Autor Wątek: Drennan Acolyte Distance Feeder vs Matrix Horizon XD Class Rod Feeder  (Przeczytany 9018 razy)

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Zdjęcia trochę słabo oddają opis bo ugięcie jest zupełnie inne, Horizon jest zdecydowanie bardziej wygięty.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Tomek1988

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś nad Wisłą
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Panowie jak to jest, że kije na tym samym blanku mają inny ciężar wyrzutowy? Do tego sztywniejszy drennan ma mniejsze cw chyba, że okreslenie "do koszyków do 100g wyrzucanych na odległość 100m" jest tutaj podana waga samego koszyka bez towaru. W matrixie cw jest do 130g a jak widać na fotkach kij jest bardziej paraboliczny.

Byłem już nastawiony na zakup matrixa ale jak patrzę na moje inne acolytki to ciągle się waham.
Jest tu ktoś co łowi acolyte distance feeder 13ft koszykami 70-80g czy te kije raczej do takich ciężarów się nie nadają i lepiej poradzi sobie z tym matrix horizon sd class 4m do 130g?

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Według recenzji na https://www.anglingtimes.co.uk/fishing-tackle/rods/articles/matrix-horizon-xd-class-130g-13ft-review
realne cw tego matrixa to 3 uncje czyli około 85 gram (waga całości z towarem), spodziewam się że Drenanan pewnie będzie około 60 gram (na koszyku 80-90 gram z towarem ~15 gram pewnie szlak go trafi albo komfortowe to to nie będzie).




Tomek

KrzysztofS

  • Gość
Matrix Horizon XD Class Rod Feeder 4.00m jest w dwóch wersjach - do 100 i 130 gram.

Offline Tomek1988

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś nad Wisłą
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Zapytałem w sklepie drapieżnik o te kije i dostałem odpowiedź, że te kije poradzą sobie z koszykami 70g plus towar.
Skoro Matrix ma cw do 130g to powinien sobie spokojnie poradzić z takim obciążeniem co ciekawe blank matrixa i drennana jest taki sam różni się tylko przelotkami i lakierowanym blankiem w przypadku matrixa tak więc drennan też powinien podołać. Może trzeba będzie jednak wziąć matrixa do 150g, mętlik mam w głowie, za duży wybór ;)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Nie nastawiał bym się na stwierdzenie, że blank jest ten sam. Wszak wiadomo, że kije są robione w innych szerokościach geo. Jeśli nie tylko zewnętrzna budowa wpływa na pracę kija...
Swoją drogą co wybrałeś ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Tomek1988

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś nad Wisłą
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Drapieżnicy napisali mi, że blanki na 100% są takie same.
Jestem zdecydowany na matrixa do 130g ale jak czytam komentarze, że on nie jest przeznaczony do łowienia koszykami 70g plus towar to już głupieje :P Vhyba jednak zaryzykuję i wezmę dwa horizony i sprawdzę je osobiście nad wodą ;)

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Jeśli ktoś myśli o kupnie tego Matrix Horizon XD i poławianiu karpi / stosowaniu podajników do metody 45 gram+ to przestrzegam ze jest to raczej kij leszczowy dalekiego zasięgu. Posiadałem wersje 430 cm z cw niby 150 gram i miałem bardzo duze problemy z obrywaniem się koszyka w trakcie rzutu (koszyki od 45+ gram często się zrywają). Wędka tez jest raczej za miękka na karpie 5kg+, pracuje na pierwszych dwóch sekcjach potem jest kij od szczotki co powoduje dyskomfort w zarzucaniu większymi podajnikami. Mam Nevisa Vanity 420 cm i zakupiłem Matrixa w zamyśle ze będzie jeszcze lepsza ale srodze się rozczarowałem.
Tomek

Offline Tomek1988

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś nad Wisłą
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Od tego sezonu łowię matrixami horizon xd class w wersji 4.00m do 130g, łowiłem nimi ok 15 razy nad Wisłą z koszykami 70g i jeszcze na szczęście nie oberwałem żadnego koszyka. Zgodzę się, ze kije te pracują głównie w szczycie, nawet trochę za miękko. Za ta kasę spodziewałem się czegoś więcej ale tragedii nie ma, da się fajnie łowić. 

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Tytułową parę kijków poszerzyłbym o Daiwę Tournament SLR. Miałem przyjemność łowić tym kijem w wersji 120g 3,6 m. Powtarzalne rzuty podajnikiem 56 gramów plus nadzienie na odległość około 90 metrów. Czucie ryby podczas holu fenomenalne i przy japońcu 0,3 kg, i siedmiokilogramowym amurze.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Od tego sezonu łowię matrixami horizon xd class w wersji 4.00m do 130g, łowiłem nimi ok 15 razy nad Wisłą z koszykami 70g i jeszcze na szczęście nie oberwałem żadnego koszyka. Zgodzę się, ze kije te pracują głównie w szczycie, nawet trochę za miękko. Za ta kasę spodziewałem się czegoś więcej ale tragedii nie ma, da się fajnie łowić.

Ja niestety zerwałem w sumie 7 koszyków chyba.
Na pierwszym wypadzie tylko jeden ale wtedy jeszcze ostrożnie zarzucałem.
Kolejny wypad to już chyba 5-6 koszyków poleciało, im cięższy koszyk tym prawdopodobieństwo zerwania rosło.
Przy ESP 56 gram to już prawie 50%, zerwałem takie dwa koszyki ;/
Faktem jest ze zarzucam daleko (90 - 110 m) i ze nie zawsze idealnie znad głowy, ale np na Nevisie Vanity 420cm chyba nigdy nie zerwałem koszyka i bardzo komfortowo operuje zarówno ESP 56 gr jak i mniejszymi.
Po zerwaniu przelotka szczytowa na Martiksie zawszy była przygięta do blanku. Wydaje mi się ze z uwagi na to iz kij jest tak miękki w górnych partiach zachodzi tutaj skręcenie poprzeczne blanku w trakcie silnego zarzucania i czasami splątanie strzałówki (używałem fluoro 0,30 jak i żyłki 0,30) o przelotki.
Jeszcze jedna rzecz bardzo mi się tutaj nie spodobała, z uwagi ze kij jest miękki i pracuje tylko na tych dwóch sekcjach w trakcie zarzucania cięższymi podajnikami błyskawicznie się uginał i gdy to ugięcie dochodziło do ostatniej sztywnej sekcji było czuć wyraźne "szarpnięcie" ;/.
Przelotki kij ma super, dało się wyczuć ze linka ślizga się po nich lepiej niż po tych w Nevisie no ale według mnie nie jest to kij na karpie (za miękki i brak pracy ostatniej sekcji) i nie jest raczej przeznaczony do zarzucania daleko cięższymi podajnikami
Tomek

Offline Razor88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 15
Panowie sezon się kończy jakieś nowe przemyślenia/wrażenia po użytkowaniu Horizona XD na karpiach?
Przymierzam się do wersji 4,0 m i 100 g.

Offline MoniaK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 20
Jeśli ktoś myśli o kupnie tego Matrix Horizon XD i poławianiu karpi / stosowaniu podajników do metody 45 gram+ to przestrzegam ze jest to raczej kij leszczowy dalekiego zasięgu. Posiadałem wersje 430 cm z cw niby 150 gram i miałem bardzo duze problemy z obrywaniem się koszyka w trakcie rzutu (koszyki od 45+ gram często się zrywają). Wędka tez jest raczej za miękka na karpie 5kg+, pracuje na pierwszych dwóch sekcjach potem jest kij od szczotki co powoduje dyskomfort w zarzucaniu większymi podajnikami. Mam Nevisa Vanity 420 cm i zakupiłem Matrixa w zamyśle ze będzie jeszcze lepsza ale srodze się rozczarowałem.
Ten Pan nie rozczarował się. Używa wersji 4m/100g z powodzeniem na komercjach i bardzo je zachwala

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Z całym szacunkiem dla tego Pana ale chyba ma inne priorytety odnośnie tego wędziska, jak widać rzuca ok 25 m i łowi karpiki :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline MoniaK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 20
Właśnie, że nie :) Oglądnij cały odcinek a dowiesz się, że łowi nawet w okolicach 100m i bardzo poleca te kije ;)

Od siebie dodam, że tym kijem jesteś w stanie wyciągnąć karpie 20+ :narybki: