Autor Wątek: Feeder na głębokim łowisku  (Przeczytany 5146 razy)

Offline arek.de

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder
Feeder na głębokim łowisku
« dnia: 01.01.2018, 10:29 »
Witam Wszystkich w Nowym 2018 Roku,
i życzę połamania kiji i rekordowych okazow :fish:

Chciałbym sie wymienić z wami doświadczeniami z wędkowania feederem w głębokich łowiskach
Piszac głębokie mam na myśli od 8-miu metrów do 12-tu...
Jak przygotowujecie zanete do koszyka...konsystencja?
Czy szybkość rozpadu zanęty regulujecie nawilżeniem, czy tylko modyfikacja koszyka...?
arek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #1 dnia: 01.01.2018, 10:35 »
Witam Wszystkich w Nowym 2018 Roku,
i życzę połamania kiji i rekordowych okazow :fish:

Chciałbym sie wymienić z wami doświadczeniami z wędkowania feederem w głębokich łowiskach
Piszac głębokie mam na myśli od 8-miu metrów do 12-tu...
Jak przygotowujecie zanete do koszyka...konsystencja?
Czy szybkość rozpadu zanęty regulujecie nawilżeniem, czy tylko modyfikacja koszyka...?


Pytasz o łowienie na Metodę na takim głębokim łowisku?

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #2 dnia: 01.01.2018, 11:27 »
Jak methoda to tylko z PVA. Wg mnie zanęta normalnie podana w podajniku nie dotrze do dna w stanie  w jakim powinna być.
Michał

Offline arek.de

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #3 dnia: 01.01.2018, 11:52 »
Oczywiscie chodzi o feeder a nie o method. Kombinuje z glina...
Najgorsze ze nie mozna z pewnoscia stwierdzic co tak na dno i w jakim stanie dolecialo😟
arek

Offline adamczyk6509

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Michał C&R
  • Lokalizacja: Kłodzko
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #4 dnia: 01.01.2018, 12:00 »
Spokojnie dobrze namoczona zanęta w koszyku doleci na 10 m, nie masz się nawet czego obawiać. Jeśli masz wątpliwości możesz dodać kleju.
Pozdrawiam Michał
C&R

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #5 dnia: 01.01.2018, 12:00 »
Możesz spróbować tak, że weź koszyczek załóżmy tak 10gr albo bez obciążenia zupełnie. Napchaj gotową mieszanką tą  z gliną. Rzut i standardowo poczekaj aż opadnie. I wtedy postaraj się przesuwać i zobaczysz czy opór będzie czy nie. Ja bym kombinował tak.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #6 dnia: 01.01.2018, 12:07 »
Oczywiscie chodzi o feeder a nie o method. Kombinuje z glina...
Najgorsze ze nie mozna z pewnoscia stwierdzic co tak na dno i w jakim stanie dolecialo😟


Niepotrzebnie się denerwujesz, zwykły koszyk doniesie spokojnie towar na taka głębokość. Nawet przy Metodzie można połowić w takich dziurach. Był tu kiedyś kolega, który łowił na 10m i wyjmował karpie.  Chyba Piotrek/@PiotrT z naszego forum, też łowił w ubiegłym roku na Słowacji przy użyciu Metody, też na podobnej głębokości.

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #7 dnia: 01.01.2018, 12:24 »
Możesz spróbować tak, że weź koszyczek załóżmy tak 10gr albo bez obciążenia zupełnie. Napchaj gotową mieszanką tą  z gliną. Rzut i standardowo poczekaj aż opadnie. I wtedy postaraj się przesuwać i zobaczysz czy opór będzie czy nie. Ja bym kombinował tak.

Dobra metoda, sam ją stosuję.Najlepiej poćwiczyć na płytszej wodzie żeby zobaczyć jak to jest.

