Autor Wątek: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?  (Przeczytany 4152 razy)

Offline Kuba92

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 4
Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« dnia: 15.04.2019, 15:48 »
Hej wędkarze !

Zamówiłem sobie kijek Nevis Vanity Carp Feeder 3.6m CW do 100g i szukam kołowrotka do niego :) Głównie łowię na stawach komercyjnych karpie w przedziale 2-5kg. Z jednej strony zastanawiam się nad wolnym biegiem, ale nie jest to priorytet, bo aktualnie moje wędki ratuje poluzowany hamulec i jakoś sobie radzę bez szukania kija w stawie ;D

Na pewno chciałbym mieć dobry klips, który nie tnie żyłek. Aktualnie łowię na dwóch wędkach Mikado Golden Bay Feeder z kołowrotkami Jaxon Atrium GTX300 i klips tnie żyłki jak szalony - poza tym nawet nie narzekam na pracę tego kręcioła. Niestety kołowrotek MAP z klipsem ACS jest dla mnie zbyt drogi.

Chciałbym żeby też wizualnie w miarę pasował mi kołowrotek do kija, bo chwalonego Daiwa Ninja średnio sobie wyobrażam kolorystycznie z kijem Nevisa.

W moje oko wpadł mi kołowrotek Okuma Custom Black Feeder CLXF-55 FD i przyjmijmy to za górną granicę jaką chciałbym przeznaczyć na zakup.

Mógłbym liczyć na jakieś wasze sprawdzone propozycje ?

BTW - Jaxon gtx300 ma za głęboką szpulę, a rozmiarowo jest mi trochę za mały.

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« Odpowiedź #1 dnia: 15.04.2019, 16:27 »
Ryobi Arctica 5000
Pozdrawiam

Robert

Offline Kuba92

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 4
Odp: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« Odpowiedź #2 dnia: 15.04.2019, 18:57 »
Ryobi Arctica 5000

Wydaje się to fajna propozycja, ale na taką szpulę żyłki 0.28 to też nawinę baaaardzo dużo, a tego chciałbym uniknąć...
Nie rzucam dalej niż 50 metrów, często po 30...płytka szpula z nawojem do około 150 metrów wydaje się dla mnie idealna. Sam fakt, że zylki trabucco, które bardzo lubię są tylko w szpulach 150 metrów, a kombinacje z podkładami też zawsze mnie denerwują.

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« Odpowiedź #3 dnia: 15.04.2019, 19:07 »
Sam mam i sam używam.
Żyłki nie podwijam
Taka 0,28 wchodzi jakieś 180m
Warto kupić 500m i nawinąć na dwóch , trzech maszynach
Sprzęt sprawdzony
Poszukaj na Forum , same superlatywy
No ale decyzja należy do Ciebie
Pozdrawiam

Robert

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« Odpowiedź #4 dnia: 15.04.2019, 19:45 »
Okuma custom black feeder albo Pulzar baitfeeder 4000 i będzie ok ;)

Offline Kuba92

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 4
Odp: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« Odpowiedź #5 dnia: 15.04.2019, 19:48 »
@Tetley

A jak sprawa wygląda z klipsem w tym kołowrotku ? Bo z wyglądu nie wiele się różni od tego co mi żyłki przecina...
Zarzucasz z klipsem czy bez ? Jakoś bezpiecznej wyglądają te okrągłe jak we wspomnianej przeze mnie Okumie, ale to tylko moja subiektywna opinia niczym nie poparta, bo nigdy tego nie miałem okazji testować. W ogóle nigdy nie rzucam z klipsem, bo mi kołowrotki na to nie pozwalają. Myślałem że to zła technika rzutu, ale kilka razy już zerwałem żyłkę odczepiając ją zaledwie z klipsa, więc coś musi być na rzeczy. Mam dość utopionych zestawów, więc trzeba zmienić kołowrotki.

Kolejna sprawa ... przynajmniej patrząc po cyfrach to ten rozmiar 5000 kołowrotka będzie chyba dwie kategorie większy niż GTX300 od Jaxona ? Czy GTX300 rozmiarem będzie jak Ryobi Arctica 4000 ?

No dobra...a gdybyśmy mieli się ograniczyć do kwoty 200 zł ? Do tego budżetu faktycznie ta Daiwa Ninja jest najlepszym wyborem ?

