Autor Wątek: Nowa fundacja - Ratuj Ryby  (Przeczytany 69426 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #15 dnia: 05.08.2015, 11:22 »
Zgadzam się z Tobą w 100%. Tamta fundacja miała wysokie koszty jakby co, większość szło na prowadzenie działalności :)

Ciekawą rzeczą była dyskusja w UK ostatnio odnośnie płacenia wysokich honorariów za reklamy, w których zbierano pieniądze dla fundacji na walkę z rakiem itp. Czasami był to milion funtów dla jakiegoś aktora czy innego celebryty. Jednak argumentowano, że taka reklama z taką gwiazdą, pomaga zebrać wielokrotnie więcej środków, niż jakiś zwykły człowiek opowiadający o problemie. No cóż...

Jednak tutaj jak piszesz brakuje przejrzystości - na co idą pieniądze, co zrobiono itd. Może to dopiero początek, i dlatego jest jak jest. Jednak jeżeli IRŚ sprawuje patronat naukowy, przydałoby się to potwierdzić serią ciekawych artykułów chociażby, skoro chce się współpracować z łowiskami komercyjnymi możnaby też dać jakieś artykuły odnośnie pewnych 'kryteriów' wg których zarybia się takie zbiorniki...

Lucjan

Grendziu

  • Gość
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #16 dnia: 05.08.2015, 11:57 »
Tutaj się zgodzę z Dominikiem, każda fundacja nie działa do końca charytatywnie, w ich statucie powinno być napisane co idzie i na jakie cele, oprócz tego każda fundacja ma obowiązek podać do publicznej wiadomości rozliczenie finansowe za ubiegły rok działalności.

Czasami nawet 25% jest "przeżeranych" przez pracowników, marketing i cała otoczkę.
Ja nic do tego nie mam jeśli dzięki skutecznej reklamie i ciężkiej pracy są wstanie docelowo przeznaczyć więcej środków na szczytny cel, niż ludzie, którzy jak mają coś zrobić społecznie albo zrobią to po omacku albo na odp.. lub będą mówić, że zrobią, a nic z tego nie wyjdzie, bo na chęciach się skończy... to ja taką akcję popieram, bo oni już robią coś... Czasy społecznej pracy skończyły się w poprzednim ustroju, dziś fundacja to dobry pomysł na biznes ale przede wszystkim wsparcie dla innych, a nie tylko dla siebie.


Lucjan co do wędkarzy i wody dla wędkarzy - co w tym złego, że nie na pierwszym miejscu widać te grupę społeczną na ratujryby.pl?
Na co dzień mamy oboje inny obraz wędkarza. Ten z Polski tylko mówi, że chce i będzie wypuszczał poza jednostkami, ale bierze wszystko co popadnie, a ten w UK w większość przestrzega ogólnych zasad. Nadal nad wodą jest więcej wędkarzy, którzy nie przychodzą na ryby tylko i wyłącznie po ryby i tutaj jest ta różnica.

Jeśli wędkarstwo w Polsce dojdzie do poziomu co najmniej jak w UK i nad wodę będą przyjeżdżać osoby aby łowić z czystej pasji a nie po to aby nakarmić całą rodzinę to wtedy będzie lepiej.

A misja Ratuj ryby edukuję chociażby najmłodszych, więc zaczyna od podstaw i kształtuję mam nadzieję, że w odpowiedni sposób przyszłe pokolenia nad wodą, które będę umiały odpowiednio i racjonalnie zachować się nad rzekami i jeziorami.

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #17 dnia: 05.08.2015, 12:15 »
Pamietacie Ice Bucket Challenge i wplaty na konto organizacji non profit ALS Association?
Przypomnijcie sobie ile tak na prawde pieniedzy tafilo do potrzebujacych a przy okazji ile wody zmarnowano.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wyzwanie-ice-bucket-challenge-oszustwo-okultystyczny-rytual-2014-09
 
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Grendziu

  • Gość
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #18 dnia: 05.08.2015, 12:24 »
No właśnie gdyby nie fenomenalny pomysł,  i skuteczność marketingu to kto by się w to zaangażował i kto by o tym słyszał? Ice Bucket Challenge odniosło sukces, bo miało wsparcie m.in. wśród celebrytów...  Liczenie innym co i jak, że odnieśli sukces - dla mnie to zazdrość, a jeśli ktoś ma fajny pomysł to mogę pomóc lub nie, a krytyka jest zbędna.