Offline aikonik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 9
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #8 dnia: 01.01.2018, 12:51 »
Ja używałem metody z koszykiem ESP z waga 56g i 70g i łowione na głębokości OK 7-8 m a jak trafiłem w stare koryto rzeki to było w granicach 9 m i złapałem ładnego karpika 10kg z takiej głębokości na pianki tonące z DB. Ja do metody zazwyczaj używam mniej peletu więcej zwykłej zanęty, jak ja dobrze ściśniesz w koszyku to spokojnie się nie rozwali, a najlepiej sprawdzić jak się zachowuje robiąc kulkę i wrzucając ja gdzieś blisko żebyś ja widział, jak się szybko rozwali po wrzuceniu to trzeba dowilzyc, jak długo się rozkłada to trzeba dosypać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline arek.de

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #9 dnia: 01.01.2018, 13:02 »
Możesz spróbować tak, że weź koszyczek załóżmy tak 10gr albo bez obciążenia zupełnie. Napchaj gotową mieszanką tą  z gliną. Rzut i standardowo poczekaj aż opadnie. I wtedy postaraj się przesuwać i zobaczysz czy opór będzie czy nie. Ja bym kombinował tak.
O ty nie pomyslalem :o
A pomysl jest prosty i wyglada na skuteczny :D
arek

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #10 dnia: 01.01.2018, 14:24 »
Ja używałem metody z koszykiem ESP z waga 56g i 70g i łowione na głębokości OK 7-8 m a jak trafiłem w stare koryto rzeki to było w granicach 9 m i złapałem ładnego karpika 10kg z takiej głębokości na pianki tonące z DB. Ja do metody zazwyczaj używam mniej peletu więcej zwykłej zanęty, jak ja dobrze ściśniesz w koszyku to spokojnie się nie rozwali, a najlepiej sprawdzić jak się zachowuje robiąc kulkę i wrzucając ja gdzieś blisko żebyś ja widział, jak się szybko rozwali po wrzuceniu to trzeba dowilzyc, jak długo się rozkłada to trzeba dosypać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kolego, założyciel wątku wyrażnie napisał że nie chodzi o metodę.

Offline aikonik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 9
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #11 dnia: 01.01.2018, 15:01 »
OK kolego, ale obojętnie czy jest koszyczek metody czy zwykły zaneta zachowuje się tak samo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #12 dnia: 04.01.2018, 00:18 »
Ja często łowię feederem na takiej głębokości. Używam do tego koszyków Drennan Oval. Tylko dlatego, że pakuje do koszyka żywe robale. Zanęte robię tak samo jak do łowienia na plytszej wodzie, tylko ściskam ją bardziej w koszyku. Jestem pewien, że zanęta dolatuje na dno, ba, czasem nawet jak za mocno ją ścianę to wyciągam z 10 metrów głębokości koszyk z zanętą w środku. Także jest ona w stanie przetrwać opadanie na 10 metrów, 15 minut leżenia w wodzie, i wyciąganie zestawu z wody. A wystarczy tylko lżej ścisnąć i już wszystko jest ok. Kwestia wyczucia.
Pozdrawiam
Marcin

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #13 dnia: 04.01.2018, 07:11 »
OK kolego, ale obojętnie czy jest koszyczek metody czy zwykły zaneta zachowuje się tak samo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

   Żarty sobie robisz :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #14 dnia: 04.01.2018, 11:02 »
Do łowienia na dużej głębokości dobrze jest owinąć koszyk czarną taśma izolacyjną, aby nie miał żadnych dziurek, wtedy spowolni się wypadanie zanęty. Ta powinna wydostawać się na dnie, w innym razie możemy sprawiać, że ryby  kręcą się kilka metrów nad dnem. Niby szczegół ale dużo znaczący. Warto też zwiększyć obciążenie koszyka, aby szybciej tonął. Koszyk do białych robaków też raczej trzeba owinąć taśmą, aby połowę dziurek zakryć, gdyż białe się wydostaną zbyt szybko. Zwłaszcza, że koszyk opadający po łuku, gubiący zawartość, nęci miejsce oddalone od naszego. Warto też dodać martwych białych do zanęty, te nie rozbiją jej.

Co do konsystencji - to trzeba ją mocniej nawilżyć, ale zawsze trzeba trafić jak :) Ideałem jest zanęta wysypująca się z koszyka na samym dnie, jeżeli zalega w nim, to też nie jest dobrze. Wielkość lub bardziej średnica koszyków też ma znaczenie, co innego takie 25, 35 czy 50 mm.
Lucjan