy w zestawie są mocowane z przodu. Odstęp pomiędzy nimi od osi do osi to 90 cm. Jest jeszcze możliwość zamontowania krótszych sztyc po bokach w miejscu
widocznym na zdjęciu. Niestety nie ma ich w zestawie. Nie wiem czy użycie bocznych sztyc pozwala na zrezygnowanie z tych przednich. Jak tylko to sprawdzę dam znać.

Jest to możliwe, ale muszą być spełnione dwa wymagania:
Sztyce muszą być solidne, najlepiej stalowe, co niestety zwiększy wagę, oraz szpilki w które warto zainwestować, bo to badziewie ... sam wiesz do czego się nadaje.
Osobiście uważam, że szkoda zachodu, bo te wysokie tyczki tak naprawdę niewiele przeszkadzają, a dają stabilność której może krótkim na bokach zbraknąć w przypadku zerwania się większego wiatru.

Przykładowo: https://www.raven-fishing.pl/x2-hammer-and-pegs-set-zestaw-szpilek-m%C5%82otek/pl/product/3055/?sqr=zestaw%20szp


Na koniec mam pytanie. Może ktoś się orientuje czy można gdzieś dokupić sztycę główną, którą mógł bym wkręcić w fabryczną i uzyskać z brolly zwykły parasol.

Pozdrawiam.

Raczej sam będziesz musiał to ogarnąć, choć szukałem tylko do łatwiejszego rozkładania, a nie do używania jako sztyca środkowa.
Niewygodne jest bez tego elementu to, że trzeba parasol na "plecy" kłaść, żeby go rozłożyć :'(
Paweł.

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Mission Overnighter Brolly - krótka prezentacja
« Odpowiedź #6 dnia: 28.08.2019, 19:02 »
PawelL szpilki na pewno do wymiany. Co do rozkładania, to bez wątpienia dłuższa sztyca, by je bardzo ułatwiła.
Bartek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 006
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Daiwa Mission Overnighter Brolly - krótka prezentacja
« Odpowiedź #7 dnia: 29.08.2019, 09:39 »
dłuższa sztyca, by je bardzo ułatwiła.
Chyba mam coś takiego ze swojej brolki 4S. Nie mam zamiaru tego używać.
Napisz mi PW po 20:00 to sprawdzę.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Mission Overnighter Brolly - krótka prezentacja
« Odpowiedź #8 dnia: 29.08.2019, 09:42 »
Ok, dzięki booohal ;D
Bartek