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #19 dnia: 05.08.2015, 13:06 »
Grendziu, mi nie chodzi o krytykę za to, że "coś robią", tylko o to, że tak naprawdę nie wiemy co robią. Może ich działania są właściwe i mają dobre intencje, a może jest na odwrót.
W Aktualnościach jest info co robili ale te 2-3 zdania nic mi nie dają. Nie ma zdjęć, jakiegoś szerszego opisu więc równie dobrze mogliby nic nie robić tylko pisać. Zbyt dużo było już "fundacji", które tak naprawdę oszukiwały ludzi zbierając pieniądze na jakiś cel, a te trafiały do ich kieszeni. Dlatego tak jak pisał Luk w tych czasach żeby działać dobrze, trzeba mieć wszystko opisane żeby nie było wątpliwości.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #20 dnia: 05.08.2015, 13:26 »
Masz rację Darek, lepiej aby robić dobre rzeczy, chociażby z pewnymi kosztami, niż nic.

Fundacje to pewien problem, bo dla wielu wydanie 10 złotych, z których połowa idzie na wygrodzenia i inne 'koszty', to coś w rodzaju oszustwa. Można mieć wiele za, można też mieć wiele przeciw takiej formie zbiórki pieniędzy czy pomocy.

Ja się cieszę, że wypłynęła tutaj sprawa tej fundacji, bo widzę z jak dużą rezerwą spotyka się ten sposób działania. Myślę, że o wiele lepsze jest jednak działanie poprzez zachęcanie ludzi do wykonania jakieś pracy społecznej, co ważne, szukanie innych dróg niż ,zapłać, a my juz przeznaczymy Twoje pieniądze właściwie (po opłaceniu kosztów)' Inicjatywa, w której ktoś podarowuje, a ktoś część tych pieniędzy bierze dla siebie - nie do końca jest przejrzysta, i zawsze będzie budzić wątpliwości, kontrowersje.

Aby było przejrzyściej, chyba bardziej powinno się ludziom mówić nie - ratujryby.pl, tylko - fundacja ratujryby.pl. Wtedy wygląda to lepiej.

Lucjan

Grendziu

  • Gość
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #21 dnia: 05.08.2015, 13:34 »
Michał nie znam ich, widziałem ich pierwszy raz w sklepie wędkarskim ze stojakiem z koszulkami oraz zwykłym plakatem wydrukowanym pod spodem z informacją o fundacji. Oni są nowi, więc pewnie dopiero się rozwijają, nie chcę ich bronić i podawać za wzór czystości i poświęcenia. Mnie chodziło o ukazanie, że można coś robić jak się tylko chcę, a przyciągnięcie patronatów w stylu miasta Poznania to już o czymś może świadczyć, że mają jakieś poparcie społeczne.

Jeśli ktoś zakłada fundację i głośnie trąbi o swoich akcjach w mediach to na jakiej podstawie mam zakładać, że ma nieszczere intencję i dlaczego od razu mam go podejrzewać, że chodzi mu tylko i wyłącznie o nabijanie własnej kasy do kieszeni?

Wiem, że ludzie kłamią nagminnie, ale przyklejanie łatki z góry, że musi być od razu podstęp?

Mam nadzieję, że tutaj kiedyś się zawiążę organizacja, stowarzyszenie czy fundacja w końcu na rzecz poprawy wód w Polsce i ciekawi mnie jak osoby działające w tym przedsięwzięciu będą znosić krytykę jeśli będą działać tylko i wyłącznie społecznie, a niedowiarki zaczną im kłaść kłody pod nogi swoją niechęcią i krytyką właśnie...

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #22 dnia: 05.08.2015, 13:37 »
Pamietamy "Zlotego Melona" i "Mrowke Cala"?





Zauwazylisci coraz wieksza mode na opierda.anie sie?
Siedzenie za biurkiem w garniturze i dlubanie w nosie :)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Grendziu

  • Gość
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #23 dnia: 05.08.2015, 13:47 »
P^K podaj od razu ile milionów (chyba już setek) i ile sprzętu oraz ile szpitali a w tym ile dzieci wyleczył ten "zły" Owsiak ze swoją ekipą, to wtedy możemy wrócić do dyskusji.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #24 dnia: 05.08.2015, 14:05 »
P^K podaj od razu ile milionów (chyba już setek) i ile sprzętu oraz ile szpitali a w tym ile dzieci wyleczył ten "zły" Owsiak ze swoją ekipą, to wtedy możemy wrócić do dyskusji.

