Autor Wątek: Opłata No kill - nowość w PZW  (Przeczytany 11450 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #30 dnia: 14.12.2017, 18:32 »
Zapewne takich przepisów nie ma, ale jak ktoś protestuje przeciwko łowisku nokill, a potem zgłasza się do płacenia składki nokill... Chciałem tutaj napisać coś brzydkiego, ale w sumie mi nie wypada.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #31 dnia: 14.12.2017, 18:39 »
Przepis?
Łowiska no kill to przyszłość, a składki no kill to nie jest rozwiązanie.
Feeder & spinning

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #32 dnia: 14.12.2017, 18:42 »
Ja nie wiem, czy my się do końca rozumiemy :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #33 dnia: 14.12.2017, 18:48 »
Oj Mosteq, przecież wiadomo że jak ktoś chce niższą składkę nokill, ale broń Panie Boże łowisko nokill, to ma czyste intencje ;D

Offline Koczownik

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zamość i Roztocze
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #34 dnia: 14.12.2017, 19:11 »
A jaki to problem zapłacić za no-kill, pójść na łowisko no-kill i zabierać ryby? ;D
To tak samo łatwe jak zabieranie niewymiarowych czy powyżej limitów ilościowych.
Zwłaszcza jak trzcina gęsta i wysoka, a za plecami kumpel spaceruje z plecakiem ;)
Tomek

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #35 dnia: 14.12.2017, 19:29 »
Ja to widzę tak, łowisko NK może popsuć liczbę opłat wiec do tego PZW nie będzie z uśmiechem przykładało raczek. Co innego opłata NK ona ma na celu zwabić takich zwyrodnialców jak np ja :) czyli takich co przestali opłacać bo nie ma sensu.
I powiem wam że to może się udać jak by np u mnie wprowadzili opłatę NK to może bym zapłacił te 100zł (więcej na pewno nie zapłacę). Z czysto biznesowego spojrzenia to lepiej mieć 100zł więcej w kasie niż nie mieć, a to że ktoś weźmie rybę to nie ich sprawa w końcu PZW nie jest od odchrony środowiska tylko od trzepania kasy.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #36 dnia: 14.12.2017, 19:33 »
Ja to widzę tak, łowisko NK może popsuć liczbę opłat wiec do tego PZW nie będzie z uśmiechem przykładało raczek. Co innego opłata NK ona ma na celu zwabić takich zwyrodnialców jak np ja :) czyli takich co przestali opłacać bo nie ma sensu.
I powiem wam że to może się udać jak by np u mnie wprowadzili opłatę NK to może bym zapłacił te 100zł (więcej na pewno nie zapłacę). Z czysto biznesowego spojrzenia to lepiej mieć 100zł więcej w kasie niż nie mieć, a to że ktoś weźmie rybę to nie ich sprawa w końcu PZW nie jest od odchrony środowiska tylko od trzepania kasy.
Składka no kill oznacza mniej kasy na , a mniej kasy oznacza , że na coś bedzie brakować kasy. Proste .
Gdzieś przeciez trzeba bedzie uciąc dopływ gotówki. Dlamnie osobiscie błędne koło.
Przeciez logicznym jest , że takie łowiska no kill musiałyby być za dodatkową opłatą.
Ja nie wiem, czy my się do końca rozumiemy :D
Wybacz jestem od 32h bez snu i moge bredzić ;D
Feeder & spinning

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #37 dnia: 14.12.2017, 19:37 »
Łowiska na widach PZW z  NK za dodatkową opłatą???? Bez sensu to wtedy to będzie zwykła komercja jak każda inna z ta różnica że trzeba oprócz dodatkowej opłaty płacić też składkę standardową.
Dziękuję wole pojechać na komercje pod egidą "Kowalskiego" gdzie płace tylko za wstęp bez opłat rocznych.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #38 dnia: 14.12.2017, 19:41 »
Łowiska na widach PZW z  NK za dodatkową opłatą???? Bez sensu to wtedy to będzie zwykła komercja jak każda inna z ta różnica że trzeba oprócz dodatkowej opłaty płacić też składkę standardową.
Dziękuję wole pojechać na komercje pod egidą "Kowalskiego" gdzie płace tylko za wstęp bez opłat rocznych.

