Autor Wątek: Namaczanie pelletów: razem czy osobno???  (Przeczytany 1114 razy)

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Namaczanie pelletów: razem czy osobno???
« dnia: 17.01.2018, 11:06 »
Tak jak i wiele innych osób analizuję sobie miniony sezon, wyciągam jakieś wnioski, zastanawiam co się sprawdziło, co robiłem inaczej niż w 2016 roku.

Jakoś 2017 rok zakończyłem wynikiem trochę gorszym niż 2016. Patrząc nawet na zestawienie wyników z mojej komercji jest ciut gorzej. Nad wodą również stosowane miksy nie działały tak dobrze jak rok wcześniej. Wiem, że sezon 2017 to ciągłe zmiany pogody itd., ale najbardziej zastanawiam mnie komercja na którą uczęszczam i tu gorszy wynik, jakoś zmusza mnie to do zastanowienia ... czy to ja coś przekombinowałem, czy warunki, czy presja na łowisku ... .

Jedną ze zmian jaką uprawiałem w 2017 roku był sposób namaczania pelletów. W 2016 korzystając z mieszanki kilku pelletów wszystkie namaczałem osobno i dopiero na koniec mieszałem je razem, natomiast w 2017 chcąc zaoszczędzić na czasie przygotowywałem sobie wcześniej mieszanki z kilku pelletów np. 2 mm i namaczałem je wszystkie razem w jednym pudełku.

Zaczynam się zastanawiać czy był to dobry pomysł??? Czy jedne pellety nie zacierały aromatu innych??? Czy w ten sposób nie wyszło z tego coś pośredniego wszystkich aromatów???

Pytanie: Czy ktoś może zauważył różnicę pracy pelletów przy namaczaniu osobnym i razem???
Sebastian


Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 933
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Namacznie pelletów: razem czy osobno???
« Odpowiedź #1 dnia: 17.01.2018, 11:11 »
:bravo:
dobre pytanie

zależy od pelletów, czasem ma to znaczenie czasem moim zdaniem nie ma, np.:
- robię zestaw kilku pelletow 2 mm firmy FishFfeed ---> nie widziałem żadnej różnicy czy namaczam razem czy osobno
- podobny zestaw Meus, różnie szczególnie jak w składzie jest czosnek
- różne pellety wielkościowo  firmy Lorpio - ma znaczenie duże razem/osobno

dochodziłem do tego przez 4 lata
;)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Namacznie pelletów: razem czy osobno???
« Odpowiedź #2 dnia: 17.01.2018, 11:17 »
Popraw tytuł :) :-X A wracając do namaczania to moim zdaniem ma wpływ w jaki sposób to zrobimy, osobiście staram się to robić osobno i uważam że jest to niezbędne zwłaszcza gdy mieszamy kilka rodzajów a już na pewno przy mieszaniu różnych wielkości czy producentów.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Namacznie pelletów: razem czy osobno???
« Odpowiedź #3 dnia: 17.01.2018, 11:18 »
Ubiegłego roku nie ma co rozpatrywać w jakichkolwiek kategoriach wędkarskich >:O To był rok cudów i niespodzianek, szczególnie tych przykrych niespodzianek.
Jeżeli chodzi o pellety, to namaczam je osobno, ale często zdarza się, że robię to w jednym wiaderku, właśnie z braku czasu.
Mam wprawę w mieszaniu różnej wielkości pelletów, wiem kiedy i ile wody dolać, nic mi się nie paćka ani nadmiernie nie zlepia.
A zapachy? Mieszają się, ale uważam, że to akurat, stoi na dalekim 4-5 miejscu za pudłem ;)

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Namacznie pelletów: razem czy osobno???
« Odpowiedź #4 dnia: 17.01.2018, 12:08 »
Popraw tytuł :) :-X A wracając do namaczania to moim zdaniem ma wpływ w jaki sposób to zrobimy, osobiście staram się to robić osobno i uważam że jest to niezbędne zwłaszcza gdy mieszamy kilka rodzajów a już na pewno przy mieszaniu różnych wielkości czy producentów.

Różne wielkości zawsze namaczam osobno, żeby nie przemoczyć mniejszych.
Sebastian