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« Odpowiedź #6 dnia: 15.04.2019, 19:53 »
Arctica ma plastikowy klips mam zaubera i też ma plastik co do jakości to nie wiem używam markera do żyłek albo gumki na szpulę lepsze rozwiązanie ;)

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« Odpowiedź #7 dnia: 15.04.2019, 20:00 »
Do kija 330 do 100gram mam spory kołowrotek i w niczym mi to nie przeszkadza. Za jednym obrotem korbki zwija 100cm żyłki.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« Odpowiedź #8 dnia: 15.04.2019, 20:04 »
Po co kombinować Okuma custom black feeder większy model i masz kołowrotek bajka w czerni ;),z metalowym klipem :thumbup:

Offline Kuba92

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 4
Odp: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« Odpowiedź #9 dnia: 17.04.2019, 14:17 »
Po co kombinować Okuma custom black feeder większy model i masz kołowrotek bajka w czerni ;),z metalowym klipem :thumbup:

No i stanęło na takim właśnie wyborze :) Ale zakup już po świętach co by na święconkę kasy wystarczyło ;D

Na pewno model CLXF-55. Jak już przetestuję to zdam relacje.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« Odpowiedź #10 dnia: 17.04.2019, 20:03 »
Będziesz zadowolony :beer:,dobry wybór ;)

Offline Kuba92

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 4
Odp: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« Odpowiedź #11 dnia: 18.04.2019, 17:47 »
Byłem w sklepie stacjonarnym, gdzie mają kołowrotki Okumy, ale akurat tego modelu co mnie interesuje nie było i dostępność dopiero po majówce...

Ale sprzedawca pokazał mi coś takiego:

https://barduta.pl/product-pol-15914-Kolowrotek-DRAGON-MegaBaits-Stealth-Feeder-FD1150i.html

I jak usłyszałem dźwięk pracującego hamulca, to mocno namieszał mi w głowie. Ogólnie cały wygląda naprawdę fajnie, specyfikacja również wygląda obiecująco. Jest to podobno nowy model, więc ciężko o opinie w internecie, ale może jesteście w stanie się coś wypowiedzieć o kołowrotkach tej marki ? Jak wam ogólnie się podoba taka propozycja ?

Offline Kuba92

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 4
Odp: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« Odpowiedź #12 dnia: 19.04.2019, 13:47 »
Nikt nic ? :)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« Odpowiedź #13 dnia: 19.04.2019, 14:57 »
Klip jest zwykly, a sam chinski model kolowrotka jest w ofercie dragona, spro, haldorado, prestona.
Co masz tu na myśli?
Podał byś o jakich modelach mówisz?

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Preston Externity, Cresta SOLITH 5500 WX, TEAM FEEDER Fine Carp 5000, Dragon STEALTH L.D. FEEDER FD1000

Ceresta ma tylko większe przełożenie 5.5: 1, Fine Carp i Preston Externity po 4.6 : 1
Wagi się zgadzają, kształt rolek, zastosowane śrubki, Preston ma tylko inna dupkę ale wytłoczenia na obudowie idealnie te same co reszta.
Maszynka zadebiutowała u Węgrów rok temu, załączam małą sesje rozbieraną którą z ciekawości wykonałem.

Sesja rozbierana mojego Fine Carp: https://tufotki.pl/3dQue?fbclid=IwAR0TjTEUbGjFM829knbJSK8qmnp5i6A9LXH2ee86-OzW2QYHPYOmVPckj7U#p24144799

Najlepsza chyba ta wersja z dragona, przynajmniej na papierze.

Wg mnie to chyba najlepiej przemyślana chinska konstrukcja kołowrotka feederowego.
Ma wszystko czego wymaga współczesny wędkarz, fajny klip, quick drag, ślimak, niskie przełożenie, płytka szpula.

Ceny wszędzie w miarę podobne tylko jak zwykle przepłacamy za Prestona jakieś 30-25% ;/

Offline Kuba92

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 4
Odp: Jaki kołowrotek do Nevis Vanity Carp Feeder?
« Odpowiedź #14 dnia: 19.04.2019, 17:32 »
No nie wytrzymałem i kupiłem tego Dragona. Mam nadzieję, że jak wpadnie mi w ręce omawiana Okuma, to nie będę żałował zakupu. Swoją drogą dobrą cenę mi dali w sklepie - 270 zł.