Autor Wątek: Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska  (Przeczytany 30907 razy)

elvis77

  • Gość
Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska
« dnia: 28.03.2015, 23:45 »
Witam. Zachęcam do wpisywania i dyskusji na temat jeśli  nie rybnych to chociaż ładnych i spokojnych i ciekawych miejscówek na Mazowszu.Oczywiście nie tylko,bo jeśli ktoś uzna jakąś komercję za ciekawą to również będzie mile widziana.

Offline zbyszek73

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grudusk / Ciechanów
  • Ulubione metody: bat

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska
« Odpowiedź #2 dnia: 30.03.2015, 18:15 »
Ładna rzeczka. Trochę daleko z Wawy ale może kiedyś warto byłoby się tam wybrać. A jakieś dokładniejsze namiary podasz gdzie są fajne miejscówki(koło jakiej miejscowości)

Ja w zeszłym roku szukając palcem po mapie wybrałem jeziorko Rokola. Było tam ładnie. Co prawda nie połowiłem za bardzo bo tylko jakiś mały linek i płotka ale wydaje mi się że dość rybne jezioro. Jest tam Pałac na środku jeziora na wyspie. Myślę żeby się tam znów wybrać... właśnie poczytałem trochę opis łowiska jakiegoś wyczynowca. Jest to głębokie łowisko i dość trudne ale mnie to chyba nie zraża do tego miejsca.

Najczęściej łowię na Narwi koło mojej działki ale w zeszłym sezonie nie trafiłem żadnej pożarnej ryby co mnie trochę zniechęciło i nakierowało na komercje.

Niedaleko działki mam też jeziorko Klucz. bardzo piękna miejscówka ale warto się wybrać tam w tygodniu bo w weekendy dużo biwakujących imprezowiczów. Kolejne 'ale' jest takie że ze 2-3 lata temu tam była taka przyducha że większość ryb się podobno przekręciła(ale ładnego lina złapałem w zeszłym roku... muszę się bardziej przyłożyć do tego łowiska... będąc na działce mam zamiar nawet tam parę dni ponęcić)
Mariusz
Fishing Fighters Team

Grzes77

  • Gość
Odp: Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska
« Odpowiedź #3 dnia: 30.03.2015, 18:52 »
Temat dla mnie ;).
Wody PZW są słabe na Mazowszu i lepiej daleko nie szukać, bo szkoda kasy na paliwo, tylko przyzwyczajać miejscowe ryby do własnych wyrobów, w ten sposób więcej połowimy, niż szukanie łowisk w naszej części kraju. Mogę napisać, że kilkunastohektarowy zbiornik Czapla w Sieciechowie jest rybny, przyjeżdżają ludzie z całego starego woj. Radomskiego. No i ... łowią tylko wybrańcy, a dokładnie ludzie, którzy łowią tam często (najczęściej miejscowi), mają określone ulubione miejscówki i walą tylko wiadrami gotowaną kukurydzę. Tym kolesiom nikt nie dorówna. Osobiście wolę wypróbowane przez siebie zbiorniki i miejsca, na każdą porę roku i pogodę inne.

Jeśli chodzi o komercje, to znam dwie. "Oleśnikowa dolina" i "Całowanie". Ten pierwszy kameralny i typowo pod odpoczynek (mały zbiorniczek) typu nazwijmy to angielskiego (na plus jesiotry, mój brat cioteczny i kumpel dwa lata temu łowili 130cm sztuki), drugi natomiast zbiornik bardziej pod typowe karpiowanie. Nie mnie oceniać, który lepszy, każdemu pasuje co innego, na Oleśniku połowimy karpie +20kg, tak jak na Całowaniu, to samo z drobnicą. W kwietniu zawitam na Oleśnik, bo chcę złowić jesiotra w tym sezonie, powinny mieć już około 1,5m te większe ;).

