Autor Wątek: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję  (Przeczytany 30204 razy)

Offline Jamesik74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #30 dnia: 04.04.2019, 09:13 »
Dzięki,  pewnie będzie tak jak mówisz.  Dodam jeszcze że fajnie by było gdyby ta "agresja" została skierowana we właściwym kierunku . Są  miejsca (np. zaraz za tamą na Jeziorsku ) gdzie systematycznie zjeżdża się tłum kłusoli i łapią na szarpaka! Pomijając samą metodę "łowienia"  i miejsce łapią i zabierają wszystko jak leci bez względu na wymiar, okres ochronny.  To przeciw nim my wszyscy normalni wędkarze powinniśmy się zwrócić!  Są tacy którzy nie boją się tego robić i udostępniają wizerunki tych "wędkarzy" lub tablice rejestracyjne ich aut na grupach ( za to też są krytykowani , widziałem również groźby ) , próbują coś zrobić- zgłaszają problem odpowiednim organom . Czasem coś z tego wychodzi dobrego i tak trzymać
Marcin

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #31 dnia: 04.04.2019, 09:16 »
W życiu politycznym jest podział na PISuarów i POparańców.
Na "prawdziwych" Polaków  i na tych gorszego sortu.
Ludzie /zwolennicy ww ugrupowań podzielili Polskę na lewaków ,komuchów ,Popaprańcow ,kodowców i inne nacje.
W koło nienawiść  jedni na drogich patrzą wilkiem, jak tak dalej pójdzie będzie wojna domowa.
już są ofiary polityczne ,zamordowani tylko dla tego że są "za" lup "przeciw"
Wędkarze też są dawno podzieleni na ELITE  (muszkarzy), Spinningistów i Grunciarzy.
Zarówno ci pierwsi jak ci drudzy mają w pogardzie tych trzecich.

Mało wam tego? jeszcze chcecie podziału Na nokilowców ,półnokilowców,i killerów.
Co jeszcze? jakie podziały wymyślicie????
Autor nawołuje do wyciszenia ,jakiegoś umiaru w wyzwiskach a wy dalej swoje. >:O

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #32 dnia: 04.04.2019, 09:24 »
No tak >:O pominąłeś  grypę kayak fishing Poland a trochę nas jest 8)
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #33 dnia: 04.04.2019, 09:26 »
Mam nadzieję,że nie jestem tą osobą ze szczupłym :D.Akurat tak się zdażyło,że na koniec roku złapałem taką właśnie mamuśkę i niestety nie chciała odpłynąć po bardzo długim czasie i mimo mojej nieudolnej próby natleniania pod koniec musiałem ją zabrać do czarnego wora.Żeby nie było po natlenianiu zostawiłem ją przy brzegu nie trzymając jej.Więc nie miałem na celu jej zabrania.
Raczej nie. To było akt bezkalkulacji osobnika z rodziny Spiningus Gumofilcus Kormoranus. Jeszcze nie wypiął, a już walił w łeb i do wora.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #34 dnia: 04.04.2019, 11:25 »
Autor nawołuje do wyciszenia ,jakiegoś umiaru w wyzwiskach a wy dalej swoje. >:O
Q..wa mac nie rozumiem jak tu można się wyciszyć w wyzwiskach kierowanych do tych wędkarzy którzy postępują w opisanych przykładach. Kilka razy przeczytałem pierwszy post na ten temat i proszę wierzyć mi że takie własnie teksty potęgują wrogość  do tych ludzi. Mięsiarze -nie,  gumofilce- nie, bereciarze nie to może niech będzie po "łacinie" - dziadus pazernus
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 502
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #35 dnia: 04.04.2019, 11:47 »

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #36 dnia: 04.04.2019, 11:53 »
dziadus pazernus

 ;D ;D ;D Mistrz
No padłem

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #37 dnia: 04.04.2019, 12:03 »
Wędkarz - osoba chodząca na ryby.

Po obłożeniu łowisk no kill widzę, że w Polsce jest bardzo mało wędkarzy.
Ja bym wprowadził (oczywiście bym nie wprowadził - taki eksperyment myślowy tylko), całkowity zakaz zabierania ryb pod karą 10 tysięcy zł za każdą znalezioną przy delikwencie. I kontrole po 10 razy dziennie, wszędzie.
I wtedy szybko by się okazało, ile osób w tym kraju cieszy się wędkarstwem i może się pogodzić z tym, by ryby nie zabierać. Dla ilu liczy się przede wszystkim hobby. A dla ilu liczy się tylko mięcho.
Aha, to oczywiście ci etyczni. Co to wychodzą z domu z żądzą mordu. Idą tylko po to, by zabić. I są bardziej etyczni od tych, co wypuszczają. Bo oni przecież wychodzą z domu z myślą o tym, by zadawać cierpienie. Napawają się tym i tylko o tym myślą. Jak zadać cierpienie!

Dla mnie takie tematy to jest jakiś dramat. Mięsiarskie, wąsate dziady, gumofilce wredne, prymitywy niszczące nasze wspólne dobro, by tylko zagarnąć jak najwięcej i jak najszybciej dla siebie - to jest rak trawiący polskie wody. Gardzę tymi ludźmi. To nie są wędkarze i powinni być ze związku usunięci jak najszybciej. Wzięcie ryby to powinien być jedynie dodatek do wędkarstwa. I pod to też powinny być skonstruowane przepisy.

Ja to pisałem prywatnie, nie jako moderator.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #38 dnia: 04.04.2019, 12:29 »
Wędkarz - osoba chodząca na ryby.

Po obłożeniu łowisk no kill widzę, że w Polsce jest bardzo mało wędkarzy.
Ja bym wprowadził (oczywiście bym nie wprowadził - taki eksperyment myślowy tylko), całkowity zakaz zabierania ryb pod karą 10 tysięcy zł za każdą znalezioną przy delikwencie. I kontrole po 10 razy dziennie, wszędzie.
I wtedy szybko by się okazało, ile osób w tym kraju cieszy się wędkarstwem i może się pogodzić z tym, by ryby nie zabierać. Dla ilu liczy się przede wszystkim hobby. A dla ilu liczy się tylko mięcho.
Aha, to oczywiście ci etyczni. Co to wychodzą z domu z żądzą mordu. Idą tylko po to, by zabić. I są bardziej etyczni od tych, co wypuszczają. Bo oni przecież wychodzą z domu z myślą o tym, by zadawać cierpienie. Napawają się tym i tylko o tym myślą. Jak zadać cierpienie!

Dla mnie takie tematy to jest jakiś dramat. Mięsiarskie, wąsate dziady, gumofilce wredne, prymitywy niszczące nasze wspólne dobro, by tylko zagarnąć jak najwięcej i jak najszybciej dla siebie - to jest rak trawiący polskie wody. Gardzę tymi ludźmi. To nie są wędkarze i powinni być ze związku usunięci jak najszybciej. Wzięcie ryby to powinien być jedynie dodatek do wędkarstwa. I pod to też powinny być skonstruowane przepisy.

Ja to pisałem prywatnie, nie jako moderator.
Ale jaj już kara 10k za każdy 1kg ryby bo jednak jeśli za każdą rybę to vy skupili się na tych największych a nie na małych.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #39 dnia: 04.04.2019, 12:29 »
Funkcjonują, na tym forum też bardzo często, różne nazwy pogardliwe dla wędkarzy (...).

Czuję się po przeczytaniu tych wypocin jakby lewak miał mnie siłą przymusić do jego poglądów jak z tolerancją homosi i innego dziadostwa.

Daruj sobie takie teksty.
Jacek

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 722
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #40 dnia: 04.04.2019, 12:33 »
Kolego tata1959
Ja wszystko rozumiem, w dzisiejszych czasach nienawiść jest na porządku dziennym.
Ale wracając do Pańskiego tekstu, pozwolę się nie zgodzić.

