Autor Wątek: Spicy Method Mix (Sonubaits)  (Przeczytany 13454 razy)

Offline p.gil

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 3
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #15 dnia: 07.05.2016, 22:06 »
Wydajnosc widze po MMM .Pytam w celach informacyjnych😉 I slodkie przynety typu bananas truskawa nie gryza sie?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #16 dnia: 07.05.2016, 22:12 »
Neutralna znaczy bez wyrazistego smaku oraz zapachu typowy wypelniacz.....
Maciek

Offline p.gil

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 3
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #17 dnia: 07.05.2016, 22:13 »
Ja o przynetach teraz😉

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 088
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #18 dnia: 07.05.2016, 22:19 »
Nie ja daje dumbellsa ananas Lorpio i jest git :thumbup:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #19 dnia: 07.05.2016, 22:20 »
No cóż życie składa sie z wyborów  - ten zostawiam w twoich rekach wszystko zalezy od budżetu jakim dysponujesz na wedkarstwo oraz checi do ciaglych eksperymentow....
swiat stoi otworem ...
Maciek

Offline p.gil

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 3
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #20 dnia: 07.05.2016, 22:22 »
Poleciales teraz jak ksiądz z ambony😅 zabrakło tylko "bracia i siostry"!

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #21 dnia: 08.05.2016, 01:19 »
Nie szukajmy cudownych zanęt, bo takich nie ma. Jeżeli chodzi o Sonubaitsa, to ich oferta jest niczym jadłospis w restauracji. Dla każdego coś dobrego... :)

Spicy Meat to bardzo mocno pachnąca zanęta, wg mnie najlepiej sprawdzająca się w cieplejszych porach roku. Ma w swoim składzie konkret, więc naprawdę ma czym wabić. Jeżeli komuś nie działa, to wcale nie jest oznaka jej 'słabości', raczej tego, że ryba preferuje coś innego. Kolor czerwony już wiele mówi, to jest coś co stosujemy gdy jest cieplej raczej i nie chcemy dopasowywać się do koloru dna ale właśnie wyróżniać.

Tak więc pytanie powinno raczej zabrzmieć kiedy używać tej zanęty i gdzie?

Ja bym powiedział, zę to dobry strzał na komercje, pod karpia i leszcza, na rzeki pod brzanę i klenia, które lubują się w takich aromatach. Na wody PZW może być dobra ale nie musi. Jako że jest niepracująca, dodatek mielonych konopi może dodać jej 'skrzydeł'... Ogólnie to jest raczej zanęta do większych ryb, na pewno nie takich jak płoć czy karaś.  Używałbym jej zwłaszcza na mętnych wodach lub 'ruszonych' po deszczu, gdzie ryba kieruje się głównie węchem.



Lucjan

Offline Piotrek1997

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #22 dnia: 09.05.2016, 20:57 »
Mam takie pytanie co do przynety do tej zanety jaka przynete wybrac? czy przyneta musi sie wyrózniać kolorem czy naprzykla moge dac pellet "ostra kielbasa"? czy jakis inny jaskrawy kolor?

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #23 dnia: 09.05.2016, 21:35 »
Jedno jest pewne zanęta ma taki ostry zapach że cały dom wali :-X :D :D A na łowisku poczuje ją każdy nawet na drugim brzegu :D Mi się świetnie sprawdza na wodach PZW, tylko radzę używać rękawiczek bo nie domyjesz, i żony czy kochanki nie dotkniesz :) :)
Piotr

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #24 dnia: 09.05.2016, 22:17 »
Kupiłem w tym roku paczkę tej zanety na test. Po sukcesie z MMM, baz wachania dodałem ja do koszyka
W planach mam ja odłożona na lato, gdzie pojadę na nockę na komercje, oraz na nie odwiedzana przezemnie wczesniej wodę. Mam nadzieje, ze sie sprawdzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline p.gil

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 3
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #25 dnia: 09.05.2016, 22:56 »
Do mnie tez juz idzie ;D mam nadzieje ze odwroci zla passe;D tylko nie wiem jak się do niej mają przynęty np truskawkowe