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska
« Odpowiedź #4 dnia: 31.03.2015, 08:38 »
To może ja dołożę swoje 3 grosze :)

Mieszka w bardzo dobrym miejscu z wędkarskiego punktu widzenia :)
Na przysłowiowy rzut beretem mam do dyspozycji Narew, Wisłę oraz Wkrę (niestety od tego sezonu za dodatkową opłatą - brak porozumień OM - OC).

Rejon ujścia rzeki Narew dobrze opisany jest w linku niżej,

http://muskie.home.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=79&Itemid=99999999

Z wód stojących masa starorzeczy i moja perełka Jezioro Góra, z dużą populacją lina i szczupaka. 

http://ompzw.pl/index.php?article=116#top

Z komercji polecam Łowisko Okoń,

http://www.okon.com.pl/

nie jes to typowy staw tylko stara dzika żwirownia zaadaptowana na łowisko specjalne, mam sentyment do tego miejsca bo wędkowałem tu gdy po drugiej stronie trwały jeszcze prace wydobywcze. Obok jest jeszcze druga żwirownia, niestety niepilnowana i rybostan jest bardzo przetrzebiony przez kłusowników.
Marcin

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska
« Odpowiedź #5 dnia: 31.03.2015, 11:10 »
Na przysłowiowy rzut beretem mam do dyspozycji Narew, Wisłę oraz Wkrę (niestety od tego sezonu za dodatkową opłatą - brak porozumień OM - OC).

No popatrz, to ja będąc przekonany, że porozumienie jest podpisane jak w ubiegłych latach, byłem w tym roku na początku marca na miętusach nad Wkrą bez dopłaty, czyli kłusowałem :( Nic co prawda nie złowiłem, ale widzę, że muszę baczniej przyglądać się temu, gdzie można łowić.
Po połączeniu z Okręgiem Płockim jest teraz dostępnych sporo jezior na Pojezierzu Gostynińsko-Włocławskim. Ode mnie to co prawda trochę daleko, ale raz na jakiś czas można się wybrać. Fajne to dla wędkarzy z OM, mniej fajne pewnie dla osób z byłego Okręgu Płockiego.

Ja w zeszłym roku szukając palcem po mapie wybrałem jeziorko Rokola. Było tam ładnie. Co prawda nie połowiłem za bardzo bo tylko jakiś mały linek i płotka ale wydaje mi się że dość rybne jezioro. Jest tam Pałac na środku jeziora na wyspie. Myślę żeby się tam znów wybrać... właśnie poczytałem trochę opis łowiska jakiegoś wyczynowca. Jest to głębokie łowisko i dość trudne ale mnie to chyba nie zraża do tego miejsca.

Dosyć sporo łowiłem na Rokoli swego czasu, głównie na spinning. Po pierwsze, jest tam bardzo duża presja wędkarska, mnóstwo karpiarzy - latem zajmują wszystkie miejscówki i tylko się zmieniają. Można złowić ładnego lina, karpia, płoć. Jesienią warto się wybrać na szczupaka ze spinningiem.  Nie jest to co prawda eldorado, ale jezioro jedno z najbardziej rybnych w okolicach Warszawy. Kłusownicy przez lata mieli problem, bo spora część jeziora była niedostępna dla ludzi i znajdowała się na terenie przyległym do wspomnianego przez Ciebie pałacu. Należał on (a być może należy nadal) do Kancelarii Prezydenta RP. Wałęsa spędzał tam wszystkie weekendy, jeździł tam również często Kwaśniewski. Wszystko było pilnowane przez BOR. Jezioro było monitorowane. Jak byłem w okolicy w zeszłym roku, to nie widziałem już strażników, ani wojska. Być może pałąc zmienił właściciela.


Daniel, a powiedz mi, jak tam te glinianki  w Zielonce, pływa w nich coś? Nie mogę się tam wybrać. Każdego roku planuję, ale wyobrażam sobie zawsze, ze pewnie pełno ludzi i jakoś rezygnuję.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska
« Odpowiedź #6 dnia: 04.04.2015, 10:11 »
To ja od siebie dopiszę Domaniów.
Bardzo ciekawy zbiornik z wyraźną dominacją leszcza.
Niektórzy narzekają na tą zaporówkę że leszcz z pasożytem że coś tam coś tam.
Nie połowiłem tam jeszcze porządnie w sensie wyników, bo .... raczej więcej było "drinkowania" niż łowienia, ale w tym roku to się zmieni.
A czemu piszę o tym zbiorniku?
Jeżdżę od trzech lat na zawody i widzę ile ryb "niedrinkujący" wyciągają.
Zawody są w miejscowości Brudniów na bocznej tamie która jest dostępna tylko dla zorganizowanych ekip, a efekty?
Najlepsi do 40 kg na dwóch!
Moim zdaniem w okolicach Radomia najlepsza woda pod feedera.


Tylko trzeba z "sokiem z gumijagód" uważać. :P
Paweł.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska
« Odpowiedź #7 dnia: 06.04.2015, 13:46 »
Zachęcam do wpisywania i dyskusji na temat jeśli  nie rybnych to chociaż ładnych i spokojnych i ciekawych miejscówek na Mazowszu.
Może Baniocha. Podobno ryb sporo, dużo kasy wydają na zarybienia. Rozmawiałem ostatnio z prezesem stowarzyszenia, które ma tam 8 stawów (wszystkiego podobno około 30 hektarów, ale jak je sobie obejrzałem to trudno mi w to uwierzyć). Stowarzyszenie liczy ok. 500 członków, którzy operują na tych zbiornikach. Zamieniłem też parę słów z napotkanym wędkarzem. Powiedział, że w sezonie jest okropny ścisk. Jeden stoi koło drugiego. Ale ryb też jest dużo - jak mówił - liny, karpie, amury, karasie, płocie, szczupaki, sandacze. Oczywiście na różnych stawach różnie się to rozkłada.
Srednie walory estetyczne - może jak się zazieleni będzie inaczej. Jeden ładny staw w lesie.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska
« Odpowiedź #8 dnia: 11.05.2015, 13:43 »
Z wód stojących masa starorzeczy i moja perełka Jezioro Góra, z dużą populacją lina i szczupaka. 

http://ompzw.pl/index.php?article=116#top

Ostry czy tam można łowić tylko z łodzi? Niedaleko mam działkę i w zeszłym roku robiłem rekonesans i byłem przy tym stawie i podobało mi się ale w końcu nie wybrałem się właśnie z powodu braku odpowiednich miejscówek a teraz jeszcze w regulaminie widzę "11. Wędkowanie w jez. Góra i Pomocnia dozwolone jest tylko z łodzi wypożyczonych w stanicach wędkarskich."

Ja w zeszłym roku szukając palcem po mapie wybrałem jeziorko Rokola. Było tam ładnie. Co prawda nie połowiłem za bardzo bo tylko jakiś mały linek i płotka ale wydaje mi się że dość rybne jezioro. Jest tam Pałac na środku jeziora na wyspie. Myślę żeby się tam znów wybrać... właśnie poczytałem trochę opis łowiska jakiegoś wyczynowca. Jest to głębokie łowisko i dość trudne ale mnie to chyba nie zraża do tego miejsca.

