Autor Wątek: Czym jeździmy na ryby?  (Przeczytany 91399 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #75 dnia: 18.01.2018, 13:45 »
Ja ponownie stoję przed zakupem własnego auta. Wcześniej temat odpuściłem, by powiększyć swój budżet. (teraz mogę przeznaczyć do 10000zł) Będzie to kombi/minivan (Sharan/Zafira). Co polecicie, jako auto dla wędkarza? Wiadomo, musi być pakowne, by pomieścić sprzęt i żebym mógł się w nim "kimnąć" na nockach 8)
Zakup planuję w kwietniu/maju, więc mam jeszcze trochę czasu na przemyślenia :-\


Głównie bym się zastanowił nad Oplem Astrą H lub Vectrą C w kombikach. Poszedłbym w benzynę lub diesla, oczywiście ropniak musi być bez DPF-a.
Potem zwróciłbym bym uwagę na Toyoty Avensis kombi i Corollę Verso.
To dobre auta, nieawaryjne, aczkolwiek Opelki są niżej w rankingu.

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #76 dnia: 18.01.2018, 13:45 »
A może takie coś?

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-hr-v-1-6-benzyna-zarejestrowany-ID6zuSam.html#9b82307102

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cr-v-2-0-147km-lpg-ID6zqTAs.html#6988e1837b

Któraś z tych hond jest na bazie hondy civic więc nie jest zbyt droga w utrzymaniu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Mateusz "Majcher"

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #77 dnia: 18.01.2018, 13:46 »
Minivan lub kombi to dobry kierunek, moim zdaniem. Z Zafirami bym uważał (mówię o wersji A), bo szybko pada zawieszenie i szybko rdza je bierze. Nie wiem jak jest z Sharanem. W terenówki i suvy bym się nie pakował z Twoim budżetem.
Marcin

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #78 dnia: 18.01.2018, 16:14 »
JA MAM NA SZCZESCIE TERENOWE UFFF :)

Poważnie? :o
Jacek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #79 dnia: 18.01.2018, 16:22 »
:D
Zbyszek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #80 dnia: 18.01.2018, 17:29 »
Ja ponownie stoję przed zakupem własnego auta. Wcześniej temat odpuściłem, by powiększyć swój budżet. (teraz mogę przeznaczyć do 10000zł) Będzie to kombi/minivan (Sharan/Zafira). Co polecicie, jako auto dla wędkarza? Wiadomo, musi być pakowne, by pomieścić sprzęt i żebym mógł się w nim "kimnąć" na nockach 8)
Zakup planuję w kwietniu/maju, więc mam jeszcze trochę czasu na przemyślenia :-\


Głównie bym się zastanowił nad Oplem Astrą H lub Vectrą C w kombikach. Poszedłbym w benzynę lub diesla, oczywiście ropniak musi być bez DPF-a.
Potem zwróciłbym bym uwagę na Toyoty Avensis kombi i Corollę Verso.
To dobre auta, nieawaryjne, aczkolwiek Opelki są niżej w rankingu.
Asterek nie znam, a Vectre C w dieslu może być trudno znaleźć w dobrym stanie. W ogóle odradzałbym diesla :)
10k budżetu to tak naprawdę z 7.5k na auto, reszta na ubezpieczenie, pierwsze wymiany j serwisy, opłaty i przejerestrowania. Avensis nie dostanie w tym hajsie.
Szwagroszczak kupił sobie ostatnio właśnie Corolle Verso, w wersji 1.6 benzyna i chwali sobie. Nawet nie jest taka niska, a miejsca na sprzęt.. pewnie starczy :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #81 dnia: 18.01.2018, 17:49 »
Moim zdaniem za 10k to tylko benzyna, vectra czy jakiś wan za te pieniądze to będzie grat. Za taka kasę kupisz ładną Astre G lub Megane II oba w kombi.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Eddie

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 42-200
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #82 dnia: 18.01.2018, 19:38 »
Moim zdaniem za 10k to tylko benzyna.

