Autor Wątek: Zanęty Grabowski  (Przeczytany 24431 razy)

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #15 dnia: 03.04.2018, 10:00 »
Dobra, taka dyskusja nie ma sensu. Pożyjemy, zobaczymy 8)


"Gufno burza" się rozpętała :D

Chub

  • Gość
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #16 dnia: 03.04.2018, 10:00 »


Nie jest jak to nazywacie "teoretykiem", stwierdzę, że nawet siedzę za dużo nad wodą :D


Nawet ze zrozumieniem nie potrafisz czytać.
Tych zanęt nie próbowałeś więc jak na razie "teoretyzujesz" , że są do ...

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #17 dnia: 03.04.2018, 10:11 »
(...) A ten koleś to niezły bajerant ;p (..)

Oglądając filmy Pana Grabowskiego, bądź czytając publikacje, np. o łowieniu z główek w Odrze, mam odmienne wrażenie - Pan Grabowski bajerować nie potrafi, ale ma rzetelną wiedzę i doświadczenie. I dlatego spróbuję jego zanęt  :)


Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #19 dnia: 03.04.2018, 20:52 »
Wagglery  Pana Dariusza cenie bardzo, ale nic i nikt nie przekona mnie, że zanęta na bazie odpadów przebije mączkę rybną, nawet jakby to była MAGICZNA bułka, bułka to bułka.
Jakby bułka była taka super, to po co kupować zanęty oparte na mączce?

Nie tylko przy metodzie... Ja nawet MMM stosuje do łowienia wagglerem, batem i tak mam 100x lepsze wyniki porównując do zanęt na odpadach, nieważne jakich firm.. :F

A jak dopiero po jakimś czasie wpada ryba i juz je "regularnie" odławiam... Wtedy jak ja mówie "mączka robi robote" 8)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #20 dnia: 03.04.2018, 20:58 »
Pan Dariusz chyba produkuje zanęty pod spławik a nie metode tak? Widziałeś kolego żeby zawodnicy którzy startują w zawodach spławikowych uzywali zanęt opartych na mączkach rybnych? Mylisz przeznaczenie a co za tym idzie skład danej mieszanki.

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #21 dnia: 03.04.2018, 21:04 »
Już! Nie bijcie więcej!

Przecież ja nikomu nie zabraniam..  To tylko moja opinia..





Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #22 dnia: 03.04.2018, 21:29 »
Przeczytałem prawie cały blog p. Dariusza Ciechańskiego - kopalnia wiedzy, polecam. Niestety już nie produkuje zanęt, ostatnio też zamknął sklep. Szkoda.
Wracając do tematu, to zwracam uwagę na dość wysokie koszty wysyłki : 21 zł za paczkę do 30kg, a przy pobraniu 26 zł.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #23 dnia: 03.04.2018, 21:32 »
Eh kolego, uczepiłeś się tej bułki tartej. Co według Ciebie ma być bazą zanęty? Ja bym sobie życzył, żeby każdy producent robił zanęty oparte na bułce tartej (bazy). Nie chcesz wiedzieć, co w większości jest stosowane. U mnie bułka tarta, jak jeszcze sam robiłem zanęty, była jednym z najbardziej pożądanych produktów. Powie Ci to mnóstwo zawodników, ludzi, którzy sami kiedyś robili zanęty. Zanęty na bazie mączek to zupełnie inny rodzaj produktów, przeznaczonych głównie na łowiska komercyjne. Oczywiście są wykorzystywane i stosowane z efektami również na klasycznych wodach czy rzekach, sam często dodaję odrobinę głównie do zanęt rzecznych. Tutaj mówimy o zanętach przeznaczonych na rzeki, gdzie targetem są większe leszcze, jazie, klenie, płocie, świnki etc.
Nie widziałem tej zanęty, więc trudno mi oceniać jej skład, nawet nie wiem czy tam jest ta bułka tarta, o której piszesz. Stwierdzam, że nawet, jeśli jest, to nie jest to żadna ujma a wręcz przeciwnie.
Skuteczność i jakość zanęty to nie wyszukane produkty i aromaty, to przede wszystkim świeże i odpowiednio dobrane składniki, to także powtarzalność zanęty.
Dla mnie produkt, który jest oparty na prostych składnikach ale z zachowaniem zasad, o których wspomniałem wyżej, to produkt, który nie tylko zasługuje na uznanie ale wręcz produkt klasy premium. Gdybym miał czas i chęci, sam robił bym zanęty dla siebie, a bazą z pewnością była by odpowiednio wyprażona bułka tarta. Nie sztuką jest stworzyć zanętę opartą na pierniku sprowadzonym ze szwajcarii, który kosztuje 60 złotych za kilogram. W ogóle w całej tej historii kłania się wykładnia nęcenia, podstawy.
Mit nęcenia, nawet na komercjach obaliłem poprzez lata wędkowania i poznawania zwyczajów dużych ryb, min dużych karpii. Tam, stosowałem 200-300 gr zanęty na kilkugodzinne wędkowanie, gdzie nierzadko moje wyniki dochodziły do 50-100 kg karpi.


