Autor Wątek: Wolny bieg przy feederze  (Przeczytany 20209 razy)

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wolny bieg przy feederze
« Odpowiedź #45 dnia: 31.12.2017, 17:23 »
Ja do kwietnia tego roku byłem raczej przeciwnikiem WB, wydawało mi się że czym więcej mechanizmów tym kołowrotek musi być droższy albo bardziej słabszy "plastelinowy".
W kwietniu kupiłem pierwszy kręcioł z WB, po miesiącu drugi, jakoś w wrześniu trzeci, a w święta kupiłem czwarty, teraz mam komplecik do każdego feederka mam WB.
Wolny bieg daje mi poczucie komfortu i pozwala odpoczywać oczom i popatrzeć na co innego niż na szczytówkę.

P.S. Czesiek posłuchałem się twojej rady nabyłem barbarzyńce :) Teraz mam już mała rodzinkę Barbarian, Ceymar, Longbow
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Stan_Stanowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wolny bieg przy feederze
« Odpowiedź #46 dnia: 31.12.2017, 19:32 »
WB uratował mi tyłek wystarczającą ilość razy aby stać się jego 100% zwolennikiem :)

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wolny bieg przy feederze
« Odpowiedź #47 dnia: 31.12.2017, 21:18 »
Ja dopóki nie miałem wb też nie doceniałem tego rozwiązania. Teraz, na pewno bym z niego nie zrezygnował, to niezwykle wygodne, chociażby gdy trzeba pójść "za potrzebą" ;)
Dominik

ProBono

  • Gość
Odp: Wolny bieg przy feederze
« Odpowiedź #48 dnia: 31.12.2017, 21:39 »
Ja dopóki nie miałem wb też nie doceniałem tego rozwiązania. Teraz, na pewno bym z niego nie zrezygnował, to niezwykle wygodne, chociażby gdy trzeba pójść "za potrzebą" ;)
Przeważnie jak ja właśnie tam idę i jestem w trakcie to słychać szpulę.

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wolny bieg przy feederze
« Odpowiedź #49 dnia: 31.12.2017, 21:53 »
Ja dopóki nie miałem wb też nie doceniałem tego rozwiązania. Teraz, na pewno bym z niego nie zrezygnował, to niezwykle wygodne, chociażby gdy trzeba pójść "za potrzebą" ;)
Przeważnie jak ja właśnie tam idę i jestem w trakcie to słychać szpulę.

Mówi się,że to złośliwość rzeczy martwych, choć w tym przypadku słowa "rzeczy" i "martwych" nie do końca pasują ;)
Dominik

Offline Karpik123

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Methoda wymiata!
  • Lokalizacja: Oleśnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wolny bieg przy feederze
« Odpowiedź #50 dnia: 22.01.2018, 18:47 »
Wg. mnie wolny bieg przy feederze ( konkretnie methodzie z podajnikami) jest bezużyteczny. Nadmiar żyłki pozostały z napięcia zestawu powinien idealnie wystarczyć na mniejsze karpie. Z większymi będzie problem, wtedy wolny bieg jest wskazany i marker do żyłki w razie ,,wymuszenia'' zdjęcia żyłki z klipa.
Pozdrawiam, Grzegorz.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wolny bieg przy feederze
« Odpowiedź #51 dnia: 22.01.2018, 18:53 »
Tyle że zazwyczaj te małe karpiszony wciągają kije do wody, małe, młode, to i wściekłe biorą. Uważam że nie ma przeciwników WB przy feederze są tylko tacy co jeszcze nie musieli wyciągać kijów z wody ale i na nich przyjdzie czas i zmienia zdanie.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Karpik123

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Methoda wymiata!
  • Lokalizacja: Oleśnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wolny bieg przy feederze
« Odpowiedź #52 dnia: 22.01.2018, 18:59 »
W sumie racja, ale jak będziesz pilnował wędek to jest nie potrzebny. Ale dla każdego pojęcie ,,mały karp'' oznacza co innego. Dla mnie to kilówki do 2kg.
Pozdrawiam, Grzegorz.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wolny bieg przy feederze
« Odpowiedź #53 dnia: 22.01.2018, 19:01 »
I dokładnie o takich piszę. Te małe skurczybyki najczęściej robią takie numery.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Karpik123

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Methoda wymiata!
  • Lokalizacja: Oleśnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wolny bieg przy feederze
« Odpowiedź #54 dnia: 22.01.2018, 19:05 »
Coś o tym wiem. Będąc z kolegą na rybach, on wędkował dalej ode mnie i przyszedł do mnie sprawdzić czy biorą. Ja do niego, czy włączył wolny bieg. On na to, że chyba tak, a za chwile patrzymy, a wędka jedzie przez środek stawu. Jakimś cudem kolega wędke wycholował i nawet amura (2,5kg), więc nie taki duży. Ale amur silny jest.
Pozdrawiam, Grzegorz.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wolny bieg przy feederze
« Odpowiedź #55 dnia: 22.01.2018, 21:33 »
Ja do wszystkich  swoich federowych kołowrotków zarówno tych z WB jak i klasycznych zamontowałem bezpieczne klipy pomysłu naszego kolegi z Forum. Działa to rewelacyjnie, w/g mnie lepiej niż patent MAPa.
Teraz nie boje się żadnych wariackich odjazdów kiedy idę do sąsiada ponarzekać że ni cholery od rana nie bierze.
Wiesiek

Offline cy3ul

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 1
Odp: Wolny bieg przy feederze
« Odpowiedź #56 dnia: 23.01.2018, 08:46 »
Sporo ciekawych waszych doświadczeń. Ale nie doczytałem aby ktoś napisał o kołowrotkach wyposażonych w tzw. hamulec walki. Osobiście używam 3 takich kołowrotków (shimano exchage 4000) i jestem bardzo zadowolony, przede wszystkim dlatego, że służy jako „WB” gdy jest odkręcony. Po zacięciu (samo zacięcie wykonuje łapiąc za kija oraz żyłkę) przykręcany szybko na maksa i holujemy zdobycz. Podczas samego holu w bardzo łatwy sposób możemy regulować hamulec. Same kołowrotki używam juz jakies 4 lata i sprawują sie bez zarzutu.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wolny bieg przy feederze
« Odpowiedź #57 dnia: 23.01.2018, 09:01 »
A co to jest ten hamulec walki? Nigdy o tym nie słyszałem.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Adam

Offline cy3ul

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 1
Odp: Wolny bieg przy feederze
« Odpowiedź #59 dnia: 23.01.2018, 11:15 »
Dokładnie tak, o to chodzi. Ale nie napisałbym, ze to namiastka wolnego biegu, chyba że o czymś nie wiem :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk