Autor Wątek: W które pop-upy warto inwestować  (Przeczytany 3030 razy)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
W które pop-upy warto inwestować
« dnia: 03.01.2018, 11:09 »
Witam
Wiem ze jest, było sporo tematów o przynętach również tego typu ale są strasznie porozrzucane, tym samym chciał bym aby tutaj ludzie pisali o sprawdzonych pop-up'ach które im się sprawdzają po prostu co warto mieć na stanie i na jaką wodę. Raczej nie interesują mnie przynęty typu a kiedyś użyłem coś tam się zaczepiło, nie coś co często używasz i masz efekty.   
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: W które pop-upy warto inwestować
« Odpowiedź #1 dnia: 03.01.2018, 12:12 »
Mowa o feederze?

Polecałbym popki które sprzedawane w wersji różnokolorowej. Na przykład 'Allsorts'y' Ringersa:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/oferta-ringers/18132-dumbells-ringers-allsorts-banded-pop-ups-mix-kolorow.html

Według mnie pop upy to skromna część naszego łowienia. Na pewno działa tutaj przede wszystkim kolor. Każde popki można sobie samemu dipować, co jest lepsze niż kupowanie cholera wie ilu różnych opakowań o jakiś 'smakach'. Dwa opakowania - kulki i dumbellsy w różnych kolorach, i jest git :)
Lucjan

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: W które pop-upy warto inwestować
« Odpowiedź #2 dnia: 03.01.2018, 12:21 »
Luk tak głównie do feedera, mam np. coś takiego https://www.magicpeche.com/produits/1374-micro-bouillettes-drennan-pop-ups.html i nie bardzo mi się to sprawdza na różnych łowiskach może ten od ringersa będzie ciekawszy zestaw. Pytam o popki bo mam głownie tonące przynęty a tu chodzi o zrobienie czy bałwanka albo poszukanie ryby które są po prostu wyżej.   
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Novac

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: W które pop-upy warto inwestować
« Odpowiedź #3 dnia: 03.01.2018, 13:03 »
Jak dla mnie to obowiązkowo od tego roku:
http://www.lorpio.pl/Katalog/2773_2519_produkty/15577_pop-ups-hook-baits/Produkt/56301_pop-ups-hook-baits-brdumbells-brpineapple-halibut.aspx
Żółty dumbells skusił głównie leszcze, trafiły się też liny i karasie. Znalazłem też miejscówkę gdzie na metodę udało mi się złowić kilka przyzwoitych jazi, z czego zdecydowana większość własnie na tego Lorpio.
 
Spróbuj też pływającą kukurydzę ESP, u mnie się czasami sprawdza. W różnych kombinacjach (jedno ziarno naturalne, jedno pływające, czasami tylko jedno pływające)
Damian

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: W które pop-upy warto inwestować
« Odpowiedź #4 dnia: 03.01.2018, 13:49 »
Ja osobiście używam znikomą część popków , zdaje się że tylko dwa rodzaje od Sonu "smużące" krill i czosnek-ser . I to tylko wtedy gdy ryba nie pobieram pokarmu z dna bądź też jest w toni , zwłaszcza w cieplejsze / gorące dni . Jako że lubię firmę Drennan to wskazane prze Ciebie popapki od tej firmy nie skusiły mnie na zakup, już bardziej wybrał bym od Ringersa . Ale zaś od tej firmy mam tonące i waftersy które świetnie się sprawdzają , zwłaszcza na komercji . Chociaż , zaznaczam chociaż używając waftersów na wodach pzw była o wiele mniejsza ilość brań , ale za to ,  zawsze rybki powyżej 4 kg .

Tak jak Luk wspomniał , nie musisz mieć nie wiadomo ile popków , różnych firm , wystarczą dosłownie 2 opakowania w różnych kolorach i dopasowanie się konkretnym kolorem w dany dzień . Czasami tak jest że możesz całą sesję "przełapać"pod jedyny kolor , ale tutaj co zawsze powtarzam ...testy, testy i jeszcze raz testy.

Osobiście polecam waftersy od Ringersa i "smużące" od Sonu .
Z poważaniem Marcin

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: W które pop-upy warto inwestować
« Odpowiedź #5 dnia: 03.01.2018, 15:23 »
Dobra, dzięki panowie będzie trzeba cos pokombinować :)
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: W które pop-upy warto inwestować
« Odpowiedź #6 dnia: 03.01.2018, 16:18 »
Popki/dumble tylko od TB i DB ;)
Piotr

Offline Eddie

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 42-200
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: W które pop-upy warto inwestować
« Odpowiedź #7 dnia: 03.01.2018, 17:44 »
Ktoś z Kolegów stosuje i może się wypowiedzieć na temat tych przynęt :

http://sklep.imothep-baits.pl/index.php?id_product=129&controller=product