Autor Wątek: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?  (Przeczytany 7190 razy)

Offline Tomasson2000

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Swarzedz
  • Ulubione metody: method feeder
Witam Kolegów,  tak jak w tytule który kolowrotek wybrać? Daiwa Ninja 4000A czy Spro Cresta 4000, kolowrotek do method fedeer, naczytałam się o nich wszystko co było chyba dostępne na forum a i tak mam problem, cena tych kolowrotkow prawie taka sama mają plusy i minusy np Daiwa słaby klips za to druga szpula, Cresta super klips lecz brak drugiej szpuli , Daiwa cięższa od Cresta,  Help ktoś coś doda?  Dodam że kolowrotek do wedki Mikado UV 360/90 Dziękuję z góry za pomoc
Tomasson2000

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: 17.12.2017, 20:06 »
Będę subiektywny, bo używam Cresta 4000 Match & Feeder, więc ten polecam. Dlaczego ? Solidnie wykonany, bdb klips, w połączeniu z dobrą wędką rzucam zestawem nawet na 70 metrów. Używam podajników Drennan 25g oraz Preston 20 g i 30 XL, oraz podajników 30g z torebką PVA. Ponadto  spoduje  nim  Spombem mimi i ciężary  te  nie robią żadnego wrażenia na kołowrotku. Ponadto przez 1,5 sezonu użytkowania, wyholowałem nim dobre 200 kg ryb. Kręciołek działa dalej bez zarzutów i czeka spokojnie na nowy sezon. Do tego dochodzi całkiem fajny design: czarny z granatową i złotą wstawką, co dodaje mu uroku. Rzeczywiście w zestawie nie ma zapasowej szpuli, jednak można ją bez problemu dokupić, co uczyniłem i na szpuli tej mam nawiniętą plecionkę. To chyba na tyle. Słowem Polecam ;)
Pozdrawiam Seba

Offline Tomasson2000

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Swarzedz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: 17.12.2017, 20:13 »
Ok,  dziękuję bardzo za opinie :-*
Tomasson2000

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: 17.12.2017, 20:15 »
Z używania klipa wyleczyłem się tuż na początku tego sezonu, kiedy to straciłem kilka sporych ryb. Kilka gumek od córki na próbę po przeczytaniu na forum o tym sposobie i eureka. Dla tego ja wybrałbym Ninje. Mam jakiegoś pecha do Spro i w każdym jest problem z rolką prowadzącą, a raczej z łożyskiem, które w niej się znajduje.
Ciężaru chyba raczej nie odczujesz za mocno. To nie spining gdzie biczujesz wodę non stop. A może nawet lepiej wyważy Ci kij, z którym będzie używany (o ile zwracasz na to uwagę). Myślę, że co byś nie wybrał to będziesz zadowolony, ale ja kupiłbym Daiwe ;)

Offline Tomasson2000

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Swarzedz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: 17.12.2017, 20:18 »
No to mamy remis, dzięki za odpowiedz
Tomasson2000

Offline SławekM

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Strzyżów
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: 17.12.2017, 20:25 »
 Daiwa :)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: 17.12.2017, 20:37 »
Użytkuję wspomnianą Daiwe, klipa nie używam. Kołowrotek w tej klasie cenowej uważam za świetny.
Adam

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: 17.12.2017, 20:42 »
Z używania klipa wyleczyłem się tuż na początku tego sezonu, kiedy to straciłem kilka sporych ryb. Kilka gumek od córki na próbę po przeczytaniu na forum o tym sposobie i eureka. Dla tego ja wybrałbym Ninje. Mam jakiegoś pecha do Spro i w każdym jest problem z rolką prowadzącą, a raczej z łożyskiem, które w niej się znajduje.
Ciężaru chyba raczej nie odczujesz za mocno. To nie spining gdzie biczujesz wodę non stop. A może nawet lepiej wyważy Ci kij, z którym będzie używany (o ile zwracasz na to uwagę). Myślę, że co byś nie wybrał to będziesz zadowolony, ale ja kupiłbym Daiwe ;)

Ale co ma wspólnego klip do Spro, skoro każdy kołowrotek go ma ? Nie rozumiem zbytnio początku Twojej wypowiedzi! A ten pechowy Sporo to Cresta 4000 M&F czy inny, bo też nie wspomniałeś ? Co więcej Ninja, a dokładnie 4012 ma również bdb opinię, bo wielu użytkowników ją po prostu chwali. Poza tym na 2018 wyjdzie nowy model Daiwa Ninja, więc proponuję koledze poczekać moment. Swarzędz leży rzut beretem od Poznania, proponuję więc wybrać się w lutym na Rybomanie, gdzie Daiwa ma świetne stoisko, na którym fachowcy przedstawiają całą gamę produktów tej firmy.
Pozdrawiam Seba

Offline flipers

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: 17.12.2017, 20:49 »
Ja powiem tak.
Mam dwie Ninje 4012A kupione na początku sezonu 2017r. Nie były jakoś mocno eksploatowane, ale kilka ładnych rybek na Batorówce wyciągnęły. W grudniu pojechały do kolegi Wonski81 na serwis.
Luzy na przekładni (ściera się pinion) i chrupanie na przekładni. W jednym bardziej drugim mniej. Czesiek, co prawda, doprowadził je do stanu sklepowego albo nawet i lepiej - dobry z niego fachowiec , ale ja bym ich jeszcze raz nie kupił.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #9 dnia: 17.12.2017, 20:56 »
Założyciel wątku napisał o lepszym klipie Spro. Daiwa ma zwykły. Dla mnie nie ma to znaczenia, bo używam gumek, które chyba nawet lepiej zakłada mi się na klipy te zwykłe-trójkątne. Nie pisze konkretnie o rolkach w Cresta, bo akurat tego modelu nie posiadam. Mam natomiast Red Arc x 2, Pasion x 2, Zaubera, Team Dragona(już chyba padnie :P) i Customa. Tego ostatniego kupiłem po części z powodu okrągłego klipa. Ogólnie nie mam zastrzeżeń, ba nawet po kąpieli chodzi dobrze, ale rolka już po kilku godzinach łowienia zaczęła grać jak pijany szpak :P . Lubie Spro i pewnie kupię jakiś młynek od nich. Jednak w tym przypadku zdecydowałbym się na Daiwe.

Offline Tomasson2000

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Swarzedz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #10 dnia: 17.12.2017, 21:01 »
To ze ma targach będę to wiadomo, jeśli będą nowości od Daiwa to napewno nie w mojej granicy cenowej, ja pytałem o model Daiwy 4000A a Kolega pisze o 4012 ok Jeśli chodzi o klips to Nawet Luk na filmie na targach w Anglii ,zwrócił uwagę przedstawicielowi Daiwa że mógł być inny przy takim modelu klipsa można SIE spodziewać wszystkiego po żyłce
Tomasson2000

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #11 dnia: 17.12.2017, 21:01 »
No właśnie było coś o tych ścierających się pinionach w nowych daiwach. Ale nie wiedziałem, że Ninja też ma ten feler. Chyba Wonski musiałby się wypowiedzieć na ten temat. To może jednak Spro ;)

Offline Tomasson2000

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Swarzedz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #12 dnia: 17.12.2017, 21:02 »
Ok,  dzięki za ocene
Tomasson2000

Offline Tomasson2000

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Swarzedz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #13 dnia: 17.12.2017, 21:04 »
Kolego podeślesz mi link do tych wypowiedzi o tych gumkach, nie moge znalesc
Tomasson2000

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Daiwa Ninja 4000 A czy SPRO Cresta 4000 - który wybrać?
« Odpowiedź #14 dnia: 17.12.2017, 21:07 »
Tomasson, gwoli ścisłości do metody dedykowany jest model Daiwa Ninja 4012 Feeder Match. Zaś 4000 to jeśli się nie mylę model spinningowy. Ja i tak z doświadczenia polecę Tobie Spro Cresta Match & Feeder 4000, jak wspominałem na początku.
Pozdrawiam Seba