Autor Wątek: Kolejna nowość w Drapieżniku - pellet Skretting  (Przeczytany 9301 razy)

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kolejna nowość w Drapieżniku - pellet Skretting
« Odpowiedź #15 dnia: 12.01.2018, 19:08 »
Czy ktoś kto się zna mógłby napisać pokrótce czym się ta Turbo wersja różni od Coarse? Czy ona WILL GIVE ME MORE FISH?
Zapewne średnicą oraz zawartością białka i tłuszczu. Porównywałem skład i wychodzi, że coarse jest najmniej sycący z całego towarzystwa. Dla mnie te "nowości" są zbyt drogie w stosunku do gramatury opakowań.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kolejna nowość w Drapieżniku - pellet Skretting
« Odpowiedź #16 dnia: 13.01.2018, 10:06 »
Czy ktoś kto się zna mógłby napisać pokrótce czym się ta Turbo wersja różni od Coarse? Czy ona WILL GIVE ME MORE FISH?

My "bawiliśmy się tymi pelletami od listopada ubiegłego roku"
Tutaj daliśmy kilka spostrzeżeń: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=9856.0

To czy da więcej ryb to tylko zeleży od nas samych :-[ Nigdy sam towar ani sprzęt nie łowi, ale myślę, że Ty Marcinie doskonale to wiesz. Na wynik zawsze składają sie dwie podstawowe rzeczy - dobrej jakości towar, oraz przede wszystkim umiejętność znalezienia ryb.
Mogę dodać jeszcze od siebie - uściślając - to to że podstawowa różnica między nim a standardowym Coarse to intensywność aromatu oraz ciemniejszy kolor. Wg mnie, ale mogę spokojnie powiedzieć, że również wg naszej drużyny, to może być dobry towar przede wszystkim na łowiska o dużej presji wędkarskiej. Np nam na rynku bardzo brakowało pelletu, który byłby ciemny ale jednocześnie w miarę niskotłuszczowy. Zazwyczaj ciemne pellety są hallibutowe i mocnoooo tłuste, co z kolei wyklucza je jako pellety podstawowe, czyli takie na które się łowi lub na których buduję się swoją bazę zanętowo-towarową.
Czy cena jest odpowiednia? To już kwestia indywidualnego podejścia i każdy niech sam stwierdzi. Z jednej strony liczyłem, że będą w podobnej cenie co Coarse Skrettinga, ale analizując to z drugiej strony to skoro ma intensywniejszy zapach - tym samym zmodyfikowany skład i jest taki jaki chcę czyli ciemny ale nadal nie za tłusty - to dla mnie czemu nie. Przecież nie muszę go używać samego, mogę mieszać z tańszym Coarsem. To wszystko wg mnie zależy od podejścia do tematu. Chyba trzeba sobie zadać pytanie: "czego oczekujemy po pellecie i gdzie jedziemy wędkować, na jaką wodę i o jakiej presji".
Mam trochę racji czy pie...le ? :P ;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolejna nowość w Drapieżniku - pellet Skretting
« Odpowiedź #17 dnia: 13.01.2018, 10:31 »
Masz ;) :thumbup:

Co nie zmienia faktu, że jest za drogi :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 624
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolejna nowość w Drapieżniku - pellet Skretting
« Odpowiedź #18 dnia: 13.01.2018, 11:30 »
No cóż cena również mnie delikatnie odstraszyła ale nie aż na tyle żeby go nie wypróbować . Na pewno paczkę czy też dwie zamówię i zrobię sobie testy , aczkolwiek nie będzie on moim podstawowym pelletem a raczej dodatkiem w testach .

Podobają mi się składniki tego pelletu , więc cena dla mnie idzie na drugi plan a woda i ryby wszystko zweryfikują . Chociaż do tej pory nie używałem skrettingu i na brak brań nie narzekałem więc cóż takiego on może zmienić ?
Z poważaniem Marcin

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolejna nowość w Drapieżniku - pellet Skretting
« Odpowiedź #19 dnia: 13.01.2018, 11:58 »
Marcin,

próbowaliście ten drobny pellet namaczać razem z zanętą albo już domoczony do zanęty dodawać? Ciekawi mnie czy taki pellet nie skleja za bardzo miksu 50/50 i czy jest sens namaczania go osobno.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kolejna nowość w Drapieżniku - pellet Skretting
« Odpowiedź #20 dnia: 13.01.2018, 12:02 »
No tego nie wiem, tego nie sprawdziliśmy, nie widzieliśmy w tym dla nas zastosowania - raczej potraktowaliśmy go jako zamiennik zanęty. Trzeba by to przetestować.

Na pewno trzeba pamiętać o namaczaniu go spryskiwaczem aby nie przesadzić.

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolejna nowość w Drapieżniku - pellet Skretting
« Odpowiedź #21 dnia: 13.01.2018, 15:21 »
Dzięki za informacje :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał