Autor Wątek: Niezbędnik początkującego Grunciarza  (Przeczytany 5229 razy)

Offline Gucio26

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grójec
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #15 dnia: 01.01.2018, 13:43 »
Wędkę i kołowrotek myślę że z waszych propozycji coś wybiorę. A co do reszty niezbędnika czyli akcesoria do feedera niezbędne? Firma Guru i Drennan chyba wiedzie prym w jakości koszyków przyponów i całej reszty przyborów ale wiadomo to się wiąże z wyższą ceną. Czy warto może spróbować mniej znanych firm i wiadomo tańszych. Może macie jakieś fajne propozycję na resztę sprzętu?(koszyki,przypony,łączniki itd). :)

ProBono

  • Gość
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #16 dnia: 01.01.2018, 13:54 »
Wędkę i kołowrotek myślę że z waszych propozycji coś wybiorę. A co do reszty niezbędnika czyli akcesoria do feedera niezbędne? Firma Guru i Drennan chyba wiedzie prym w jakości koszyków przyponów i całej reszty przyborów ale wiadomo to się wiąże z wyższą ceną. Czy warto może spróbować mniej znanych firm i wiadomo tańszych. Może macie jakieś fajne propozycję na resztę sprzętu?(koszyki,przypony,łączniki itd). :)
Nie zapomnij o Prestonie i Matrixie też mają świetne rozwiązania i jakość. Koszyki moim zdaniem do methody albo z Koruma albo z Prestona ze względu na wygodną klikająca formę do podajnika. Łączniki ja używam Prestona. Przypony to już różnie nie mam ulubionych. Na pewno jakbym zaczynał to zainwestowałbym już w ten nowy system ICS Prestona i wówczas mamy standardowy koszyk, albo methode a jak już damy spora ilość towaru to można zastosować sam ciężarek. Pudełko do przyponów tylko MAPa bo jest niesamowite a to jedyny słuszny wybór. Jak już kupować moim zdaniem to rzeczy które po jakimś czasie nie zostaną zastąpione bo są niezwykle użyteczne do swoich ostatnich chwil istnienia.

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #17 dnia: 01.01.2018, 15:28 »
Wędkę i kołowrotek myślę że z waszych propozycji coś wybiorę. A co do reszty niezbędnika czyli akcesoria do feedera niezbędne? Firma Guru i Drennan chyba wiedzie prym w jakości koszyków przyponów i całej reszty przyborów ale wiadomo to się wiąże z wyższą ceną. Czy warto może spróbować mniej znanych firm i wiadomo tańszych. Może macie jakieś fajne propozycję na resztę sprzętu?(koszyki,przypony,łączniki itd). :)

Jeżeli chodzi o podajniki do metody to śmiało możesz brać Mikado Aperio. Fajne podajniki, nie za drogie, całkiem solidne no i szybko można przerobić je pod pva bez wiercenia.

Wszystko zależy oczywiście ile chcesz na to wszystko wydać (pomijam wydatek na wędko i kołowrotki).
Myślę, że pewne rzeczy od rodzimych producentów spełnią swoje zadanie.
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #18 dnia: 01.01.2018, 15:31 »
Jeżeli chodzi o podajniki to ja wole Douglas z Mikado ponieważ w Aperio często zostaje pellet lub zanęta.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #19 dnia: 01.01.2018, 15:48 »
Ludzie, zostawcie te podajniki w spokoju! Założyciel tematu pytał o sprzęt do klasycznego feedera, nie do metody :)

Jacek

Offline JahJah

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tilburg
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #20 dnia: 01.01.2018, 16:13 »
Okuma Ceymar + Daiwa Carp Feeder
Zostanie troszkę na akcesoria.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Przychylam się do propozycji kolegi. Carp Feeder'em spokojnie poradzisz sobie z rybami które pracujesz łowić, do tego okuma. Zestaw jak złoto.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam. Łukasz

Offline Gucio26

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grójec
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #21 dnia: 01.01.2018, 16:46 »
Syborg ma trochę racji na razie nie przymierzam się typowo do metody. Jak pisałem to moje początki z łowieniem na grunt więc chcę zacząć od klasyki. Z myślą o klasycznym feederze chcę skompletować sprzęt niezbędny do tej metody łowienia. Myślę ,że w przyszłości spróbuję łowić na metodę i w tym kierunku też się spróbuję dobrze przygotować. Na tą chwilę klasyczny feeder no i wiadomo z czasem zwiększając swoje umiejętności sprobować swoich sił w metodzie. :)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #22 dnia: 01.01.2018, 17:08 »
Naprawdę nie potrzebujesz niczego szczególnego ponad to, co ma prawie każdy z nas: silikonowe stopery, krętliki, agrafki z krętlikami, żyłkę główną (którą wykorzystasz do budowy pętli czy troków), żyłkę na przypony, haczyki, koszyki. Wszystko ;) Mając te elementy, zbudujesz każdy zestaw końcowy (łącznie z helikopterowym).
Jacek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #23 dnia: 03.01.2018, 01:01 »
Polecam koszyki firmy Wirek. Tanie, dobre i wiele sklepów ma duży wybór. Jeśli chodzi o krętliki to ja poszedłem nieco droższą drogą bo korzystam z systemu Guru który daje możliwość szybkiej wymiany przyponu, ot bajer który nie wymaga odpinania agrafki żeby przypon zmienić. Tobie na początek mogę polecić krętliki z agrafką firmy Dragon. To są niby krętliki spinningowe, ale świetnie się nadadzą. Do tego stopery Jaxona albo gumowe koraliki których można używać kilka razy i tyle. Zestaw masz gotowy.
Pozdrawiam
Marcin

Offline fredik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Krefeld DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #24 dnia: 03.01.2018, 09:42 »
Co do koszyków to wypróbuj Korum Dura.Dużym plusem jest szybkozłączka w zestawie.No i ze względu na konstrukcje haczyk nie pląta się w koszyku.

Offline Gucio26

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grójec
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #25 dnia: 19.01.2018, 08:37 »
Zdecydowałem się jednak na picker i mam dylemat. Flagman Sherman Pro Picker 3m bądź Mikado Black Draft Picker 3m może ktoś użwa i jest w stanie pomóc z wyborem? :)

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #26 dnia: 19.01.2018, 13:28 »
Mam black drafta od 2 lat i polecam. Najdelikatniejsza szczytówka pokaże brania nawet 5 cm plotki. Według mnie w tej cenie naprawde warto

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #27 dnia: 19.01.2018, 13:37 »
Kupiłem w czasie obniżki cen w Duxonie Mikado Tsubame Picker 300/40 ale nie testowałem, szczytówki wydają się być delikatne. Dzwoniłem do kilku sklepów i usłyszałem iż Black Draft i Tsubame to ten sam blank tylko różnica polega w szacie graficznej. Nie jestem w stanie tego sprawdzić ponieważ nie widziałem Black Drafta, wędkę kupowałem po uzyskaniu informacji telefonicznych. Jedyne co mnie zdziwiło to mega małe przelotki w stosunku do innych pickerów, które posiadam.

Offline Ninja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 751
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #28 dnia: 22.01.2018, 19:55 »
Mikado Black Draft Picker 3m - mam to cacko ;)
jak dla mnie rewelacyjny kijek ;)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Niezbędnik początkującego Grunciarza
« Odpowiedź #29 dnia: 22.01.2018, 23:02 »
Tak, szczytowki są bardzo delikatne. Blank już mniej.
Pozdrawiam
Marcin