Autor Wątek: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego  (Przeczytany 1922 razy)

Offline Nermi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« dnia: 02.01.2018, 17:18 »
Witam,

po kliku latach przerwy chciałbym powrócić do swojego starego hobby i w związku z tym prosiłbym o pomoc i sugestie w doborze sprzętu wędkarskiego. Łowić będę tylko na spławik - jeziora, stawy.


Chciałbym jakiś rozsądny zestaw, dobrej jakości, żeby mi wystarczył na letnie łowienie na kilka lat.

Z góry dziękuję i pozdrawiam forumowiczów.

_luwro

  • Gość
Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« Odpowiedź #1 dnia: 02.01.2018, 17:21 »
Określ budżet, oraz metodę połowu ( bat, tyczka, match ) oraz co potrzebujesz (wędka? , kołowrotek ?)

Fajnie jak napiszesz gdzie będziesz łowił

Offline Nermi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« Odpowiedź #2 dnia: 02.01.2018, 17:33 »
Czytałem,że Bolonka byłaby najbardziej uniwersalna,więc poszedłbym w tą stronę.

Na początek wybrałby kołowrotek i bolonkę.
Budżet ,nie chciałbym w ten sposób się określać ... Coś rozsądnego za dobre pieniądze...

Wychowałem się nad tym zalewem : / ZBIORNIK LISOWICE na rzece Mroga i odwiedzałbym to miejsce bardzo często oraz jeziora w całej Polsce,lubię podróżować.


Pozdrawiam.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« Odpowiedź #3 dnia: 02.01.2018, 17:47 »
Bądźmy szczerzy, ten link do sklepu źle wróży naszej znajomości. Tym bardziej że jest to Twój pierwszy wpis. Sam rozumiesz, jak to wygląda. Ty wklejasz link do konkretnego sklepu, a użytkownicy zrobią podobnie, jednak już z linkami do konkretnych produktów w tym sklepie ;) Skąd piszesz?
Jacek

Offline Nermi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« Odpowiedź #4 dnia: 02.01.2018, 17:50 »
Nie wpadłem na to...

Nie miałem na celu reklamowanie żadnego sklepu, nie było to w mojej intencji...
Link i zdanie zostało przeze mnie wykasowane.

Nadal proszę o pomoc.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« Odpowiedź #5 dnia: 02.01.2018, 17:52 »
Dzięki. No, teraz możemy rozmawiać ;) :thumbup:

Nie kupuj bolonki, jeśli chcesz łowić w stawach i jeziorach. Lepszy będzie kij uniwersalny, opisany jako "float", lub też po prostu matchówka.
Jacek

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« Odpowiedź #6 dnia: 02.01.2018, 18:00 »
Zgadzam się z przedmówcą, bolonka to dobry kij na wody płynące: rzeki, kanały, służący raczej do łowienia na tzw. przepływankę.

Co do sklepu, to napiszę krótko: są lepsze w Łodzi, o niebo lepiej zaopatrzone.
Pozdrawiam Darek

Offline Nermi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« Odpowiedź #7 dnia: 02.01.2018, 18:07 »
No to szukam kija ''float'' na wody stojące...
Więcej wiedzy do ogarnięcia na temat tego kija...Jakieś typy panowie?

Darek,
Na priva poproszę polecane przez Ciebie sklepy w Łodzi.



Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« Odpowiedź #8 dnia: 02.01.2018, 18:37 »
Dobrze jakbyś określił budżet, bo dla jednych 300pln na całość to rozsądna cena dla innych 1000, a to jednak różnica...
Dobrze jakbyś określił jakie ryby zamierzasz łowić.
Co do wędki typu float to też kwestia zastanowienia.... Część kijów typu float to wędki pod duże ryby...powyżej 5kg.
Wędki , które posiadam i mogę je porównać do siebie:
Np: Wędka budżetowa Konger Medalist Float 390 ma CW 60g i to naprawdę kij na grubego zwierza.
       Wędka również budżetowa Mikado X-Plode Match 390 CW 40g już jest o kosmos delikatniesza, od wyżej wymienionego Kongera, ale da radę sporemu karpiowi i wg Mnie nada się też na mniejsze ryby, ale jest zdecydowanie pod spławiki do łowienia na dużych odległościach.
      Wędka również budżetowa MIkado X-Plode Ultra Match 390 CW 30g, to już kijek do łowienia wgglerami na niedużych odległościach...
Te wymienione kije, to wędki tanie z cenami oscylującymi około 200pln. Koledzy z forum polecą kije droższe i lepsze...Wszystko kwetsja co chcesz łowić i ile chcesz przeznaczyć na sprzęt