To za co zapewnisz rybom ochrone ?
Sądzisz , że bedziesz mógł wierzyć wedkarzom na słowo?

Na małych bajorkach, można liczyć na monitoring , ale na dużych przecież jacyś  strażnicy musili by tam być codziennie
Feeder & spinning

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #39 dnia: 14.12.2017, 19:43 »
Patku, to jak wolisz, to tak będziesz robił. A ja bym wolał pojechać sobie na naturalne łowisko nokill, posiedzieć pośród drzewek i w ciszy, bo żadne dziady nie będą tam przyjeżdżać, skoro "nie dość, że ryb nie wolno zabierać, to jeszcze dodatkowo każą płacić". Ja za taki właśnie luksus chętnie dopłacę.

Żeby była jasność. Dla mnie składka nokill to może być, jak zbiorniki codziennie po kilka razy będzie patrolować Renoma. I jak złapią mięsiarza, to wypad ze związku.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #40 dnia: 14.12.2017, 19:51 »
Patku, to jak wolisz, to tak będziesz robił. A ja bym wolał pojechać sobie na naturalne łowisko nokill, posiedzieć pośród drzewek i w ciszy, bo żadne dziady nie będą tam przyjeżdżać, skoro "nie dość, że ryb nie wolno zabierać, to jeszcze dodatkowo każą płacić". Ja za taki właśnie luksus chętnie dopłacę.

Żeby była jasność. Dla mnie składka nokill to może być, jak zbiorniki codziennie po kilka razy będzie patrolować Renoma. I jak złapią mięsiarza, to wypad ze związku.


Popieram w 110 %

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #41 dnia: 14.12.2017, 19:51 »
Pewnie masz racje każdy to co lubi, ale zamiast wypadu z związku są lepsze kary. Wywala dziadka z PZW i co i nic ja tez tam nie jestem i wędkuje. A jak by dać dzadkowi 50 000zł grzywny to by się bardziej zastanowił. Czasami czytając forum to się dziwie że cześć ludzi tutaj uważa te PZW jak jakiś raj i nic gorszego nie może się stać niż wypad z związku.
A przecież gorzej mieć komornika na karku co zlicytuje chatę za długi, niestety ale rąk nie da rady uciąć bo to była by najlepsze rozwiązanie.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #42 dnia: 14.12.2017, 20:34 »
Ech... Bo usunięcie ze zwiazku za... to można zrobić jedną uchwałą, a do zmian kar pieniężnych trzeba zmienić ustawę.

Usunięcie czlowieka przeliczającego kartę na mięso jest dla niego najsurowszą karą, bo w wiely miejscach oznacza koniec możliwości wędkowania w ogóle.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #43 dnia: 14.12.2017, 21:12 »
Ech... Bo usunięcie ze zwiazku za... to można zrobić jedną uchwałą, a do zmian kar pieniężnych trzeba zmienić ustawę.

Usunięcie czlowieka przeliczającego kartę na mięso jest dla niego najsurowszą karą, bo w wiely miejscach oznacza koniec możliwości wędkowania w ogóle.

Tylko jest jedno małe ale. Taki gość po pozbawieniu członkostwa może wykupić sobie składki dla niezrzeszonych i dalej w najlepsze łowić. :facepalm:

Jednak  usunięcie z szeregów związku to mimo wszystko dobre rozwiązanie.

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłata No kill - nowość w PZW
« Odpowiedź #44 dnia: 14.12.2017, 21:41 »
W taki razie powinmo się mu odebrać kartę.
Paweł