U mnie na moich wodach, jeziorach pzw panuje szarańca gumofilców, mięsiarzy i starych dziadów. Jak mam szanować kolesi którzy rok w rok, wyciągają cholendarne ilości nie wymiarowych ryb, którę z wiadomych przyczyn lądują u Nich w SAMOCHOODACH za 50 tyś zł. Jak mam niereagować na kolesi, którzy potrafią jednego dnia wyje.... kilkanaście nie wymiarowych Linów czy Karpi i wszystko wpakować do fury za 50 tyś zł. Powiedz mi, dlaczego w dzisiejszych czasach tak jest ?. Mówisz ze największa wina pochodzi od rybaków. Masz w tym dużo racji, Ja pochodzę z okręgu Toruńskiego i wiem co się dzieje na moich wodach. Za chwilę na 100% wejdzie, chamski złodziej ,,rybak,, i wszystko wytępi do ostatniej uklejki.  Z jednej strony płacze, a z drugiej wiem ze ,,Typowy Mięsiarz,, straci swoje KOTLETOWE eldorado.
Robie samojebki i będę robił, bo taka jest kolej nowoczesnych czasów, używam metody i będę używał, bo wiem ze mogę coś złowić. Można by pisać i pisać, ale nie mam na to czasu, bo jadę na ryby Pierdolnąc sobie SAMOJEBKĘ

Przepraszam za wulgaryzmy :P
Pozdrawiam Mateusz

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #41 dnia: 04.04.2019, 12:42 »
Luk wspomniałeś o okręgu Olszyńskim. Pochodzę z Olszyna i wody jest sporo. Łowię od 1970 roku gdzie na tamte lata moja wiedza była znikoma, bo miałem 10 lat.  Starczyło założyć robaka na hak i bez nęcenia łowić ryby. Na łowienie okazów nie było szans bo sprzęt był mało doskonały. Jeszcze 15 lat temu łowiłem sporo ładnych ryb ale z roku na rok było co raz gożej. Nie mam nic przeciw zabieraniu ryb z łowiska , ale niech ma to umiar. Sam też zabierałem 2 do 3 wymiarowych ryb do konsumpcji. Lecz nie raz się kłuciłem z mięsiarzem który miał w siatce 40leszczyków po 15 cm i zabierał to do domu. To wina takich mięsiarzy że nie ma ryb. Obecnie nawet siatki na ryby nie zabieram. Łowię bo sprawia mi to przyjemność ale nie krtykuję tych co zabiorą rybę do zjedzenia. Zamiast krytykować lepiej dawać przykład swoim postępowaniem. Mięsiarze o których napisałem robią większe spustoszenie w rybostanie jak rybacy. Jak się zabiera ryby które nie odbyły jeszcze tarła to nie będzie ryb.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #42 dnia: 04.04.2019, 15:10 »
Kolego Tata1959 domyślam się po nicku że być może jesteśmy w zbliżonym wieku (ja rok produkcji 1968) dlatego też postanowiłem odnieść się w paru zdaniach do tego co napisałeś w pierwszym poście. Zacznę od tego że nigdy na forum, w swoich wypowiedziach z kolegami czy też w rozmowie z przypadkowo napotkanymi wędkarzami nad wodą nie bylem za tym by całkowicie zabronić zabierania ryb do domu. Masz potrzebę weź ją sobie usmaż. W swoimi dotychczasowym życiu ilekroć  będąc nad wodą każdego wędkarza traktowałem i traktuje jako kolegę a nie rywala.  Dlatego tez raz w życiu byłem na zawodach i stwierdziłem że to nie dla mnie. To własnie będąc nad wodą w przeszłości w okręgu mazowieckim a obecnie w ciechanowskim spotkałem się z chamstwem i brakiem kultury. Niestety te chamstwo płynęło od wędkarzy którzy w 99% zabierali ryby. To oni własnie są tacy niedostępni z nimi nie było żadnej rozmowy o przynętach zanętach lub o sprzęcie  tylko temat kończył się na tym ile ryb zabrał. W mojej ocenie to oni własnie chcą postawić się wyżej. Chcą pokazać znajomym rodzinie jacy naprawdę z nich dobrzy wędkarze bo przecież to widać po siatce pełnej ryb którą to niosą z głową dumnie podniesioną do góry do domu.. Najczęściej łowię na grunt i podobnie jak Ty nie stosuję żadnej elektroniki bo mnie to wkurzają te piskałki jak już to tylko świetlika w nocy montuję na szczytówce i pomimo tego nie uważam że elektronika to coś złego. Sam nawet myślę nad zakupem tej elektroniki bo często zdarza się że nad wodą palimy grila i odchodzę parę metrów od wędek. Teraz może dam i ja przykład z nad wody. Obecnie mieszkam ok. 65km na północ od Warszawy. W mieście tym jest tam zbiornik ok. 4ha którym opiekuje się miejscowe koło PZW. W tym roku jest to drugi sezon jak tam będę wędkował. Obowiązuje tam regulamin który ustanowił zarząd koła- nie zabieramy karpia pełnołuskiego i amura. W ubiegłym roku często tam byłem miałem niezłe wyniki i to nie z tych jak napiąłeś samojebek ale normalnie z gruntu. Zestaw przelotowy.Któregoś dnia coś mi strzeliło do głowy by powędkować własnie na metodę i kupiłem podajniki drennana. Miałem brania i to dość często nawet kilka większych rybek się trafiło. Jak te brania zobaczyli miejscowi wędkarze to myślałem że wątrobę mi wygryzą.  Jeden gostek sprawiał wrażenie normalnego nawiązał ze mną rozmowę. Wytłumaczyłem mu o co chodzi i nawet sie z nim zaprzyjaźniłem trochę. Parę tygodni później zamówiłem mu pelet kulki i on zaczął mieć wyniki. Jak wcześniej napisałem zbiornik ten ma swój regulamin gdzie jest wyraźnie napisane że ryby można zabierać w dni świąteczne , weekendy i dni oznaczone czerwoną kartką w kalendarzu. Wyobraź sobie że na własne oczy widziałem jak chyba w czwartek ale na pewno  28.06.2018r ten pieprzony prawdziwek skrobał prawdopodobnie amura lub karpia pełnołuskiego. Dowiedziałem się później że on złowione ryby wymienia na pomidory, ziemniaki lub inne warzywa u znajomego który to prowadzi sklep. Jego kolega to na gęsto pakował do siaty japońce które to potem pakował do słoika i wstawiał do sklepu swojego brata. Tak samo robił z płotkami które złowił na Skwie.
W pierwszym poście napisaleś: "Funkcjonują, na tym forum też bardzo często, różne nazwy pogardliwe dla wędkarzy biorących ryby: gumofilce, mięsiarze, leśne dziadki, itp."

