Autor Wątek: Feeder na głębokim łowisku  (Przeczytany 5144 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #15 dnia: 04.01.2018, 11:15 »
Ciągle czytam, jak trudno jest zrobić zanętę, żeby dotarła na większą głębokość. Czym dokleić i tak dalej. Ja nie mam najmniejszego problemu ze zrobieniem zanęty, która dotrze w podajniku do metody na głębokość 20 metrów:D I nic nie muszę dodawać, poza większą ilością wody... Tylko taka zanęta praktycznie nie pracuje.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #16 dnia: 04.01.2018, 12:27 »
Chodzi też o to, aby nie zostawała smuga w toni. Zwłaszcza na sondach jak deeper widać jak rzadko ryba jest przy dnie, w większości przypadków jest w oddaleniu od dna. Koszyk z otworami więc, nawet z przemoczoną zanętą, zostawi spory ślad w toni, co może zatrzymać tam ryby.
Lucjan

Offline aikonik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 9
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #17 dnia: 04.01.2018, 15:56 »
OK kolego, ale obojętnie czy jest koszyczek metody czy zwykły zaneta zachowuje się tak samo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

   Żarty sobie robisz :)
Nie, nie robię, jak pisał kolega wcześniej zanęta jest taka sama tylko wszystko jest kwestia wyczucia nawilżenia i ściśnięcia. Być może nie wpadłeś na to ale tak jest


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #18 dnia: 04.01.2018, 16:04 »
Nie no. Zanęta jest taka sama, ale koszyk jest zupełnie inny. Jak wciśniesz taką samą zanętę do koszyka bez otworów i do podajnika do metody, to podajnik może być pusty już na 3 metrach, a koszyk pełny jeszcze na 6...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #19 dnia: 04.01.2018, 16:17 »
Często zdarza mi się łowić ładne leszcze na głębokości 7m+ otwartymi koszykami do metody ESP. Sukces tkwi w odpowiednim namoczeniu miksu oraz porządnym jego dociśnięciu, polanie zawartości YumYumem spowoduje jeszcze większe scalenie miksu.
Pozdrawiam Darek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #20 dnia: 04.01.2018, 16:20 »
Ja w tym roku normalnie łowiłem karpie na 8 metrach podajnikami 30 g. Najważniejsze to zrobić tak, żeby miks się odpowiednio kleił, ale żeby nie był beton.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #21 dnia: 04.01.2018, 16:21 »
Ja w tym roku normalnie łowiłem karpie na 8 metrach podajnikami 30 g. Najważniejsze to zrobić tak, żeby miks się odpowiednio kleił, ale żeby nie był beton.

Otóż to :), jeżeli po ściągnięciu zestawu choć troszkę miksu znajduje się w podajniku to znaczy, że przesadziliśmy z kleistością.
Pozdrawiam Darek

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder na głębokim łowisku
« Odpowiedź #22 dnia: 04.01.2018, 16:57 »
Do łowienia na dużej głębokości dobrze jest owinąć koszyk czarną taśma izolacyjną, aby nie miał żadnych dziurek, wtedy spowolni się wypadanie zanęty. Ta powinna wydostawać się na dnie, w innym razie możemy sprawiać, że ryby  kręcą się kilka metrów nad dnem. Niby szczegół ale dużo znaczący. Warto też zwiększyć obciążenie koszyka, aby szybciej tonął. Koszyk do białych robaków też raczej trzeba owinąć taśmą, aby połowę dziurek zakryć, gdyż białe się wydostaną zbyt szybko. Zwłaszcza, że koszyk opadający po łuku, gubiący zawartość, nęci miejsce oddalone od naszego. Warto też dodać martwych białych do zanęty, te nie rozbiją jej.

Co do konsystencji - to trzeba ją mocniej nawilżyć, ale zawsze trzeba trafić jak :) Ideałem jest zanęta wysypująca się z koszyka na samym dnie, jeżeli zalega w nim, to też nie jest dobrze. Wielkość lub bardziej średnica koszyków też ma znaczenie, co innego takie 25, 35 czy 50 mm.
     
 
Nie bierzemy pod uwagę jednej ważnej rzeczy.A mianowicie jaka ryba dominuje w łowisku i czy jest jej dużo czy mało oraz czy jest aktywna?.Pisząc to mam w umyśle łowienie w Augustowskich jeziorach tak na 10m głębokości.Gdy ryb jest dużo i są aktywne to wówczas taka sytuacja wymusza takie dopracowanie zanęty[domoczenie i uciśnięcie ] aby niezwłocznie po osiągnięciu dna , koszyk jak najprędzej oddał zawartośc.Bo na branie nie będziemy długo czekać z uwagi na dobre żerowanie i dużą ilość ryb w łowisku.Dajmy na to czekamy na branie 30sek.Zacinamyi holujemy rybę :bravo:.Jeżeli w ciągu tych 30sek zanęta nie opuści koszyka dojdzie do sytuacji że podczas holu koszyk będzie oddawał zawartośc wodzie.Innymi słowy, pole nęcenia znacząco się powiększy co nie wpływa korzystnie na połów.
Odwrotna sytuacja to taka gdy na branie trzeba czekać dłużej.Wtedy jest czas na to że nawet lekko przemoczona zanęta[lub mocniej dociśnięta] wydostanie się z koszyka na samym dnie.Myślę że taka sytuacja więcej wybacza. 
Tak więc potrzeba wiele wyczucia w tej kwestii.Najlepiej metodą prób i błędów w czasie kilku sesji dopracować takie łowienie, stosując tę samą zanętę, ten sam koszyk .Namaczać zanęte tą samą ilością wody [zapisać].