Dosyć sporo łowiłem na Rokoli swego czasu, głównie na spinning. Po pierwsze, jest tam bardzo duża presja wędkarska, mnóstwo karpiarzy - latem zajmują wszystkie miejscówki i tylko się zmieniają. Można złowić ładnego lina, karpia, płoć. Jesienią warto się wybrać na szczupaka ze spinningiem.  Nie jest to co prawda eldorado, ale jezioro jedno z najbardziej rybnych w okolicach Warszawy. Kłusownicy przez lata mieli problem, bo spora część jeziora była niedostępna dla ludzi i znajdowała się na terenie przyległym do wspomnianego przez Ciebie pałacu. Należał on (a być może należy nadal) do Kancelarii Prezydenta RP. Wałęsa spędzał tam wszystkie weekendy, jeździł tam również często Kwaśniewski. Wszystko było pilnowane przez BOR. Jezioro było monitorowane. Jak byłem w okolicy w zeszłym roku, to nie widziałem już strażników, ani wojska. Być może pałąc zmienił właściciela.
Dzięki Logarytm za opis. Szukam właśnie miejscówki na jakiś dzionek w weekend i albo jezioro Góra albo Rokola. Chcę odpocząć od komercji oraz dawno się nie mierzyłem z dzikim jeziorkiem. Byłeś może tam w tym roku? Polecasz jakaś część zbiornika?
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska
« Odpowiedź #9 dnia: 11.05.2015, 14:40 »
Siemanko, można ale tak jak wyczytałeś tylko na łódkach wypożyczonych w stanicy. Ale łódki są całkiem znośne w stanie dobrym.
Teraz jest jeszcze dużo miejsc żeby połapać z brzegu za chwilę wszystko będzie zarośnięte.





Marcin

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska
« Odpowiedź #10 dnia: 11.05.2015, 14:50 »
Siemanko, można ale tak jak wyczytałeś tylko na łódkach wypożyczonych w stanicy. Ale łódki są całkiem znośne w stanie dobrym.
Teraz jest jeszcze dużo miejsc żeby połapać z brzegu za chwilę wszystko będzie zarośnięte.
Tylko że ja nigdy nie łowiłem z łódki i jest to chyba trochę inna jazda...Ok chyba po-prostu źle zrozumiałem ten zapis "11. Wędkowanie w jez. Góra i Pomocnia dozwolone jest tylko z łodzi wypożyczonych w stanicach wędkarskich.". Myślałem że można tylko z łódek a z brzegu nie można. A to chodzi o to że jak łódka to tylko ta wypożyczona? Oj chyba odwiedzę to miejsce w weekend... Jest to miejscówka która jest dla mnie lepiej dostępna(blisko działka) niż Rokola. Ostry może chętny na rybki w weekend?
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska
« Odpowiedź #11 dnia: 11.05.2015, 23:25 »
Polecasz jakaś część zbiornika?

Jezioro jest przedzielone ogrodzeniami pałacu na dwie części. Polecam bardziej część północną, a ściślej jej środek lub miejscówki położone na południu tej części. 
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska
« Odpowiedź #12 dnia: 12.05.2015, 07:50 »
Tak moze tylko dopisze ze Domaniów to juz tereny radomskie.
Do tego chyba sa tam dodatkowe opłaty.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska
« Odpowiedź #13 dnia: 12.05.2015, 08:15 »
Ale w tytule było o łowiska w mazowieckim. Nie z podziałem na okręgi ???
Paweł.

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Woj. Mazowieckie. Ciekawe łowiska
« Odpowiedź #14 dnia: 14.05.2015, 11:44 »
Siemanko, można ale tak jak wyczytałeś tylko na łódkach wypożyczonych w stanicy. Ale łódki są całkiem znośne w stanie dobrym.
Teraz jest jeszcze dużo miejsc żeby połapać z brzegu za chwilę wszystko będzie zarośnięte.
Tylko że ja nigdy nie łowiłem z łódki i jest to chyba trochę inna jazda...Ok chyba po-prostu źle zrozumiałem ten zapis "11. Wędkowanie w jez. Góra i Pomocnia dozwolone jest tylko z łodzi wypożyczonych w stanicach wędkarskich.". Myślałem że można tylko z łódek a z brzegu nie można. A to chodzi o to że jak łódka to tylko ta wypożyczona? Oj chyba odwiedzę to miejsce w weekend... Jest to miejscówka która jest dla mnie lepiej dostępna(blisko działka) niż Rokola. Ostry może chętny na rybki w weekend?

Ja niestety w ten weekend nie dam rady :( mam imprezę rodzinną. Jak byś potrzebował jakiś wskazówek dojazdu lub coś takiego to wal śmiało :)
Marcin