Marcin

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« Odpowiedź #9 dnia: 02.01.2018, 18:43 »
Łowię na Lisowicach ,Rochnie i Bogdance.Najrzadziej na Lisowicach.
Najlepsze wyniki mam na feederach i tylko tak teraz łowię .Polecam Ci tą metodę ,chyba że bardzo lubisz patrzyć w zaczarowany spławik :D.
Zbyszek

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« Odpowiedź #10 dnia: 02.01.2018, 18:51 »
No to szukam kija ''float'' na wody stojące...
Więcej wiedzy do ogarnięcia na temat tego kija...Jakieś typy panowie?

Darek,
Na priva poproszę polecane przez Ciebie sklepy w Łodzi.

Kolego Ja Ci poradzę poczytać to forum przez 3 dni po 2 godziny dziennie wieczorem a na pewno coś znajdziesz :)
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline Nermi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« Odpowiedź #11 dnia: 02.01.2018, 19:13 »
Łowię na Lisowicach ,Rochnie i Bogdance.Najrzadziej na Lisowicach.
Najlepsze wyniki mam na feederach i tylko tak teraz łowię .Polecam Ci tą metodę ,chyba że bardzo lubisz patrzyć w zaczarowany spławik :D.

Hehe...

Jak miałem około 10 lat i nie było jeszcze zalewu Lisowice to właśnie na Rochnie zacząłem swoją przygodę z wędkowaniem,to były czasy, wakacje w Lisowicach...

Nie nastawiam się na duże ryby,ale w razie konieczności to też,żebym takiego kilku - kilogramowego karpia mógł wyciągnąć.

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« Odpowiedź #12 dnia: 02.01.2018, 19:44 »
Może źle się wyraziłem, nie mam nic do sklepu wędkarskiego "Okonek", wiele razy robiłem u Nich zakupy. Mają natomiast skromną ofertę jeżeli chodzi np. o wędziska - kilku polskich producentów plus kilka kijków Shimano, to bardzo mało, plus natomiast za prowadzony sklep internetowy (choć ubogi ;)). Być może na zamówienie są w stanie ściągnąć coś więcej, nie wiem.
O wiele lepiej zaopatrzonym sklepem jest Raj Wędkarski przy Al. Włókniarzy - moim zdaniem najlepszy sklep stacjonarny w naszym mieście z najlepszą obsługą, świetne chłopaki, świetnie potrafią doradzić. Tutaj znajdziesz wszystko, do każdej metody połowu również do spławika i z pewnością uzyskasz fachową pomoc.
Jest jeszcze SG Baits przy Al. Kościuszki 132 (ciężko trafić, schowani w podwórzu) - tutaj natomiast bardzo uboga, by nie napisać - żadna oferta jeżeli chodzi o spławik, sklep typowo dla grunciarzy (w tym łowiących na metodę :)), karpiarzy i łowców drapieżników. Polecam.
Jeżeli natomiast chodzi o wędkarstwo spławikowe, to sklep wędkarski przy ul. Nawrot 43 jest stosunkowo dobrze zaopatrzony, mogę go z czystym sumieniem polecić. Uparłem się na kij którego nie mieli w sprzedaży, Pan wyciągnął katalogi i wędeczka za kilka dni była na sklepie :).

Nie chodzi tutaj w żadnym wypadku o reklamowanie czy promowanie któregokolwiek ze sklepów lecz o czystą wymianę doświadczeń więc nie uważam, by była potrzeba pisania tego typu postu na priv. Najwyżej Jacek mi ..:o :o.. urwie ;D ;)

Bogdanka, Rochna - moja młodość, moje pierwsze wędkowanie, pierwsze rybki i pasja na resztę życia :-[ :beer:
Pozdrawiam Darek

Offline Nermi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« Odpowiedź #13 dnia: 21.03.2018, 18:50 »
Witam Panowie,


Co sądzicie o kiju Shimano Alivio CX Match 3.90? Jaki do tego kołowrotek?


Pozdrawiam,

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzętu spławikowego
« Odpowiedź #14 dnia: 21.03.2018, 23:47 »
Cześć, ja zaczynałem naukę matcha od wędki Tubertini Xenia  Light, cw. 4-15, 4,20m, fajny lekki kijek, ale spokojnie da radę większej rybie, do tego miałem kołowrotek Spro Passion. Taki zestaw kupisz za 400-450 zł i spokojnie posłuży na kilka lat rekreacyjnego łowienia.

Kamil
Z pozdrowieniami,
Kamil