Budżet roczny WOŚP, to około 60-75 mln. Wykorzystanie efektywne środków czasami sięgało 60-70%

Budżet roczny Caritas przekracza 200 mln. Wykorzystanie efektywne środków na poziomie 95%

Chcesz jeszcze coś dodać?
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Grendziu

  • Gość
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #25 dnia: 05.08.2015, 14:17 »
Tak podaj  dokładne dane ze wszystkich lat, i odpowiedz na pytania które zadałem. Ile dzieci uratowali i ile sprzętu dostały szpitale?(mnie się wydaje, że to powinno być w gestii naszego chorego kraju, a nie, że fundacja pomaga dzieciom) Ile osób robi przy tej fundacji za darmo? No i jeśli to takie proste to czemu sami tego nie robicie?


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #26 dnia: 05.08.2015, 14:46 »
Panowie, kłócimy się teraz, kto jest lepsiejszy od lepsiejszego. I dlaczego ocalił tylko 100, jak mógł 115. To jest bez sensu dyskusja, zwłaszcza że nikt nikogo na swoją stronę nie przeciągnie. Każdy z nas ma swój punkt widzenia na takie sprawy i nic nie przekona go do zmiany decyzji. Krótko mówiąc, jedyne, co może z tego wyniknąć, to kłótnia.

Dlatego ten, kto pomaga WOŚP, niech robi to dalej, a ten, kto tego nie robi, niech nie robi. I na tym powinniśmy zakończyć dyskusję.

Pozdrawiam.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #27 dnia: 05.08.2015, 14:47 »
To o czym mówisz Grendziu nie jest przedmiotem mojej/naszej rozmowy. Ja w żaden sposób nie deprecjonuję dokonań Pana Owsiaka. Wiem ile sprzętu jest dzięki niemu i to doceniam. Nawet bardzo. Przykładowo mój synek po urodzeniu miał badany słuch na sprzęcie WOŚP.

Całe clue polega na tym ile procent idzie na "obsługę" fundacji w stosunku do wpływów, które ta fundacja ma. Nic poza tym.

P.S. Takie gadanie, że ja się nie podoba, to sam zrób jest paradne. Przypomina mi piłkarzy, którzy pyskowali dziennikarzom i kibicom, którzy byli niezadowoleni z ich gry. Słabe to było wtedy i słabe jest teraz.
Sam piszesz, że kraj jest chory, a Twoja para idzie w wędkarski gwizdek. Może trzeba leczyć ten kraj? Zająć się polityką, kandydować. Robisz to? Jak nie, to idąc Twoją retoryką nie możesz się w sprawie tego kraju wypowiadać :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #28 dnia: 05.08.2015, 14:56 »
Wracając do sedna tematu tak mnie naszło żeby skontaktować się z nimi i zadać te pytania. Tutaj moje pytanie: Luk, czy Ty możesz wysłać takiego @ z konta spławik i grunt? Obawiam się, że jak wyślę ja z "normalnego" to mogę zostać olany, a tak może chętniej odpowiedzą. Oczywiście zrobisz jak uważasz :-)

Wysłane z Nexus 5 za pomocą Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Grendziu

  • Gość
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #29 dnia: 05.08.2015, 15:17 »
I przeważnie nigdy polityką się nie zajmuję, co faktycznie nie oznacza że nie mam swojego zdania. A że kraj jest chory to wiem jak prawo mnie na codzień broni i jak inni mnie i innych znajomych przedsiębiorców oszukują, jak funkcjonuje NFZ też się przekonałem na własnej skórze.. Kandydować nigdy nie będę, bo polityka mnie brzydzi, wolę łowić ryby i spędzać czas w lesie, tam się restartuję a nie przed tv oglądając wszystkie wiadomości jak leci.

Aby móc liczyć pieniądze fundacji Owsiaka, trzeba byłoby podejść wieloaspektowo do tematu i zrobić audyt, może Caritas a Owsiak nie są do porównania mimo, że gromadzą potężne środki. Może faktycznie obsługa jest inaczej zorganizowana u Owsiaka, co nie oznacza, że jest mniej skuteczna, bo jednak działa praktycznie tylko w Polsce...

P^K podał tylko wydatki nie patrząc na inne rzeczy, czyli jak to się u nas robi, patrzy na to co chce, a nie na całość. No i łatwiej jest krytykować niż chwalić przecież....