Autor Wątek: Górne wymiary - pytania  (Przeczytany 1645 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Górne wymiary - pytania
« dnia: 13.12.2017, 13:42 »
Panowie mam pytanko , czy nie wiecie jak to będzie jeżeli chodzi o górny wymiar ryby - a kwestia karpiowa...
Podam o co mi chodzi złowie karpia w nocy , chce go przetrzymać w worku do rana - i tu problem przekroczył wymiar górny.... i co zrobić , wedle regulaminu trzeba go od razu wypuścić ????
Maciek

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Górne wymiary - pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 13.12.2017, 13:47 »
Ja robię fotki w nocy o ile w ogóle ryba jest taka, że wypada zrobić fotkę.
JKarp

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Górne wymiary - pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 13.12.2017, 14:00 »
Wg RAPR nie wolno przechowywać ryb ponad limit ilościowy i niewymiarowych, więc ryb przekraczających górny wymiar też pewnie nie wolno. W sumie ryba za duża to chyba też ryba niewymiarowa?
Cytuj
3.4. Ponadto wędkarzowi nie wolno:
a/ przechowywać i zabierać ryb poniżej ich wymiarów ochronnych, [...]

3.5. Złowione ryby (z wyjątkiem łososiowatych i lipienia) wolno przechowywać w
stanie żywym wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach lub w specjalistycznych workach karpiowych. W siatkach nie
wolno przechowywać większej ilości ryb niż wynika to z ustalonych limitów
dobowych. [...]

3.6. Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie,
z ostrożnością wypuszczone do wody.
Marcin

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Górne wymiary - pytania
« Odpowiedź #3 dnia: 13.12.2017, 14:17 »
Jak na daną rybę jest górny wymiar, to zwierza należy natychmiast uwolnić.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Górne wymiary - pytania
« Odpowiedź #4 dnia: 13.12.2017, 16:54 »
Jak dla mnie to RAPR jest potworkiem intelektualnego rozpasania lub ograniczenia jego autorów. Nie mnie oceniać, która z tych cech była wiodąca, ale skutek jest taki sam.

Znając paru prawników i ich zdolności do meandrowania wśród paragrafów i artykułów, wcale nie jestem pewien, czy nie dowiedliby możliwości przechowywania ponadwymiarowych kabanów, nawet w jutowych workach, bo gdzie zdefiniowano pojęcie "specjalistycznego worka karpiowego"?  :P 

Prawie każdego dnia mam takie rebusy, ale z innej branży. W większości te wszystkie ustawy, rozporządzenia, regulaminy, przepisy wewnętrze itd... zamiast precyzować, tylko tworzą wątpliwości i stwarzają w zamian okazję do organizowania szkoleń i przepychania własnych patentów na rozwiązanie prywatnego problemu (o ile uczestniczy się w procesie ustawodawczym). Czy wiecie, że pewna zmiana w ustawie o gospodarce nieruchomościami powstała tylko w wyniku telewizyjnego programu, w którym prowadząca wygina nogi jak pająk? Zmiana dotyczyła pewnej konkretnej sytuacji; była reakcją na rzekomą krzywdę bohatera programu, nie rozwiązując jednak problemu w zakresie systemowym, a stwarzając pole do działania cwaniakom.

Czy można prościej? Przykład dekretu Pana Napoleona ws. wysokości podatku od nieruchomości, liczonego od jej wartości, pokazuje, że nie trzeba 40 stron pisaniny  :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Górne wymiary - pytania
« Odpowiedź #5 dnia: 13.12.2017, 19:20 »
Jak na daną rybę jest górny wymiar, to zwierza należy natychmiast uwolnić.

Według mnie w PZW wciąż problemem jest proceder kradzieży dużych ryb. Powinno się więc je natychmiast wypuszczać, chociażby z tego względu. W dzisiejszych czasach zdjęcie w nocy robi większość telefonów, więc problemów nie ma. Natomiast sama kradzież odbywa się głównie pod osłoną ciemności, więc tutaj trzeba być wyjątkowo czujnym. W regulaminie powinno to być zapisane wyraźnie, przynajmniej w danym okręgu.
Lucjan