Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Strefa miłośników SiG / Odp: Mapa forumowiczów portalu SiG
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alek dnia Dzisiaj o 12:07 »
Otworzyłem mapkę i oczom nie wierzę. Mój region całkiem pusty.
Proszę o dopisanie
Białystok
feeder/method feeder/ spinning
2
Hyde Park / Odp: Budowlanka, ciepłownictwo, remonty - Szpachla i Gładź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ogrmaster dnia Dzisiaj o 11:59 »
Na twoim miejscu zastanowił bym się nad wentylacją mechaniczną ( rekuperacją ) ja z tego zrezygnowałem powód nie dajmy się zwariować przecież można otworzyć okna, a poza tym zobacz dostępność i ceną filtrów.

Jak zaczniesz wykańczać środek to zobaczysz wtedy jaka jest różnica przy wykończeniu domu. Napisałem o budowie pod klucz łącznie z trawnikiem itd. Można zaoszczędzić na wszystkim nawet na ogrzewaniu podłogowym.
Arek, jeśli to nie tajemnica, to ile wyniosło Cie wykończenie domu pod klucz. Głównie chodzi mi o cenę łazienek i kuchni. To mnie czeka w przyszłym roku więc powoli zaczynam sobie szacować :)
3
Sprzęt / Flagman Legend 390/100g
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Fabregasik9 dnia Dzisiaj o 11:58 »
Witam ! Rozglądam się już od jakiegoś czasu za wędziskiem, które mam zamiar używać na jeziorach z koszyczkami w przedziale 20-50g (plecionka + rzuty na minimum 70m) oraz rzekach z koszyczkami 30-80g. Spośród wielu modeli, które przejrzałem w Internecie najbliżej mi do kija Flagman Legend 390cm/100g. Niestety jest bardzo mało informacji w "Internetach" na temat tego kijaszka, stąd też pytanie do Was. Czy ktoś z Was ma tą wędkę i może coś więcej o niej powiedzieć ? Jaką ma pracę ? jakimi podajnikami na jaką odległość rzucacie ? Ma zapas mocy czy raczej cw jest trochę zawyżone ? Wszelkie informacje mile widziane :) Zdjęcia w akcji tym bardziej ;D 
4
PZW, czyli Polski Związek Wędkarski... / Odp: Wędkarstwo w Polsce w ujęciu globalnym (oczyma IRŚ)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alek dnia Dzisiaj o 11:50 »
No widzisz Lucjan, punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. W opisanym przeze mnie przypadku to będzie jednak tragedia, jeżeli obecny "gospodarz" przedłuży dzierżawę. Suma summarum może ją mieć dożywotnio, bo nikogo innego się nie dopuści :facepalm: Jednak z drugiej strony patrząc po cholerę mu kolejne lata dzierżawy jak już całą rybę wyłowi?
5
Sprzęt / Odp: Systemowa ostrzałka do haczyków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Shiemano dnia Dzisiaj o 11:50 »
Kup sobie zwykłe imadełko modelarskie:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7269151214

Chyba nad wodę tego nie będzie taszczył, bo to duże i ciężkie, no i do haczyków nie bardzo się nadaje. Mam takie imadełko.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mario8 dnia Dzisiaj o 11:49 »
Ja bym zaczął od ostrzałki , hak karpiowy jest na tyle duży ,że pewnie utrzymasz go w łapkach lub chwycisz delikatnie w szczypce płaskie i kilkoma sprawnymi ruchami zrobisz mega ostry hak :D :beer:
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Michal dnia Dzisiaj o 11:45 »
Mateusz imadło i ostrzałki dostaniesz w dobrych sklepach muszkarskich.

https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/fmfly-imada-fmfly/s/4569           Mam to za 50 zł i trzyma bardzo mocno haczyk

https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/cormoran-team-cormoran-ostrzaka-do-haczykow/s/15219       Nie miałem jej i ie wiem czy dobra. Mam Tiemco i jest ok

https://allegro.pl/gardner-pint-doctor-ostrzalka-do-haczykow-i7479066264.html   

Sam nigdy nie umiałem naostrzyć haczyka tak by był ostry tak jak ten nowy. Mowa o dobrych haczykach np. Korda. Fox-y mają kiepskie opinie wśród moich znajomych , ze względu na szybkie tępienie. Śmieją się, że Fox-y tępią się od samego leżenia w wodzie.
8
Recenzje i prezentacje / Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pawel899 dnia Dzisiaj o 11:42 »
Właśnie odebrałem ramię od Arka. Wykonanie super :thumbup: Paczka dotarła szybko, bardzo dobrze zabezpieczona, polecam.
 :)
9
Strefa miłośników SiG / Odp: Mato-miarka SIG - zapisy (S)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Łuki dnia Dzisiaj o 11:40 »
U fishunter-a powinno być  "Catch & Release  ...just not an ass!"
Jest  "Catch & Release proszę dopisać  ...just not an ass!" ;D ;D
10
PZW, czyli Polski Związek Wędkarski... / Odp: Wędkarstwo w Polsce w ujęciu globalnym (oczyma IRŚ)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Luk dnia Dzisiaj o 11:40 »
Alek, ale to nie jest złe. Jeżeli zainwestujesz w wodę i ją utrzymasz w dobrej kondycji, to masz startować do przetargu ponownie? Wygra rybak, który dostanie dotacje z UE i wodę spustoszy, dostanie punkty za zarybienie sumem. Myślisz, że IRŚ, preferujące rybactwo, wybierać będzie w przetargach użytkownika wędkarskiego przed rybackim? Obecnie nie ma tragedii tylko dzięki temu, że dzierżawca może przedłużyć umowę bez przetargów. Bez tego dawno rybacy przejmowali by wody wędkarzom, IRŚ zaś by mogło robić co uważa za słuszne. A więc produkować ryby na wszelkich wodach :(
Strony: [1] 2 3 ... 10