Autor Wątek: Technika rzutu i poprawny hol ryby  (Przeczytany 2747 razy)

Offline JaśŁowcaKotów

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Technika rzutu i poprawny hol ryby
« dnia: 28.02.2018, 19:41 »
Witam.
Polecicie mi jakiś film instruktażowy lub jakąś dobrą stronę z opisem na temat:
1) Jak poprawnie zarzucać wędką (karpiową)
2) Jak poprawnie holować karpie
Chodzi mi tutaj o profesjonalną techniką.
Pozdrawiam.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rzuty i hol ryby
« Odpowiedź #1 dnia: 28.02.2018, 20:13 »
Napisałeś 26 wiadomości, założyłeś... 13 wątków. Uważasz, że taka droga prowadzi do sukcesu w wędkarstwie? Idź nad wodę, popełniaj błędy, wyciągaj z nich wnioski. Podpatruj, próbuj, czytaj, analizuj. To najwspanialszy szlak prowadzący do zadowolenia z siebie, z pasji. Kto nim nie szedł, ten trąba ;)

Nie traktuj tego jako złośliwość, ja po prostu się zastanawiam, co bym zrobił, gdyby mnie nurtowały pytania, które zadałeś. Prawdopodobnie obejrzałbym wszystko, co byłoby do obejrzenia, oraz przeczytałbym wszystko, co o tym napisano. I poszedłbym na ryby. Rzucać i holować.

PS
Gdybym kiedyś miał taki dostęp do wiedzy o wędkarstwie, jaki mamy teraz - do prasy, do forów, do tysięcy darmowych filmów (często bardzo profesjonalnych) - chyba bym zwariował ze szczęścia.
 


Jacek

Offline JaśŁowcaKotów

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Odp: Technika rzutu i poprawny hol ryby
« Odpowiedź #2 dnia: 28.02.2018, 21:41 »
Dzięki za poradę panie Syborg. Myślałem, że forum wędkarskie służy do rozwiewania wątpliwości i wspólnych dyskusji... Patrzyłem na YoyTubie i nie ma sensownego materiału odnośnie mojego pytania. Dlatego liczyłem na pomoc kogoś doświadczonego. Mam pojechać nad wodę i spytać się karpia o poradę jak zarzucić wędką lub jak go poprawnie wyholować, albo może po tysięcznym zarzucie sam się dowiem... Super.... Spróbuje tej techniki zbierania wiedzy.... Jeszcze raz dzięki za pouczenie i wyczerpujące wyjaśnienie.

PS: A jeżeli zakazane jest zadawać określoną ilość pytań i zakładania nowych wątków, to napiszcie to w regulaminie, albo kogoś zablokujcie.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Technika rzutu i poprawny hol ryby
« Odpowiedź #3 dnia: 28.02.2018, 21:46 »
Proszę bardzo ;)

Naprawdę nie znalazłeś odpowiednich filmów w serwisie YouTube? Filmów przedstawiających techniki rzutu karpiówką? Nic o holach dużych ryb? Nic o pasjonatach połowu tych ryb, którzy pokazują więcej, niż można sobie wyobrazić?

https://www.youtube.com/results?search_query=rzut+karpi%C3%B3wk%C4%85
Jacek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Technika rzutu i poprawny hol ryby
« Odpowiedź #4 dnia: 28.02.2018, 21:48 »
Witam.
Polecicie mi jakiś film instruktażowy lub jakąś dobrą stronę z opisem na temat:
1) Jak poprawnie zarzucać wędką (karpiową)

Znasz angielski? Jak nie to możesz użyć google translatora (przy artykule) co by choć trochę się orientować.
https://www.anglingtimes.co.uk/advice/tackle/articles/how-to-cast-a-carp-rod-accurately





Offline JaśŁowcaKotów

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Odp: Technika rzutu i poprawny hol ryby
« Odpowiedź #5 dnia: 28.02.2018, 21:50 »
Danke, guter Mann. Zamiast biadolić od rzeczy wysłał konkretny film. Dziękuje.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Technika rzutu i poprawny hol ryby
« Odpowiedź #6 dnia: 28.02.2018, 22:00 »
Za chwilę będziesz moderowany. Za "biadolenie od rzeczy". Takie teksty tutaj nie przechodzą. Pod niczyim adresem.
Jacek

Offline Starkly

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Technika rzutu i poprawny hol ryby
« Odpowiedź #7 dnia: 28.02.2018, 22:02 »
Danke, guter Mann. Zamiast biadolić od rzeczy wysłał konkretny film. Dziękuje.

Samodzielność naprawdę nie boli, zaradności tez nie ma się co bać.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Technika rzutu i poprawny hol ryby
« Odpowiedź #8 dnia: 28.02.2018, 22:02 »
Za chwilę będziesz moderowany. Za "biadolenie od rzeczy". Takie teksty tutaj nie przechodzą. Pod niczyim adresem.

 :thumbup: :bravo:

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Technika rzutu i poprawny hol ryby
« Odpowiedź #9 dnia: 28.02.2018, 22:13 »
Danke, guter Mann. Zamiast biadolić od rzeczy wysłał konkretny film. Dziękuje.

Kurna, jak ja uwielbiam kulturę wędkarską w naszym narodzie... Kurna, mówię Wam, jak rozpływam się w zachwycie, że mi się na ryby jechać nie chce, kiedy pomyślę, że spotkam takiego jednego, czy drugiego dobrze wychowanego i wymuskanego savoir vivrem jegomościa. O poliglotach nie wspomnę. Łacinników jest najwięcej. Tu zaś miła niespodzianka - germańskiego langłicza znawca, co o obeznaniu w świecie zapewne świadczy.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Technika rzutu i poprawny hol ryby
« Odpowiedź #10 dnia: 28.02.2018, 22:19 »
...nie ma sensownego materiału...

Doprawdy? Kolega Jaś zapoda do jutubowej wyszukiwarki np. "casting carp fishing", a stanie się światłość.

Offline Xeo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Odp: Technika rzutu i poprawny hol ryby
« Odpowiedź #11 dnia: 01.03.2018, 09:40 »
Kolega Jaś jak podejrzewam jest z pokolenia Z Y czy jakoś tak, a niestety pokolenia osób od Mileniasów+ są leniwe i roszczeniowe jak wynika z moich osobistych obserwacji.
Mnie uczono "łeb i h... to kombinuj" a nie czekaj na gotowe.

Oczywiście są wyjątki od tego ale jak we wszystkim.

Offline Stan_Stanowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Technika rzutu i poprawny hol ryby
« Odpowiedź #12 dnia: 01.03.2018, 10:00 »
Kolega Jaś jak podejrzewam jest z pokolenia Z Y czy jakoś tak, a niestety pokolenia osób od Mileniasów+ są leniwe i roszczeniowe jak wynika z moich osobistych obserwacji.
Mnie uczono "łeb i h... to kombinuj" a nie czekaj na gotowe.

Oczywiście są wyjątki od tego ale jak we wszystkim.

hahahaha dobre :) Mam podobne wnioski co kolega. Sam mam pod sobą całkiem niemały zespół młodych ludzi i coraz częściej spotykam się z przedstawicielami tego "nowego" gatunku, jest dokładnie tak jak napisałeś, mega roszczeniowi, najlepiej to wszystko podać na tacy i jeszcze podziękować, że się mogło pomóc :) Nic samemu nie wykminią, nie poszukają odpowiedzi, wysiłek ograniczony do niezbędnego minimum potrzebnego do przetrwania (oddychanie, żarcie i sranie za przeproszeniem ;) Czasem w pracy chciałbym tak normalnie, po ludzku przypierdzielić przez łeb ale niestety nie mogę :(

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Technika rzutu i poprawny hol ryby
« Odpowiedź #13 dnia: 01.03.2018, 10:11 »
Jasiu filmy filmami ale przede wszystkim trening. Jak chcesz daleko rzucać musisz się uczyć nad wodą w praktyce. Poczuć sprzęt i doskonalić technikę rzutu. Ja zawsze na wiosnę biorę 3 feedery w rękę którymi  łowię na dalszych odległościach i jadę tylko porzucać. Dobrą opcją jest nagrywanie rzutów z boku . Możesz wtedy porównać własną technikę do techNiki wędkarzy z Youtube i starać się eliminować błędy

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 471
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Technika rzutu i poprawny hol ryby
« Odpowiedź #14 dnia: 01.03.2018, 10:24 »
Proponuje obejrzeć kilka filmów...szczególnie takich gdzie technika jest tłumaczona i w zwolnionym tempie. Następnie analiza i następny krok. Dolnik od wędki z kołowrotkiem, a jeśli tego niema pod ręką to nawet kij od szczotki i ćwiczymy. Najpierw powoli i spokojnie należy opanować ułożenie rąk i ewentualne układanie nóg. W taki to sposób ćwiczy się poprawną technikę i można to robić praktycznie wszędzie. Jak już opanuje się to że ruchy stają się instynktowne, to ruszamy nad wodę... Zaczynasz  od dużo mniejszych ciężarków i stopniowo zwiększasz. Ma to sens ponieważ sprawdzasz w ten sposób poprawność techniki ruchów.
Jak się wsio git ogarnie, to rzuty do celu czy na odległość staną się czymś nad czym się nie myśli tylko robi.
Nagrywanie i późniejsza analiza, to świetna sprawa...

Co do holu, to można obejrzeć 1000 filmów, ale doświadczenie zdobywa się wyłącznie na rybach... Im więcej tym łatwiej opanować nerwy...ważne by trzymać nerwy na wodzy...Póki ryba na haczyku, to nie jest źle 8) 8)
Marcin