Autor Wątek: Kukurydziane kule zanętowe - sposób na  (Przeczytany 5712 razy)

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Kukurydziane kule zanętowe - sposób na
« dnia: 29.12.2017, 19:39 »
Cześć,

Na łowisku komercyjnym na którym zdarza mi się wędkować, dobrą robotę robi kukurydza jako zanęta. Próbowałem nią nęcić za pomocą procy ale wystrzelenie 3 - 4 kg jest dość uciążliwe.

Wpadłem na 2 pomysły zrobienia kul kukurydzianych o wielkości jabłka / pomarańczy.  Pierwszym z nich jest zaraz po ugotowaniu zamrożenie kukurydzy w postaci takich kul i dowiezienie ich na łowisko w przenośnej lodówce. Drugim: osuszenie kukurydzy i wykorzystanie worków PVA o wielkości 10/ 15 cm lub 20/30 cm i rzucanie nimi.

Co sądzicie o tych pomysłach? A może macie jakiś sprawdzony pomysł na kukurydziane kule zanętowe wielkości pomarańczy?:)

Pozdrawiam,
Dominik
Dominik

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kukurydziane kule zanętowe - sposób na
« Odpowiedź #1 dnia: 29.12.2017, 19:45 »
Spomb :)

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Kukurydziane kule zanętowe - sposób na
« Odpowiedź #2 dnia: 29.12.2017, 19:46 »
Spomb, wchodzi ponad 150 gr kuku.

Offline Urban2

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Krobia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kukurydziane kule zanętowe - sposób na
« Odpowiedź #3 dnia: 29.12.2017, 20:00 »
A jak daleko od brzegu łowisz?

Offline maqu777

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 7
Odp: Kukurydziane kule zanętowe - sposób na
« Odpowiedź #4 dnia: 29.12.2017, 20:25 »
Sama kukurydza zamrożona będzie pływać.Trzeba do każdej kuli przy mrożeniu kamień włożyć lub coś ciężkiego.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kukurydziane kule zanętowe - sposób na
« Odpowiedź #5 dnia: 29.12.2017, 20:29 »
Proste. Użyj kleju zanętowego lub Horlicksa. Musisz zrobić 'zaprawę' - czyli klejącą bardzo zanętę, i w 1:1 zmieszać ją z kukurydzą. Kukurydza też musi być potraktowana Horlicksem. Horlicks potrzebuje z 20 minut aby dobrze kleić, więc taka zanęta musi odstać.

Pomysł ciekawy, aczkolwiek spomb dałby Ci inny efekt (lepsza prezentacja). Nie jest łatwo też  wprowadzić 4 kilo kukurydzy w postaci kul do wody, to by było z 50-80 kul :o
Lucjan

Offline Urban2

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Krobia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kukurydziane kule zanętowe - sposób na
« Odpowiedź #6 dnia: 29.12.2017, 20:34 »
Łyżka zanetowa albo chyba że masz coś więcej kasy to jakaś taka tania łódka zdalnie sterowana. Do 400zl z Allegro.  :) Niby 600-700gr na raz wyrzuca.  Sam chcę taka kupić w nowym sezonie

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kukurydziane kule zanętowe - sposób na
« Odpowiedź #7 dnia: 29.12.2017, 20:48 »
Panowie a czy Daiwa Ninja X-Carp 3m 3.00lbs dała by radę obsłużyć spomba i przy okazji deepera? Właśnie w przyszłym sezonie zamierzam pobawić się w metodę i cięższe koszyki ,a na razie nie mam mocniejszej wędki oprócz pickera do 40g , no i chciałbym trochę ponęcić grubiej kukurydzą czy pelletem :beer: i sorry za podpinkę .
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kukurydziane kule zanętowe - sposób na
« Odpowiedź #8 dnia: 29.12.2017, 21:58 »
Panowie a czy Daiwa Ninja X-Carp 3m 3.00lbs dała by radę obsłużyć spomba i przy okazji deepera? Właśnie w przyszłym sezonie zamierzam pobawić się w metodę i cięższe koszyki ,a na razie nie mam mocniejszej wędki oprócz pickera do 40g , no i chciałbym trochę ponęcić grubiej kukurydzą czy pelletem :beer: i sorry za podpinkę .