Jako mechanik 100 % się z tym zgadzam, no chyba że kupisz diesla 1.6 z VW (Golf II, Vento, Jetta itp) w którym po prostu nie ma się co popsuć. Ale to już mega zabytek ;)


Megane II oba w kombi.

Z tym się już nie zgodzę. Nigdy, przenigdy renówki. Auto w typie "feria barw" "karuzela nieszczęść". Tak wiem że jest XXX szczęśliwych użytkowników ale piszę z własnego, sporego doświadczenia.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #83 dnia: 18.01.2018, 19:46 »
Dziwne bo na Megane II w Pb nie mogę znaleźć żadnych narzekań w internetach a jak już to nie pierdoły. Natomiast na klekoty zgoda szczególnie na 1,5 tdci jest masa narzekań. Na wersje benzynowa jest bardzo dużo pozytywnych wpisów.  Choć wiem że machanicy ich nie lubią bo tam wszystko zabudowane i nie ma łatwego dojścia. Nawet żarówkę wymienia się od strony zakola :)

W ogóle Renówki mają złą passę przez Lagune drugiej generacji przed liftem tzw królową lawet, przez co tracą dobre modele jak Megane czy Clio.

P.S. Mam u siebie Megane 2 ph2 ma już 200k km nalatane i oprócz i jedyna awaria przez ostatnie 4 lata to walnięty czujnik położenia wałka (naprawa 150zł)

P.S. Mam na myśli auta krajowe z prawdziwym przebiegiem i historią a nie ściągane szroty 2 razy cofanym licznikiem i naprawianymi po taniości taśmą i lutownicą.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Eddie

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 42-200
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #84 dnia: 18.01.2018, 20:02 »
Czyli jesteś jednym z XXX zadowolonych użytkowników ;)

W skromnym budżecie tylko proste benzyniaki. Bez turbin, dwumas, i całego "pierdolamenta". Po prostu w utrzymaniu są na przyzwoitym poziomie. Ktoś kto z trudem wyskubie 10 tyś na auto może mieć duży problem włożyć w nie po paru miesiącach np 3 tyś zł.... taka prawda.
Oplowskie 1.4 (90) 1.6 (75) lubią olej ale sympatyczne motorki i w naprawie tanie jak barszcz.   

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #85 dnia: 18.01.2018, 20:03 »
Pany a znacie może jakąś ''małą benzynę''(gaz mnie nie interesuje) tanią i nie psującą się :P jeżdżę golfem4 1,9sdi 99' na silnik nie narzekam  , planuję w tym roku zmienić na coś nowszego , bardziej do codziennej jazdy do pracy i czasami na rybki , przeważnie jednak wędkuję na rzece przy domu więc , nie często gdzieś wyruszam :) duże auto mi nie potrzebne, bo przeważnie jeżdżę sam , jestem minimalistą więc też nie wożę dużo gratów  , na razie myślę nad Pandą , chociaż podobają mi się auta ''dwu drzwiowe''
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #86 dnia: 18.01.2018, 20:12 »
Toyota Yaris. ;)
Tomek

Offline Eddie

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 42-200
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #87 dnia: 18.01.2018, 20:16 »
Toyota Yaris. ;)

Dokładnie to samo miałem napisać. Nie pamiętam Yariski w benzynie na warsztacie na czymś więcej niż wymiana oleju, filtrów, klocków ;)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #88 dnia: 18.01.2018, 20:58 »
Z yariską jest jeden kłopot, bardzo duże prawdopobobieństwo kupienie samochodu po " L" szukaj raczej z silnikiem 1.3, jeśli wcześniej nie zgniję to silnik zrobi duuuużo kilometrów.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Czym jeździmy na ryby?
« Odpowiedź #89 dnia: 18.01.2018, 21:02 »
Drugi to  ładowność :-[ Szwagro miał i się woziłem z nim tą furą :) Pod względem użytkowym czy technicznym, petarda :bravo: :bravo: Pod spinning idealne auto. Pytanie czego kto oczekuje ;)