Przeczytałem prawie cały blog p. Dariusza Ciechańskiego - kopalnia wiedzy, polecam. Niestety już nie produkuje zanęt, ostatnio też zamknął sklep. Szkoda.
Wracając do tematu, to zwracam uwagę na dość wysokie koszty wysyłki : 21 zł za paczkę do 30kg, a przy pobraniu 26 zł.

Jak ktoś zaczyna sprzedawać to niestety te ceny za wysyłkę są spore. Niskie ceny w innych sklepach głównie uzależnione są od ilości wysyłek sklepu. Jak jest tego trochę to można ceny negocjować z firmami przewozowymi. Na początku zawsze jest lipa. Wiem, bo sam się kiedyś tym interesowałem. Szczególnie, jak się ma umowy podpisane i integracje ze sklepem internetowym.
Grzegorz

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #24 dnia: 03.04.2018, 21:42 »
Jeżeli kogoś uraziłem.. Przepraszam...

Ale moje obserwacje są z goła inne, może przy "zawodniczym" łowieniu to daje lepsze rezultaty. Na moich wodach nawet PŁOĆ lepiej reaguje na zanęty z mączką..

Do jakiekolwiek metody u mnie mączka daje nieporównywalne, bezkompromisowe efkety. Tego nawet nie można porównywać... Każdy gatunek zachowuje się zupełnie inaczej, wpierdziela mączkę równo. Stąd też moje drwienie z "bułki tartej" w zanętach za niemałe pieniądze. Może ktoś kiedyś mi pokaże, że mączka to nie "cud" świata.

Zawodniczo się nie wypowiem, tego też nie wziąłem pod uwagę. Czekam na wasze opinie o wyżej wymieniowych zanętach :P

Offline Kopex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 3
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #25 dnia: 03.04.2018, 21:42 »
Pan Dariusz chyba produkuje zanęty pod spławik a nie metode tak? Widziałeś kolego żeby zawodnicy którzy startują w zawodach spławikowych uzywali zanęt opartych na mączkach rybnych? Mylisz przeznaczenie a co za tym idzie skład danej mieszanki.

Właśnie dlaczego spławikowcy stosują "tradycyjne" mieszanki a nie te "super" na bazie mączek?
Co ma na to wpływ?
Piotrek
catch and release

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #26 dnia: 03.04.2018, 21:47 »
Szybkość działania zapewne, zanęty na bazie mączek raczej nie pracują.

Offline Kopex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 3
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #27 dnia: 03.04.2018, 21:52 »
Szybkość działania zapewne, zanęty na bazie mączek raczej nie pracują.

Jak to zanęta do method feedera nie pracuje?
Właśnie według mojej logiki musi dosyć szybko pracować a nie być "zbitą bryłą".
Piotrek
catch and release

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #28 dnia: 03.04.2018, 21:53 »
Ona raczej się "rozkłada" i odkrywa wisienkę.

Ale ja jestem WIEŚNIAK i sie nie znam! :D



Tutaj masz fajnie pokazane "rożne"

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Zanęty Grabowski
« Odpowiedź #29 dnia: 03.04.2018, 21:54 »
Zanęty "mączkowe" są super.... w chłodnych porach roku, im cieplejsza woda tym mniej skuteczne są - to moje zdanie, poparte praktyką na "moich" wodach".