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #26 dnia: 10.05.2016, 01:16 »
Nie szukajmy cudownych zanęt, bo takich nie ma. Jeżeli chodzi o Sonubaitsa, to ich oferta jest niczym jadłospis w restauracji. Dla każdego coś dobrego... :)

Spicy Meat to bardzo mocno pachnąca zanęta, wg mnie najlepiej sprawdzająca się w cieplejszych porach roku. Ma w swoim składzie konkret, więc naprawdę ma czym wabić. Jeżeli komuś nie działa, to wcale nie jest oznaka jej 'słabości', raczej tego, że ryba preferuje coś innego. Kolor czerwony już wiele mówi, to jest coś co stosujemy gdy jest cieplej raczej i nie chcemy dopasowywać się do koloru dna ale właśnie wyróżniać.

Tak więc pytanie powinno raczej zabrzmieć kiedy używać tej zanęty i gdzie?

Ja bym powiedział, zę to dobry strzał na komercje, pod karpia i leszcza, na rzeki pod brzanę i klenia, które lubują się w takich aromatach. Na wody PZW może być dobra ale nie musi. Jako że jest niepracująca, dodatek mielonych konopi może dodać jej 'skrzydeł'... Ogólnie to jest raczej zanęta do większych ryb, na pewno nie takich jak płoć czy karaś.  Używałbym jej zwłaszcza na mętnych wodach lub 'ruszonych' po deszczu, gdzie ryba kieruje się głównie węchem.

Moje spostrzeżenia są z goła inne.
Co prawda nie używałem spicy mix, a meaty red ringersa.
Mieszanki takie powinny się bardziej sprawdzić w zimne dni. Wiem, że latem jest większa rozmaitość papu w wodzie, ale zimą to co ryby interesuje to jest konkret.
Można powiedzieć, że wszystko zależy od łowiska. Niestety jest różnica miedzy wodą gdzie łowi sporo osób i trzeba w te ciepłe dni skusić rybę na to co masz ty, a wodą zimną, gdzie ryba szuka porządnej porcji papu najmniejszą stratą energii.
Tu też wchodzi do gry różnica w jakości łowisk jakie mamy do dyspozycji. Wszelkie mięsne mieszanki to strzał w 10 jesienią, kiedy ryba potrzebuje zrobić zapasy na zimę. Tak, na komercje jak znalazł, na pzw też. Zależy, jak piszesz, od czasu. Śmierdzące mieszanki nie są odpowiedzią na ciepłą, bogatą w zapachy wodę. Zresztą jak sprawdza Ci się krill & tuna z bait techa?
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #27 dnia: 10.05.2016, 06:31 »
JA stosowałem ten miks wiele razy i efektów specjalnych, lepszych niż przy MMM, nie miałem, używał go często Daniel na wyprawach na Tamizę, i szczerze powiedziawszy wyników wyższych ode mnie nie miał.

Co do zimowego zastosowania (nie jesiennego) - czerwony kolor mi się absolutnie nie sprawdza, dodatkowo ta zanęta jest bardzo pożywna. Zdecydowanie wolę używać dwóch wersji dark - MMM i F1 w tym okresie. Zimą zapachy nie rozchodzą się dobrze w wodzie, ryba reaguje raczej 'wzrokowo', ale dotyczy to przynęt. Ja bym myślał o tej zanęcie głównie na rzekach, i o komercjach jak jest ciepło, bo wtedy kolor i zapach są maksymalnie skuteczne. Ale oczywiście to taka 'generalna' wskazówka.

Bait-tech T&K, śmierdziel wszech czasów, spisywał się dobrze, nie zauważyłem jednak aby dawał lepsze wyniki, więc na kilku sesjach się skończyło, bo nie lubię się męczyć :D
Lucjan

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #28 dnia: 10.05.2016, 08:28 »
Hehehe leży u mnie w garażu zawinietą w 3 warstwy folii szczelnie zamknięta w pudełku.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline p.gil

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 3
Odp: Spicy Method Mix (Sonubaits)
« Odpowiedź #29 dnia: 10.05.2016, 08:29 »
Aż tak śmierdzi? To jak z tymi przynetami?