Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Tematy mniej lub bardziej związane z wędkarstwem / Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Czarosław dnia Dzisiaj o 00:40 »
Czy pokrowiec na proce od guru, pasuje do procy drennan softfeed czerwonej?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
2
PZW, czyli Polski Związek Wędkarski... / Odp: No kill w okolicy Wałbrzycha? Petycja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Luk dnia Dzisiaj o 00:39 »
Panowie, sami miłośnicy no-kill a podpisów na petycji 26. Trochę wstyd ;)

Pamiętajmy, że to woda okręgowa :) O swoich łowiskach powinni decydować wędkarze okręgu, ewentualnie ci, co wykupują pozwolenie na ten okręg po 'sąsiedzku'. Jeżeli zbiornik miałby zostać no kill, bez grupy wędkarzy/koła, które chce go pilnować i o niego dbać, to projekt może się nie udać lub zostać zlikwidowany za rok lub dwa. Na dodatek lokalni wędkarze mogą się wściekać, że przeszło coś, o czym zadecydowali goście z całej Polski, a czemu oni byli przeciwni. Dlatego ważne aby robili to ludzie z południa Polski, najlepiej z okręgu wałbrzyskiego. Tak przynajmniej to widzę. Jeżeli władze okręgu i wędkarze nie są chętni i gotowi na no kill, to warto poczekać rok lub dwa, budując odpowiednie 'zaplecze' do projektu. Najlepiej jak władze koła uchwalą coś takiego, wtedy jest moc 'sprawcza'. Najgorsza opcja to zbiornik, gdzie nie będzie wędkarzy nad wodą (bo jak nie głosują za no kill to tam nie będą łowić) lub będą ci, co zabierają bo nie ma kontroli. Projekt umrze śmiercią tragiczną, dając argumenty jego przeciwnikom.
3
Recenzje sklepów / Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MarioG dnia Dzisiaj o 00:37 »
100 narzutu to cholernie dużo cokolwiek byś nie mówił. To już jest zdzierstwo.
W działalności liczy się obrót.

Szybka wysyłka i praktycznie najwyższy wśród sklepów WĘDKARSKICH standard obsługi nie jest dla mnie czymś wyjątkowym a po prostu normą. Tak powinno być wszędzie.

Jestem cham i burak ale jeśli mam oddać komuś MOJE ciężko zarobione pieniądze i karmić czyjeś dzieci to liczę na to, że ten ktoś ze swojej strony zrobi wszystko by zasłużyć na to wynagrodzenie.

Drapieżnik jakością obslugi wyróżnia się na rynku wędkarskim ale nie wśród innych sklepów. Należy pamietać, że jakby nie było nie handluje artykułami pierwszej potrzeby.

Rabaty dla stalych Klientów to kolejna rzecz która wyróżnia ten sklep na tle innych. Jakie te rabaty by nie były to są. I zawsze lepiej mieć te kilka zł wiecej w kieszeni. Nawet przy malych zakupach conajmniej na jedno piwo zostaje.

Robią świetna robotę choć niektórych rzeczy u nich nie kupię bo nie lubię aż tak dużo przepłacać. Jednak mimo to nadal są u mnie na 1 miejscu wśród sklepów wędkarskich.
Skąd taka ocena? Za całokształt. Za wszystko co robią. Za towar. Za obslugę. Za zaangażowanie w zawody i wsparcie w temacie propagowanie feedera. Za otwartość i wsplpracę z ludźmi.

A narzekać na rzeczy które mi nie pasują (czytaj niektóre ceny) bedę. Bo tak samo jak mogę chwalić to mogę i ganić. A jeśli narzekam że drożej niż w innych sklepach to dlatego, że chciałbym tą rzecz kupić właśnie u nich.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

4
Sprzęt / Odp: Kołowrotek Shimano Aero 4000 Match FA - wady i zalety
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bmfishing dnia 18.01.2018, 23:26 »
Mam go jeden sezon. Tuleje zamieniłem na łożyska po zakupie. Pracuje z feederem na koszyczkach 20 - 40 g. Sprawuje się bardzo dobrze, oczywiście ma minusy takie jak brzydki korpus czyt. słabe materiały. Pałąk kabłąka jest cienki i przy niestosownym traktowaniu może ulec uszkodzeni, mi to jednak nie przeszkadza. Hamulec rewelacyjny, pięknie nawija żyłkę. Ogólnie jestem zadowolony sprawia mi frajdę więc zostaje na dłużej.
5
Przynęty / Odp: Quantum Radical - NOWOŚĆ - moja krótka prezentacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fredik dnia 18.01.2018, 23:26 »
Pozwolę sobie odświeżyć wątek.Jak tam kulki,sprawdziły się ? Jest u mnie całe stoisko z ich produktami myślę kupić któreś.Szkoda tylko że Dip rozpuszcza PVA.
6
Sprzęt / Pierwsza wędka na rzekę
« Ostatnia wiadomość wysłana przez seba86 dnia 18.01.2018, 23:01 »
Witam wszystkich Szanownych Forumowiczów :)
Stoję przed dylematem kupna pierwszej wędki feederowej / brzanowej typową na rzekę.

Łowiska na których chciałbym łowić to 2 rzeki w płd Anglii - Rother i Arun. Ogólnie jestem wędkarze 1.5 rocznym doświadczeniem więc jest wiele wątpliwości. Czytałem wiele wątków, ale...Arun to druga najszybciej płynąca rzeka po Severn w Anglii, która wpływa do kanału La Manche / Angielskiego. Odcinek,  gdzie będę łowil znajduje się ok 20km od " morza ". Dominujące ryby spokojnego zeru to leszcz, klen i płoć. Można również trafić brzane,  karpia a nawet troc wedrowna czy " mulleta ".

Na rzece Rother, która jest mała tzn 4 - 10m szerokości dominuje duża brzana do 8 kg, której nigdy nie udało mi się złowić (nastawilem się tylko raz), lecz jest to mniejsza i spokojniejsze rzeka lecz z walecznych brzanami. Także ryby większe niż na Arun, lecz nie taki mocny uciag.

Ale wracając do wędki - budżet max 60f / 300zł i celowalbym w któregoś Koruma - Korum Barbel lub Korum Allrounder.

W miarę możliwości chciałbym abym poradziła sobie z karpiami na komercji do 8kg.

Pomożecie proszę :)
7
Hyde Park / Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Enzo dnia 18.01.2018, 22:45 »
Z yariską jest jeden kłopot, bardzo duże prawdopobobieństwo kupienie samochodu po " L" szukaj raczej z silnikiem 1.3, jeśli wcześniej nie zgniję to silnik zrobi duuuużo kilometrów.
Jeżeli auto jeździło na "elce" to teoretycznie powinno mieć to wpisane w karcie pojazdu. Teoretycznie.

Teoria swoje a praktyka swoje, jak to mówią Polak potrafi :D :( :P :'(
8
Sprzęt / Odp: Wybór pickera na sezon 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Waldemar dnia 18.01.2018, 22:27 »
Zastanów się nad modelem z tubertini, mam kilka ich feederów i jestem z nich bardzo zadowolony, wędki nie ma jeszcze w sprzedaży ale do sezonu zostało trochę czasu.
http://sport-fishing.pl/produkt/1813/feeder-atrax-2-70m-light-30g
9
Zakupy / Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Majki dnia 18.01.2018, 22:23 »
ja i tak przewiercam 2 dziury i daje opaski zaciskowe troszkę wytrzymalsze dzięki temu to jest 8)
10
Zakupy / Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Ostatnia wiadomość wysłana przez s7 dnia 18.01.2018, 22:15 »
spomb https://goo.gl/WpKQNN
Faktycnie, cena wzrosła o 1 $ :(
Ma jednak czpień na zawiasie wykonany z drutu, natomiast te dwa razy tańsze mają plastikowy. Może to jest jakaś istotna różnica :-\
Strony: [1] 2 3 ... 10