Autor Wątek: Mikado Black Draft - problem ze szczytówką  (Przeczytany 1201 razy)

Offline Pifko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Mikado Black Draft - problem ze szczytówką
« dnia: 19.06.2018, 17:59 »
Witam. Kilka dni temu zauważyłem że szczytówka w tym modelu oznaczona literą M (krótsza od pozostałych) zaczyna trzaskać,rozwarstwiać się.Teoretycznie mogłem ją wysłać na gwarancję , ale nie chcę przed urlopem pozbywać się kija. Zamówiłem  więc bezpośrednio u producenta nową , pisząc że chcę najsztywniejszą. No i tu się zaczyna problem.Szczytówka dotarła,ale nie M tylko MH. Na moje zgłoszenie ze otrzymałem niewłaściwą , odpowiedziano mi że właśnie MH jest najsztywniejszą. Czy to prawda ? Dlaczego więc M jest grubsza i krótsza ?Wiem że mógłbym sprawdzić ugięcie,ale szczytówka przy ostatniej przelotce jest uszkodzona i nie wiem czy takie sprawdzenie jest wiarygodne.Dodam ze tutaj
http://www.fishingfanatics.pl/finezyjny-picker-mikado-black-draft/
M opisana jest jako najsztywniejsza.natomiast producent nic nie podaje.

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mikado Black Draft - problem ze szczytówką
« Odpowiedź #1 dnia: 19.06.2018, 18:12 »
M-medium czyli średnia MH-medium hard czyli średnio twarda :P a jak szczytówka ma czarną końcówkę to jest węglowa .szklana natomiast jest biała i może być grubsza , nie znaczy to że mocniejsza , węglowa po prostu jest sztywniejsza.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Pifko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Mikado Black Draft - problem ze szczytówką
« Odpowiedź #2 dnia: 19.06.2018, 18:53 »
Ma to sens. Niby wiedziałem z tym M i MH, ale zmyliło mnie to że jest grubsza i przede wszystkim krótsza.

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mikado Black Draft - problem ze szczytówką
« Odpowiedź #3 dnia: 19.06.2018, 19:16 »
Nie ma co patrzeć na oznaczenia i kolory-każda firma inna , po prostu najlepiej przeprowadzić test ugięcia :thumbup: u mnie w MIkado Essencjal Multi Picker są trzy L.M,MH i o tej samej długości MH jest węglowa , czemu w Draft Black zrobili krótszą? i po co? :o Zmierz sobie średnicę dołu szczytówki suwmiarką  , albo przejdź się do wędkarskiego z szczytówką i sobie coś dobierzesz .
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Pifko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Mikado Black Draft - problem ze szczytówką
« Odpowiedź #4 dnia: 19.06.2018, 19:30 »
Z testu ugięcia wynika, że MH jest sztywniejsza i ma czarny koniec. M ma jasny koniec, jest grubsza - czyli jest szklana. Ma też większe ugięcie, ale jest też uszkodzona, wiec nie wiem, czy pomiar jest wiarygodny.