Zapytam teraz Ciebie skoro to się Tobie nie podoba to jak byś ich nazwał?

Proszę napisz kim w Twojej ocenie są ludzie którzy w ten sposób postępują. Ludzie którzy nie potrafią docenić że w środku miasta jest zbiornik ok. 4ha w którym są naprawdę piękne ryby gdzie można sobie za 230zł powędkować przez cały rok nie jadąc na komercję. Zbiornik w którym ryby dają naprawdę dużą frajdę z połowu gdzie można sprawdzić swój sprzęt i umiejętności. Gdzie można tym pozytywnym wędkarstwem zarazić młodzież by w przeszłości nie chlali,ćpali lub rozrabiali na ulicy. Jak można nazwać ludzi którzy zabierając ryby w tygodniu okradają własne koło z ryb. Dlaczego oni w ten sposób postępują że nie pozwalają mi wędkować. Jestem takim samym członkiem PZW jak i oni. Mam takie same prawa i obowiązki jednak oni gdy zapełniają lodówę pozbawiają mnie prawa do kontaktu z rybą. Nie wiem jak ich można nazwać jeszcze inaczej niż jak na wstępie ale zasługują na bardziej  pogardliwe nazwy. Gumofilce, mięsiarze, leśne dziadki i może prawdziwki. Podobnie jak i Ty kolego nie miałem najmniejszego zamiaru nikogo tu obrażać.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #43 dnia: 04.04.2019, 15:35 »
Swoją opinię umieściłem parę postów wyżej, ale przyznam że pięknie to ująłeś Jurek🖒

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #44 dnia: 04.04.2019, 16:16 »
No i koledzy rozjaśnili temat :thumbup:
Paweł