Spomba midi obsłuży

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kukurydziane kule zanętowe - sposób na
« Odpowiedź #9 dnia: 29.12.2017, 22:03 »
Łowię jakieś 40 m od brzegu.

Luk, myślę, że 3 kg kuku można by zmieścić w ok 12 - 15 kulach. ;) To mamy kulę o wadze raptem 20 dag. Zrobić sobie coś na kształt "dywanu" i na taką warstwę ulokować podajnik z przynętą.

A pomysł z pojemnymi workami PVA nie trafiony?
Dominik

Offline nojbau

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kukurydziane kule zanętowe - sposób na
« Odpowiedź #10 dnia: 29.12.2017, 22:34 »
Panowie a czy Daiwa Ninja X-Carp 3m 3.00lbs dała by radę obsłużyć spomba i przy okazji deepera? Właśnie w przyszłym sezonie zamierzam pobawić się w metodę i cięższe koszyki ,a na razie nie mam mocniejszej wędki oprócz pickera do 40g , no i chciałbym trochę ponęcić grubiej kukurydzą czy pelletem :beer: i sorry za podpinkę .
Picker 40g (w moim przypadku Garbolino Altima Picker 3m oraz JVS Patriot Picker 2.4/2.7) spokojnie dają radę z mini spombem.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kukurydziane kule zanętowe - sposób na
« Odpowiedź #11 dnia: 29.12.2017, 22:47 »
Łowię jakieś 40 m od brzegu.

Luk, myślę, że 3 kg kuku można by zmieścić w ok 12 - 15 kulach. ;) To mamy kulę o wadze raptem 20 dag. Zrobić sobie coś na kształt "dywanu" i na taką warstwę ulokować podajnik z przynętą.

A pomysł z pojemnymi workami PVA nie trafiony?

Pytanie czy skóra jest warta wyprawki. Ogólnie kukurydza jest lekka, aby zrobić kule i połączyć je z zanętą, w rozmiarze do strzelania z procy, trzeba by ich zrobić naprawdę sporo. Oczywiście, że to jest jakaś opcja, ale wg mnie o wiele łatwiej jest użyć spomba lub spoda tutaj. Mrożonki raczej odpadają, bo nie wstrzelisz w jedno miejsce brył o różnej wadze (spory rozrzut), na dodatek mogą trochę skręcać w powietrzu z racji dziwnego kształtu.

Jakby co to zrobienie kul jest bardzo pracochłonne. Spod z plećką dodatkowo pomoże wytypować lepsze miejsce (wcześniej poszukać idealnego dnia cieżarkiem), więc bardziej bym się skłaniał do mocnego spombowania. Jeżeli chodzi zaś o PVA - znów pracy jest sporo, zwłaszcza, że kukurydze trzeba by mocno posolić. Bardziej pasowałoby to do donęcania.

Lucjan

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kukurydziane kule zanętowe - sposób na
« Odpowiedź #12 dnia: 29.12.2017, 23:18 »
Ale czy kule większości jabłka będą miały sens ? Po pierwsze: mogą ugrzęznąć w mule. Po drugie kule nie zrobią dywanu na dnie. Dlatego optymalnie byłoby użyć spomba, a kuku zasypać lub zalać jeszcze czymś ciekawym o smaku kukurydzy - np: CSL, albo sypką zanętą lub czymś oleistym. A to poprawi pracę na dnie. Poza tym dodałbym do PVA osuszonej kukurydzy ze solą, co powinno spowodować, że kiełbaska się nie rozleci, dotrze do dna, zrobi fajny kopczyk i naprowadzi rybę do przynęty. Przynajmniej ja bym tak zrobił i w ten sposób uniknąłbym czasochłonnego lepienia kuku i wożenia tego w lodówie.
Pozdrawiam Seba

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Dominik

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kukurydziane kule zanętowe - sposób na
« Odpowiedź #14 dnia: 30.12.2017, 10:25 »
Fajna proca, napakujesz tam z 1/3 puszki kukurydzy na raz. Ale pamiętaj, że ziarenka blisko polecą. To jest do strzelania KULKAMI na średnią-małą odległość. A te kulki same z siebie polecą ze 3x dalej niż kuku.
Krwawy Michał

Purple Life Matters