Autor Wątek: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby  (Przeczytany 80300 razy)

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #210 dnia: 27.03.2020, 03:46 »
Dawidzie rób to co robisz bo to jest dobre. W bardzo przyjazny sposób przekazujesz swoją wiedzę. Dla tych co zaczynają przygodę z feederem Twoje filmy to poradnik. I co byś nie robił zawsze znajdą się tacy którzy Cię skrytykują. A reklama nikomu normalnemu nie przeszkadza.
Sztywnej linki🎣

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #211 dnia: 27.03.2020, 11:07 »
Dawidzie bardzo spodobał mi się ostatni Twój film z użyciem ziemi , ostatnio dużo czytam na temat używania glin i ziemi w klasycznym feederze ,który bardzo intensywnie mam zamiar uskuteczniać w tym roku i sprawdzić czy na Polskich dzikich łowiskach będzie skuteczniejszy od używania czystej zanęty. Mam też zamiar przetestować czy lepiej zainwestować w robactwo z wykorzystaniem ziemi np z kretowiska czy w zanęty , chcę również porównać koszty jakie są z tym związane . Chcę również sprawdzić jak ziemia sprawdza się w cieplejszych porach roku . Twoje produkcje są moimi ulubionymi ,masz dużo filmów z klasyka co dla mnie jest bardzo cenne . Wielki szacun ,że chce Ci się to robić ,my wędkarze mamy z tego duuużo frajdy . Będę wdzięczny jeśli Ty ,Koledzy i Koleżanki wędkarze opiszą swoje doświadczenia związane z używaniem ziemi,gliny i dodatków ,które stosujecie do tworzenia dywanu z ziemi. Pozdrawiam .
Krzychu

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #212 dnia: 27.03.2020, 20:47 »
Dawidzie bardzo spodobał mi się ostatni Twój film z użyciem ziemi , ostatnio dużo czytam na temat używania glin i ziemi w klasycznym feederze ,który bardzo intensywnie mam zamiar uskuteczniać w tym roku i sprawdzić czy na Polskich dzikich łowiskach będzie skuteczniejszy od używania czystej zanęty. Mam też zamiar przetestować czy lepiej zainwestować w robactwo z wykorzystaniem ziemi np z kretowiska czy w zanęty , chcę również porównać koszty jakie są z tym związane . Chcę również sprawdzić jak ziemia sprawdza się w cieplejszych porach roku . Twoje produkcje są moimi ulubionymi ,masz dużo filmów z klasyka co dla mnie jest bardzo cenne . Wielki szacun ,że chce Ci się to robić ,my wędkarze mamy z tego duuużo frajdy . Będę wdzięczny jeśli Ty ,Koledzy i Koleżanki wędkarze opiszą swoje doświadczenia związane z używaniem ziemi,gliny i dodatków ,które stosujecie do tworzenia dywanu z ziemi. Pozdrawiam .
Super , trzeba próbować . Ziemia jest bardzo skuteczna bo pozwala zatrzymać stado na dłużej co w wypadku leszczy jest bardzo ważne . Generalnie ziemia też będzi emocnej stosowana w cięższe miesiące a mniej latem itp . Nie polecam jednak używania w łowiskach z duża ilościa ryb ( komercja ) gdzie o wiele lepiej będzie działała zanęta. Pozdrówka

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #213 dnia: 28.03.2020, 06:29 »
Dawid,właśnie piję kawkę przed wyjazdem na rybki ,moja taktyka na dziś (nastawiam się na leszcza ): zamelasowana zanęta w ilości około 1kg słodka wanilia z dodatkiem zanęty z mączki rybnej , ziemia z kretowiska barwy ciemnej (można z niej już formować kule bez dodawania wody,lecz bardzo łatwo się rozsypuje po zrozciśnięciu kul) dodam do ziemi około 200ml pinki i odrobinę siekanej kukurudzy słodkiej i litr zanęty ,przygotuję trochę pelletów ale będę już dodawał po parę ziarenek do koszyka w czasie wędkowania z pinką i czystą zanętą . Około 1,5 l ziemi podam podczas wstępnego nęcenia i zobaczymy co będzie .Ryb dzisiaj szukam na głębokości 1,5 do 2m dno muliste przypon na początek 50 cmm z grubością przyponu jak i rozmiarem haczyka będę kombinował w zależności od efektów jakie będą . Mam również pytanie co do melasowania zanęty (zrobiłem to w ten sposób ,że zalałem czystą melasą przygotowaną zanętę w takiej ilości ,że zanęta nie jest namoczona tylko nabrała takiej barwy brązowej ,fajnie to wygląda ) dobrze namoczę zanęte nad wodą , a pytanie moje brzmi czy lepiej tak dodawać melasę czy jak to zwykle robiłem nad wodą  rozrabiałem z wodą ,po czym rozrabiałem zanętę .Proszę Kolegów i Koleżanki o wyrażenie opinii w tej sprawie bo bardzo mnie to ciekawi, w jaki sposób dodajecie melasy do zanęty ?
Krzychu

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #214 dnia: 28.03.2020, 06:31 »
Dodaj melase do wody i wymieszaj do rozpuszczenia i namocz tym zanętę.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #215 dnia: 28.03.2020, 06:37 »
Tak zwykle robiłem , tylko czy melasowałeś zanętę czystą melasą kiedyś bez rozrabiania z wodą ? Zrobiłem tak wczoraj a dziś mam zamiar dodać tylko wody , nie wiem czego się spodziewać :P ,ale miałem ochotę na mały eksperyment :) .
Krzychu

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #216 dnia: 28.03.2020, 07:17 »
Często dodaje samej melasy do zanęty i dobrze rozcieram rękoma,dopiero po tym zabiegu dodaję wody.

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #217 dnia: 28.03.2020, 07:45 »
Sama melasa mocno skleja i trudno to rozetrzeć.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #218 dnia: 28.03.2020, 07:53 »
Bez problemu rozcieram to na sice 4mm😉

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #219 dnia: 28.03.2020, 09:19 »
Melsasuj na sucho.
Śmiało :)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #220 dnia: 28.03.2020, 10:03 »
Można na sucho, można rozpuścić melasę w wodzie.  Zależy o jaki efekt nam chodzi. Robiłem kiedyś różne eksperymenty i  obecnie używam zawsze melasy rozpuszczonej w wodzie.  Myślę, że melasa jako że jest  bardzo gęsta, lepka słabo penetruje wnętrze drobinki zanęty. Raczej pokrywa jedynie powierzchnię drobinek.  Owszem mocno skleja zanętę z racji swej kleistości, ale puszcza szybko zaraz po wrzuceniu do wody.  Tak zrobiona zanęta pije mniej wody przy dowilżaniu.  Drobinki zanęty  w środku są słabo nawilżone. Do tego mamy dużo więcej pracy przy wyrabianiu zanęty. Melasa z wodą lepiej penetruje wnętrze drobinek szczególnie gdy używamy zanęt grubiej zmielonych.  Drobinki zanęty napiją się więcej wody i lepiej zalegają na dnie. Zanęta taka moim zdaniem dłużej pracuje , szczególnie na wodach bieżących.
To tylko moje spostrzeżenia każdy z nas ma własne.
Wiesiek

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #221 dnia: 28.03.2020, 10:21 »
Wiecho, trafne spostrzeżenia :beer:
Dodatkowo, melasowanie suchej zanęty to nic przyjemnego. Ale można :) Film Pana Grabowskiego wszystko wyjaśnia :)
Ja do melasy dodaję ciemnego piwa. Tyle ile muszę by ją upłynnić. I tą mieszaniną namaczam zanętę. Leszcze to lubią :)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #222 dnia: 28.03.2020, 15:09 »
Atraktor kremkusa,skład.

40 g kolendry

40 g cynamonu

5 g goździków

5 g ziela angielskiego

20 g kurkumy

1/4 gałki muszkatołowej

20 g soli kuchennej

20 g cukru trzcinowego

Offline rudziutki1987

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #223 dnia: 28.03.2020, 15:18 »
Ja do melasy dodaję ciemnego piwa.

Leszcze wiedzą co dobre ;)
Wysłane z mojego NOKIA 3310 przy użyciu Tapatalka

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #224 dnia: 28.03.2020, 15:22 »
Kiedy to było jak atraktor Kremkusa był we wszystkich sklepach? Biała prostokątna flaszka z zieloną etykietą. Ostatni raz kupiłem ten atraktor w Bochum w 2000roku. To był najlepszy leszczowy atraktor.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